ביקורת טלוויזיה |

מכונת פינבול בשידור ישיר

"פוקס ניוז", 20:00

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר

גבר בגיל העמידה מדבר למצלמה. הוא בטח אומר דברים חשובים כי הוא עונב עניבה. אבל קשה לשמוע מה הוא אומר. מלבן אדום גדול הממוקם באזור החזה שלו, מלא בטקסט בכתב לבן צפוף. כתוב שם שהסנאטורית פיינשטיין מאשימה את שירותי המודיעין בכך שהממשל שינה את גרסאותיו בעניין המתקפה על הקונסוליה האמריקאית בבנגאזי. הידיעה הזאת מנוסחת בקצרנות מברקית ובכל זאת, 11 מלים שמופיעות על המסך ומסיחות את דעתנו מדבריו החשובים של עונב העניבה.

מימין למלבן האדום מופיעה רצועה שחורה. בתוכה רצה המלה ALERT מימין לשמאל באותיות צהובות וללא הפסקה. מדי פעם מופיע הבזק אדום בתוך הרצועה השחורה, כמו השתקפות צ׳קלקה משטרתית. מה פשר ה-ALERT? לא ברור, כנראה שהמידע שמוסר האיש המעונב באמת בהול, אבל העיניים ניתקות מהדובר ונמשכות לאותה התרעת ALERT. אולי היא החשובה באמת. הלאה. מתחת למלבנון ה-ALERT מופיעים נתוני בורסה מתחלפים. הדאו ג׳ונס כנראה ירד כי הופיע ליד המילה DOW חץ אדום המצביע כלפי מטה ולידו מספרים שונים שלא אומרים לי דבר. יכול להיות שהאיש עם העניבה מסביר לי כרגע שהפסדתי 200 אלף דולר בבורסה, אבל איך זה מתקשר לסנאטורית פיינשטיין ולהתקפה בבנגאזי?

לצד נתוני הבורסה, ברצועה צרה וארוכה בתחתית המסך, רצות ידיעות חדשותיות שונות. תנועת הצופים פירסמה מסמכים בנוגע למקרי תקיפה מינית של ילדים; הדרישה לדמי אבטלה קפצה השבוע ב-46 אלף והיא הגבוהה ביותר זה ארבעה חודשים. עדכוני החדשות האלה רצים על המסך מימין לשמאל בתוספת פרשנויות קצרצרות ורקע עובדתי.

פוקס ניוז. יותר חלקיקים נעים מאשר בצ'אלנג'ר

בזמן שסקרנותי הלכה וגברה בנוגע לאתיקה המינית של מדריכי צופים, האישונים שלי בטעות חזרו אל המלבן האדום השמן וגילו שהסנאטורית פיינשטיין סולקה משם. עכשיו היה כתוב שם השם של הדובר המעונב. ראלף פיטרס שמו והוא כתב את הספר ״קין בגטיסברג״. שם יפה לספר, חשבתי, אבל העיניים שלי נמשכו לקוביה גדולה ונוצצת שפיארה את הפינה השמאלית-תחתונה של המסך כל הזמן הזה. היה כתוב בתוכה FOX NEWS ומעליה LIVE.

מתחת לקוביה הזאת הופיעה המילה CHANNEL שמדי פעם הוחלפה במלה אחרת או במספר שציין את השעה בחוף המזרחי. השעה, אגב, הופיעה באופן קבוע גם בפינה השמאלית העליונה, כך גיליתי בתום אחד ממצמוצי. מאחורי האיש עם העניבה הופיע כל הזמן רקע דינמי ובו הלוגו של ״פוקס ניוז״ בתנועה אטית ומתמדת, כמו קרחון בדרכו להטביע משחתת. 

במסך של פוקס ניוז, ובמידה מסוימת גם במסכי החדשות בישראל, יש יותר חלקיקים נעים מאשר בצ׳אלנג׳ר. האיש עם העניבה נשמע נחרץ וכעוס. עדיין לא הבנתי למה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ