כשהתותחים רועמים, הבצקים תופחים

"משדר חדשות מיוחד", ערוץ 2, 15:00

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מורן שריר

"תראי, אני לא כל כך מבין בבצק והכנות של בצק לעוגה", רוני דניאל לקרן מרציאנו.

"קרן, קחי את המושכות", אהוד יערי לקרן מרציאנו, כעבור 7 דקות.

מחפשים את הבינג' הבא? הירשמו עכשיו וקבלו את המלצות הצפייה הכי טובות באתר הארץ

המשפט הראשון הצית את הוויכוח והשני נעל אותו. בפתיחת הפרשנות של רוני דניאל, זו שהדליקה את ח"כ אחמד טיבי, רטן הפרשן הצבאי והודיע שהוא לא מבין כלום בהכנת עוגה. זה היה בתגובה לדימוי שעלה קודם באולפן כאשר הסאבטקסט של "אני לא מבין בבצק לעוגה" הוא, "אני כן מבין במלחמה וחיי אדם". משם המשיך דניאל וקרא לפעולה אגרסיבית יותרבעזה, ודרש לראות בעזה שחזור של מחיקת שכונת דאחייה ממלחמת לבנון השנייה. ההנחיה הזאת של דניאל לכוחות הביטחון גרמה לטיבי להשתולל ולשידור להפוך למעניין לראשונה זה חמישה ימים.

כעבור מספר דקות של עימות סוער בין טיבי לדניאל, כשהמנחה קרן מרציאנו התקשתה להשתלט על השניים, נשמע קולו של אהוד יערי שקרא לה לתפוס פיקוד על השידור. הסאבטקסט של המשפט שלו נע בין: "תהיי גבר" לבין "תיכנסי כבר לאוטו וניסע".

בין שלושת הגברים היו חילוקי דעות קשים, בעיקר בין טיבי לדניאל שרתחו והחליפו האשמות חמורות. מה שכן, היה דבר אחד שמשותף לשלושתם - אף אחד מהם לא שם על קרן מרציאנו. לא טיבי שהתעלם מהניסיונות שלה להשתיק אותו, לא דניאל שהתעקש לענות להאשמות של טיבי מבלי שהתבקש, ולא יערי שמראש לקח את השידור ועבר להראות תמונות של בית משפחה הרוס בעזה. הסמכות של מרציאנו נשללה ממנה ברגע שבו הוכרזה מלחמה על עזה משום ששעת מלחמה היא לא עת להכין בצק לעוגות. בעת מלחמה הגברים נלחמים - הטייסים במשגרי הקסאמים, המטכ"ל בפיקוד הצבאי של חמאס, הפרשנים והכתבים באורחים הערבים שהם הזמינו לאולפן.

צפו בעימות בין השניים

זו לא אשמת מרציאנו. גם מגישות בכירות ממנה מאבדות את הסמכות בעת מלחמה, ולראייה הרגע בערב שישי שבו דניאל אחז ביד של יונית לוי כדי לשמור את זכות הדיבור אצלו. רוני דניאל הוא לא אנרכיסט. לו היה זה אדם חסר כבוד להיררכיה, אפשר היה למצוא בזה חן פאנקיסטי. אבל דניאל מצטייר כאיש שמחבב מערכות מאורגנות ומסתדר יפה בתוך שרשראות פיקוד. זה רק העניין הזה של נשים שמתעקשות להוציא את הראש מתנור האפייה ולהנחית עליו פקודות (מבלי שעברו בפו"ם) ומפריעות לתותחים לרעום. בכך לא שונים ממנו אהוד יערי וגם לא אחמד טיבי.

הרבה נכתב כבר על הדרת נשים מהדיונים הצבאיים בטלוויזיה אבל מה שמעניין באמת היתה התגובה של מרציאנו עצמה. ברגע שהיא הבינה שהיא לא מצליחה להשתלט על טיבי היא עברה לתקוף אותו ודרשה לשמוע מייד גינוי לירי הקסאמים (שאותו הוא מגנה השכם וערב). אין קלאסי מזה - בעת מגננה המדוכא חובר למדכא ופונה לתקוף מדוכא אחר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ