שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מרבי ג'ו כפרה עד אורן זריף

"גוללללסטאר", הוט 3, 22:00

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

ב-1992 כתב קובי אוז (יחד עם דני רכט) את השיר "הרבי ג'ו כפרה" שהפך לשלאגר גדול. השיר מספר על איזה צדיק מפוקפק ש"השכינה אצלו זה עסק". לעסק של ג'ו כפרה יש ביקוש גדול ("תור ארוך כל העדה, מבקשים ברכה או שניים") והבוס מתפרנס יפה ("מכונית ושני בתים").

עברו 20 שנה ובתוכנית הריאליטי החדשה "גוללללסטאר", יושב הקוסם אורן זריף - מעין גרסה מודרנית לרבי ג'ו כפרה - באוטובוס מהודר יחד עם חבריו לריאליטי. זריף מוציא פירות מתוך קערה, עוצם עיניים, מנער את הפירות חזק ומודיע: "מי שיאכל את הבננה הזאת יהיה מאושר... מי שיאכל מהתפוח הזה, עד סוף השנה יהיה לו הרבה כסף, ברכה והצלחה... מי שיאכל מהתפוח הזה - עוד שנה, בן זכר, אני מבטיח". חלק מהגברים באוטובוס חוטפים את הפירות בשמחה (רון שובל, עופר דומינגז), אחרים מחייכים בשעשוע (טום קשתי, גמלאי של תוכנית ריאליטי אחרת) ואחרים נעים בחוסר נחת. אחד מאלה הוא קובי אוז, שהמציא לפני 20 שנה את הרבי ג'ו כפרה ועכשיו נאלץ לחלוק איתו תוכנית ריאליטי. "מי מרפא כל עקרה? הרבי ג'ו כפרה". מי מבטיח בן זכר? הקדוש אורן זריף.

"גוללללסטאר" היא תוכנית ריאליטי שבה עשרה ידוענים מתאמנים בכדורגל. קובי אוז מתפקד בתוכנית כמעין קבוצת ביקורת. כשהכישופים של זריף משתלטים על חלל האוטובוס, הפרצוף החמוץ של אוז - לפחות על פי העריכה - מסרב לקחת חלק בהילולה; כשאבי מלר מתרגש ממחזור הסיום בליגה האנגלית, אוז מנסה להבין על מה המהומה; והכי חשוב - כשחבריו לריאליטי מתנהגים כמילואימניקים מיוחמים למראה שלוש מנשות הצוות, אוז נגעל מההתנהגות ומודה שהיא מבאסת אותו.

אורן זריף. הגרסה המודרנית לרבי ג'ו כפרהצילום: טלוויזיה

באופן אולי לא מודע, קובי אוז מייצג מספר נכבד מהצופים. יש אנשים שלא מתעניינים בכדורגל, יש אנשים שכישופים וקמעות מביאים להם את הסעיף, יש אנשים שלא מתנהגים כמו בנצי ויודל'ה למראה אשה בבגד גוף. קובי אוז הוא כזה ויש רבים כמוהו. טוב שהוא שם, יש לו תפקיד חשוב. קובי אוז הוא מקור הזדהות למי שמרגיש זר בסדרה הזאת.

למה לעשות ריאליטי על ידוענים שמשחקים כדורגל? כי ריאליטי זה מה שהולך היום ובשביל ריאליטי צריך ידוענים. למה כדורגל? כי זה עוד לא היה. "גוללללסטאר" היא סדרה נגררת, היא לוקחת ז'אנר שהוא ברירת מחדל מסחרית, משבצת בו סלבס שעוד לא הלכו לתוכניות ריאליטי קודמות (מלבד קשתי), ומתמקמת בעולם הכדורגל כי זו נישה אחת שעוד לא נתפסה. אז למה לעשות ריאליטי על ידוענים שמשחקים כדורגל? כי זה מה שעושים. קובי אוז, לפחות על פי פרק הפתיחה, לא מבין למה צריך את הדבר הזה. כאמור, הוא מייצג צופים רבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ