נעים מאוד דפני ליף, מי את בכלל?

הראיון המביך שניהלו הילה קורח ואברי גלעד עם ליף ייצג גישה קלאסית של טלוויזיה מסחרית בה אתה נמדד לפי אחוזי הצפייה שלך ואם הרייטינג שלך יורד, אתה לא קיים

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

דפני ליף הגיעה להתראיין אצל אברי גלעד והילה קורח בתוכנית הבוקר של רשת. זו היתה ההופעה הראשונה שלה בתוכנית, כפי שגלעד טרח לציין. "כשהייתם חמים חמים- בחיים לא הגעת", הוא קיבל את פניה, "עכשיו כשהעניינים קצת התקררו - פתאום אנחנו במה ראויה". אם זה לא היה בא מפי אברי גלעד, הייתי חושד שזה הומור.

הראיון היה לא ידידותי כלפי ליף וזה בסדר גמור. ברגע שהיא הפכה למנהיגת המונים, היא ראויה לחקירה עניינית וצולבת ואמורה להתמודד עם כל מיני שאלות, לא רק ליטופים כמו "מאיפה את שואבת את הכוח למאבק הזה?". ואכן, השיחה עם קורח וגלעד היתה מאוד לא מתחנפת ובוודאי לא נבזית כמו המלכודת ששרון גל טמן לה בזמנו ב"לילה כלכלי".

הבעיה עם הראיון שנערך אתמול ב"העולם הבוקר" היא לא הקשיחות שלו. השיחה בין גלעד וקורח לבין ליף התנהלה בשני מישורים שונים, אולי אפילו בשתי שפות שונות. עיקר הטענות של קורח וגלעד כלפי ליף היה שהמחאה איבדה את הפופולריות שלה וגוועה ושמאחורי ליף כבר לא עומדים תומכים. גם אם יש אמת מאחורי ההנחה הזאת וזו שאלה סבירה, נראה היה שעל פי קורח וגלעד, הזעם של ליף לא לגיטימי כשלא עומדים מאחוריו מאות אלפי איש. כאילו הטענות שלה לא מוצדקות רק משום שהן לא ממלאות את כיכר המדינה. זוהי גישה קלאסית של טלוויזיה מסחרית שבה אתה נמדד לפי אחוזי הצפייה שלך ואם הרייטינג שלך יורד, אתה לא קיים. גלעד וקורח יודעים את זה כאנשי טלוויזיה אבל ליף לא מדברת בשפה הזאת.

דפני ליף. אם למחאה אין רייטינג, היא לא קיימת

גלעד המשיך עם הקו הפופוליסטי כשהפנה אל ליף שאלות שזרמו מעמוד הפייסבוק של התוכנית. בכלל, חלק גדול מהשיחה הוא העביר מול מסך המחשב כשהוא לא מסתכל על המרואיינת שלו ונראה כמי שאינו מקשיב ואינו מתעניין. ליף ענתה לו שהיא "לא עונה לשאלות של טרול בתשלום". ואכן, היא הגיעה כדי לשוחח עם שני אנשים מוכרים וגלויי פנים, אז מדוע הם לא מפנים אליה את השאלות שמעניינות אותם? האם אברי גלעד לא מסוגל לנסח שאלות אינטליגנטיות משלו? האם משלמים לו משכורת כדי לשמש קריין לטוקבקים? זוהי כמובן חלק מהמגמה העולמית שדוגלת בהכנסת "תוכן גולשים" - ציוצים, סטטוסים בפייסבוק ותגובות אנונימיות - למהדורות החדשות, בניסיון לשתף את הצופים ולהיראות צעירים ומגניבים.

דפני ליף בסך הכל נתנה תשובות די ענייניות ורחוקות מהנאיביות החולמנית שבדרך כלל מאפיינת אותה. זה לא עניין את המנחים וגם לא את הטוקבקיסטים שנהנו לראות אותה מגיעה ללא צבא מפגינים נאמן מאחוריה. באותה מידה שהיא העדיפה שלא להגיע לאולפן "העולם הבוקר" בשיא הצלחתה, נדמה שגלעד מעדיף לארח אותה כשהיא בשפל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ