טריני, סוזנה ונפש האדם

בעונה הראשונה הסתפקו השתיים בשיפור הגרדרובה של עוברים ושבים. כעת, כמו אלון גל בשעתו, הן פונות לתיקון פנימי, כשהבגדים הם רק משהו יפה נלווה

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

"טריני וסוזנה מרגישות בבית", ערוץ 10, 21:00

איש אחד אמר פעם שהבגד עושה את האדם. אז הוא אמר, אמר ומת. גם טריני וסוזנה אמרו את זה, בעונה הקודמת של התוכנית הישראלית שלהן. בעונה ההיא, המנדט של שתי עריצות האופנה הבריטיות הסתכם בהלבשה מחדש של אזרחי ישראל סרי הטעם. הן תפסו כל מיני אנשים בשוק הכרמל או בעיר העתיקה בירושלים ועשו להם מה שנקרא מייקאובר - החליפו את גסות הטעם הישראלית בגסות טעם בריטית. אפשר להתווכח אם הבגדים החדשים היו יפים או אלגנטיים אבל אי אפשר להתווכח עם העובדה שאותם עוברים ושבים הקדישו - בחלק מהמקרים לראשונה - מחשבה לאופן שבו הם מתלבשים, מתהלכים ומציגים את עצמם בפני העולם.

על פי התוכנית ההיא, בגדים הם הרבה יותר מפיסות משי, לייקרה וגברדין. בגדים הם החלון האמיתי אל הנפש. היופי בתוכנית ההיא היה טמון בשינוי הפנימי הנלווה לזה החיצוני. הבחורה שהסתירה את הגוף שלה מאחורי סחבות כי חשבה שהיא שמנה, הערס הקטן שידע שלא ייצא ממנו כלום כי הוא יודע להתלבש רק כמו ערס קטן. ברגע שהוא התלבש כמו בן אדם, הוא הבין שיכול לצאת ממנו בן אדם.

טריני וסוזנה. בגדים זה קטן עליהן, הן מתקנות את העולם

בעונה החדשה, לא מספיק לטריני וסוזנה להלביש יפה את תושבי ישראל ועל הדרך לתקן קצת את הנפש הפגומה שלהם. הפעם הן פושטות את הבגדים והעור והולכות ישר אל הנפש. בטיפול הבזק שהן העניקו לחנה, אלברט ושרול הררי מרמלה, המטרה העיקרית היתה לתקן את הפגמים בקשר בין בני המשפחה. על הדרך, זכו ההררים לגרדרובה חדשה.

טריני וסוזנה עברו את אותו תהליך שעבר אלון גל. בתחילת הדרך של "משפחה חורגת" היה מגיע גל לבתים של משפחות כדי לסדר להן את האוברדראפט. במקביל הוא היה עובר איתן מסע כומתה נפשי שהיה אמור להצביע על בעיות רגשיות שקיימות בתוך המשפחה. תוך כמה עונות, העניין הכלכלי הפך שולי ואלון גל היה מגיע, כמו איש ביצוע של העולם התחתון, לסדר עניינים. לא משנה מה. היעדר אהבה בין בני זוג, חוסר כבוד להורים, חרדת ביצוע - אלון יסדר. ככה גם טריני וסוזנה. לקראת העונה הנוכחית החליטו מי שמחליטים על דברים כאלה, שבגדים זה קטן עליהן. אם כבר משקיעים בתוכנית מקור, כדאי ששתי המלבישות הבריטיות יתקנו את העולם. אם בעונה הקודמת הבגדים היו חלון אל הנפש, אז בעונה הנוכחית הנפש היא החלון אל הנפש והבגדים הם משהו יפה ונלווה - פיסות של משי, לייקרה וגברדין.

למרות היומרה הגדולה שגורעת ממצבת הפאן של העונה הקודמת, טריני וסוזנה עצמן שומרות על הקסם שליווה אותן בביקור הקודם. העידון הבריטי והוולגריות הבריטית לא-פחות שלהן מצליחים להשתלב באורח פלאי וכיפי עם הטיפוסים הישראלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ