סינגלס: אם כבר לבד, אז לפחות בטלוויזיה

"סינגלס" בהוט קומדי סנטרל נהדרת כשהיא חושפת את העליבות והרפיסות של בני המין האנושי, כשהם מנסים להתחבב אחד על השני כדי לא למות לבד

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר

אתמול, באחד מרגעי החג הבודדים שראשו של ראש עיריית חיפה לא מילא את המסך וקרא לעם ישראל לבוא לבקר בחיפה המתחדשת או התפאר בהישגים הנדירים של עיריית חיפה בהנהגתו או סיפר שוב שפסטיבל הסרטים של חיפה נבחר לאחד מ-50 פסטיבלי הקולנוע החשובים בעולם או התארח באייטם בחדשות כשהוא נח על כתפיו עמוסי האחריות של ראש העיר ומקשיב בכובד ראש לדיונים בלשכה ספונת העץ וההיסטוריה, שודרה התוכנית "סינגלס" בערוץ קומדי סנטרל של הוט. "סינגלס" היא גירסה חדשה ל"דאבל דייט" שהגישו דנה מודן ורועי לוי. זוג מגיע לפגישה עיוורת מול מצלמות הטלוויזיה. את המפגש המצולם מלווה גרפיקה עם בדיחות וסתלבט על שני בני הזוג וכל כמה דקות חוזרים למנחים באולפן כדי שנוכל לראות עד כמה הם המומים מהחומר האנושי שהם מגישים לצופים. את התפקיד של מודן ולוי ממלאים ב"סינגלס" עידו רוזנבלום ויעל פוליאקוב.

תוכנית הפתיחה הפגישה בין חגית, סוכנת מכונות אספרסו לבין אליעד, רקדן צ'יפנדייל חובב ("מקצוען" כמו שהוא מגדיר את זה) שמתפרנס מהפעלות לילדים בחווה חקלאית. הפגישה, שהתחילה על טרקטור, הגיעה לשיאה כשאליעד (גרוש פלוס שלוש בן 42) הגיש לחגית (בת 28 מבית דתי) קינוח כשלגופו סינר בלבד. איכשהו הדייט לא צלח.

מצפייה בשני הפרקים הראשונים, "סינגלס" מסתמנת כתוכנית שנונה וכיפית שלא עושה בושות למורשת "דאבל דייט". הזיווג בין אליעד לחגית הוא באמת קיצוני - בשלב מסוים הם התחרו ביניהם מי יותר רגיש. בסוף הוכרז תיקו כשהם גילו ששניהם בכו בסוף של "טיטאניק" - אבל גם מקרים סולידיים יותר יכולים לנצח עם מערך הדאחקות המוצלח של התוכנית. נראה שהבדיחות של "סינגלס" מוצלחות במיוחד לא כשהן לועגות לזוג הרווקים אלא כשהן חושפות את הסאבטקסט של הסיטואציה. למשל - כשחגית מנסה לדבר על שיעורי המשחק שלה ואליעד חוטף את השיחה כדי לדבר על עצמו, מופיעה בועית מחשבה מהראש של חגית: "עכשיו מדברים עליך?".

סיטואציה של דייט היא כזאת שמלאה בכל כך הרבה כיסויים, סימונים, תמרורים, רמיזות, ניסיונות - אלגנטיים או וולגריים - להרשים, ולכן היא קלאסית לתוכנית שחושפת את המשמעות האמיתית מאחורי משפט או ג'סטה. מתי הרווק משבח את עצמו, מתי הרווקה מנסה להבהיר שהיא לא חנונית, מתי היא לוקחת אחורה ומסמנת לבחור שהוא הלך רחוק מדי, מתי הרגע שבו הבחור נהיה גס רוח. מעבר לבדיחות המצוינות על הפרחיות/מוחצנות/טמבליות של שני האנשים שבאו לחפש אהבה וצוות צילום, "סינגלס" נהדרת כשהיא חושפת את העליבות והרפיסות של בני המין האנושי כשהם מנסים להתחבב אחד על השני כדי לא למות לבד. וגם עידו רוזנבלום ויעל פוליאקוב חינניים בטירוף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ