פתיחת העונה של "חטופים" |

שובו של הסרט הערבי של "זהו זה"

"חטופים, עונה 2", ערוץ 2, 22:00

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

אמש, לראשונה בחיי, הרגשתי הזדהות עמוקה עם בנימין נתניהו וזהו בהחלט רגע מכונן שאדם צריך לנצור. לא כל יום קורה כדבר הזה, למען האמת באף יום לא קורה כדבר הזה והנה בעת צפייה בעונה השנייה של הסדרה "חטופים" עלו בי רגשות חמים כלפי נתניהו. נלחצתי, ברור. ואני מקווה שעד הבחירות זה יעבור.

פתאום היה ברור שייתכן שביבי צודק, ושאני בהחלט יכולה לקרוא לו לפעמים ביבי (שם חיבה). הבנתי שכמו שביבי חוזר ואומר, אולי לא כדאי לסמוך על שיקול הדעת של האמריקאים באופן אוטומטי וללא ערעור.

הסדרה "חטופים" של גידי רף וקשת נמכרה לאמריקאים שעשו ממנה את "הומלנד", גרסה משלהם שזכתה בפרסים ובתהילה. שמחנו בשבילם, ברור, הרי זאת גאווה ישראלית. אלא שאי אפשר היה להסתיר מעצמנו את העובדה שהפרק הראשון של הגרסה המקומית ששודר אתמול היה מופע טלוויזיוני מביך למדי (בדומה לעונה הראשונה כולה).

אסי כהן ב"חטופים, עונה 2". הכל מוגזם ונראה כמו פרודיהצילום: תצלום טלוויזיה

העונה הקודמת התחילה בהחזרת שני חיילים שבויים הביתה. החייל השלישי, עמיאל בן חורין (סמליות השמות בסדרה היא חתיכת וולגריות בוטה שבהחלט מעידה על הגסות הכללית), חוזר בארון. אלא שבסוף העונה הקודמת הסתבר שייתכן שעמיאל שלנו בכלל לא מת. הפרק הראשון ששודר אתמול התחיל במתקפת טרור על בית ספר והתגלגל אל עמיאל שאכן חי את חייו המוסלמים בסוריה והפך למועמד למנהיגות בארגון מוסלמי.

אלא שהמחבל שביצע את פיגוע הטרור בבית הספר (יוסף סוויד) משתחרר עכשיו בעקבות עסקת השבויים וחוזר לסוריה, אל הארגון שבו חבר עמיאל. כעת יהיה מאבק מנהיגות בין היהודי לשעבר (אסי כהן) לטרוריסט. איך אני יודעת? המאבק של סוויד בכהן מתחיל במה שמאפיין את הפרק כולו, בזיוף. הכל מוגזם ונראה כמו פרודיה. מלחמת המבטים רבי המשמעות ביניהם היא כמעט קומית אלא שהם לא התכוונו להצחיק. העיניים הפעורות והמבטים הקפואים נראים כמו מז'אנר הסרט הערבי של "זהו זה". אפשר רק לדמיין את מוני מושונוב ושלמה בראבא במערכון שבו הם תוהים אם מדובר בפארסה או בפרודיה. מדובר בתסריט מופרך, משחק מוגזם, טיקים של כאב חוצה גבולות, שיהיה ברור שקרה להם אסון.

הצופה בוודאי ישאל את עצמו איך ייתכן שעצמותיו של עמיאל בן חורין הובאו לארץ ונקברו בהלוויה ממלכתית ומה קורה עם החבר'ה במכון הפתולוגי. המציאות מצדה מתערבת ובחדשות מספרים לנו שפרופסור היס האמיתי פוטר. עכשיו הוא גם יודע למה.

הצופים יצטרכו להחליט בעצמם אם להיות כחלונים ולפרוש מהצפייה בטלוויזיה כדי לעשות לביתם, או פשוט לקבל את גזר הדין של האמריקאים. במסגרת האמון החדש שלי בנתניהו הקשבתי היטב כשאמר אתמול שהוא מבין את הרצון של כחלון לקחת פסק זמן כי זה קרה לו גם. אכן, אנשי טלוויזיה עושים לביתם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ