מבצע עמוד ענן, שידורי הטלוויזיה: אוקיינוס של מילים מיותרות

סוף השבוע, כל הערוצים

מורן שריר - צרובה
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר - צרובה
מורן שריר

יום שלישי, יום רביעי למבצע עמוד ענן. עשרות אורחים באולפן, מאות שעות שידור, אלפי, רבבות, מיליוני מלים. מצעד של פוליטיקאים וגנרלים לשעבר- קליפות ריקות בחליפה ועניבה - מגיע לאולפני החדשות. הם יושבים ומחזקים את ידי כוחות הביטחון. פוליטיקה? לא כשהתותחים רועמים. גם המגישים, הכתבים והפרשנים מתפעלים מהישגי המבצע. עבודה עיתונאית? לא כשהתותחים רועמים. המסך מפוצץ במלל בלתי נפסק וחסר ערך שנועד להעביר את הזמן עד שהמלחמה תיגמר ובינתיים לתת לנו תחושת שווא שאנחנו בעניינים.

ובתוך אוקיינוס המלים המיותרות, אפשר מדי פעם ללקט כמה אמירות שחושפות את האיוולת של המזרח התיכון, את התנאים שבהם התאפשר "עמוד ענן" ואת מה שצופן לנו העתיד. מזכיר הממשלה לשעבר ישראל מימון התארח בערוץ 10 לשידור שבת בבוקר משוחרר מעניבות. הוא הרבה להתייחס לנשיא מצרים מורסי בתור "המצרי" (תמיד במלעיל) - "המצרי יבוא", "המצרי יילך", "המצרי לא רוצה"; דני קושמרו, ערב קודם, סירב להבין למה חמאס מתעסק במלחמה ולא בונה לעם שלו ריביירה. לא ברור אם הוא אטום או שהיתמם. את אחמד טיבי הוא ראיין על תקן נציג חמאס (הרי ערבי זה ערבי) ויחד עם רינה מצליח, עשה לח"כ טיבי את מה שחיל האוויר עושה בעזה; תא"ל (מיל') יוסי קופרווסר ישב באולפן הערוץ הראשון והתרעם על כך שערוצים כמו אל ג'זירה מדווחים רק על ההפגזות בעזה ומתעלמים מנפילות הקסאמים בישראל. הוא נראה ממש נרעש. מאיש מודיעין כמותו אפשר לצפות שיראה את התמונה הגדולה - הרי באותה מידה הערוצים הישראליים מתעלמים מכל מה שקורה בעזה. אבל הקונספציה הצדקנית גוברת על מבט מודיעיני מפוכח. ככה מתחילות מלחמות.

אבל לא רק חדשות יש בימי קרבות אלא גם בידור. בליל שישי שודרה בערוץ הראשון גרסה לעת מלחמה של "הלילה יענק'לה לאן" בשם "מפגש אמנים". התוכנית נראתה כמו מקלט בעת אזעקה. התקבצו שם פליטים שונים (קונדיטור, זמרת), היה כיבוד, היו שכנות מצקצקות (המגישות נועה ברק ואירית דקל), היה השכן הדומיננטי והקולני (יענקל'ה מנדל שכל כמה זמן צעק "איפה המצלמה שלי?"), היו שיחות מסורבלות, בדיחות מגושמות והיה גם את טל פרידמן בגופיה - תלתלי כתפיים והכל - כי ככה זה כשיש אזעקה וחלק מהשכנים יורדים למקלט לפני שהספיקו להתלבש. לא ברור באיזו שנה זה צולם, אבל מנדל טען שהם בשידור חי. ליקום המקביל של הערוץ הראשון דינמיקה משלו. בהמשך הלילה שובצה בשידור חוזר תוכנית אירוח של מני פאר שבה הוא אירח את הקומיקאי הצעיר טל פרידמן שסיפר כי אהבתו הראשונה היא לרוקנרול. פאר התפלא על החיבור בין הקומדיאנט למוזיקה. גם מנדל, שלשום בשידור חי, התפלא על הקשר בין פרידמן למוזיקה. כאילו לא עברו 14 שנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ