גיל תמרי מדווח על הסופה סנדי: מזכרת מעולם ישן וטוב

חדשות 10, ערוץ 10, 20:00

מורן שריר - צרובה
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר - צרובה
מורן שריר

מזמן, עוד הרבה לפני שנולדתם, גיל תמרי דיווח מארצות הברית. הוא היה שם תמיד - כשאובמה נבחר וכשניקסון התפטר, כשארמסטרונג צעד על הירח וכשהיפאנים הפציצו את פרל הרבור. ההיסטוריה המשיכה והתגלגלה, האומה האמריקאית התפתחה והשתנתה דמוגרפית וגיל תמרי לא. הוא נראה אותו דבר - צעיר ונלהב - היום כמו באותו יום שבו ירד מסיפון ה"מייפלאואר" ודרך לראשונה על אדמת אמריקה.

אתמול נזקקו בערוץ 10 לשירותיו של תמרי. סופת הוריקן רצינית, קריסת בנק השקעות או סקנדל במפלגה הרפובליקאית הם אירועים שתמרי מקבל בהם שיחת השכמה מהארץ ונכנס לריבוע הקטן שלו. תמרי משדר בדרך כלל מתוך פריים צפוף ומחניק, כזה שאינו מסגיר את המרחבים האדירים של אמריקה. הראש והחזה שלו ממלאים את הפריים ופעמים רבות הוא נאלץ לחלוק את המסך עם המגישה באולפן. אבל תמרי מסתפק בחצי מסך כי תמרי הוא כתב צנוע. כשהוא באוויר, הוא אף פעם לא משדר גינוני כוכבות או מציג את האגו שלו לראווה.

אתמול, כשהסופה סנדי איימה לקרקף אותו, עמד תמרי בחצר כשחיוך משועשע על פניו. כשדיווח ללונדון וקירשנבאום, עוד היה נראה שהוא משדר מגינה שקטה באבן יהודה הסתווית, אבל כשהגיעה השעה שמונה (שעון ישראל) ותמרי שוחח עם תמר איש-שלום במהדורה המרכזית, הגשם כבר התגבר והוא שידר עטוף מעיל גשם מסיבי ומטריה רעועה. ועדיין, על פניו אותו חיוך עולץ שלח מי שנהנה מהמצב ולוקח הכל בקלות. אחרי הכל, מה יש לו להתלונן? הבן אדם יושב באמריקה.

גיל תמרי מדווח בחדשות 10, וחולק את המסך עם תמר איש שלוםצילום: תצלום טלוויזיה

כשמגיע ליל בחירות או נאום מדיני של ראש הממשלה באו"ם, שולחים לארצות הברית את החליפות המחויטות עם האגואים הגדולים. אז הם מדווחים ארצה בפנים חמורות סבר או בפתוס רוטט. אבל בשגרה, כשיש פריימריז באיווה או שערוריית מין בסנאט, נכנס תמרי לפריים הקטן והדחוס שלו - הצריף של תמרי - ומספר בשמחה על מה שקורה מעבר לים.

את הדיווח שהעביר אתמול תמרי לאיש-שלום יכול היה להעביר כל כתב בעולם עם חיבור לאינטרנט. אין צורך בשהייה פיזית בחוף המזרחי כדי לספר לצופים שסנדי מתגברת ושזרם החשמל צפוי להיפסק. מהבחינה הזאת תמרי הוא מעין "הדוד מאמריקה", המתקשר פעם בשבועיים ומספר לנו מה המודה האחרונה בחו"ל, על אף שאנחנו כבר מזמן מחוברים ללוויין, לכבלים ולבלוגים. הפינה הקטנה שלו היא מזכרת מעולם ישן, וטוב שהיא שם. היא מוסיפה איזו אמינות מיושנת - הוא אשכרה עומד בגשם - לדיווחים. הגישה המחויכת של תמרי עצמו מוסיפה חן משועשע במקום שבו כתבים לוחצים חזק על בלוטת הדרמה. תמרי מוסיף איזו יציבות בחיינו ורוגע. אנחנו יודעים שהסופה סנדי תגווע כמו הסופות הקודמות שעליהן תמרי בישר ואותן הוא קבר. סופות באות וחולפות, תמרי תמיד יישאר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ