שגרת פינס - ביקורת טלוויזיה - הארץ

שגרת פינס

אמא ואבאז, הוט 3, 22:00

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מיה סלע
מיה סלע

אתמול לא לגמרי היה ברור אם כבר מותר לחזור לשגרה, אם כבר שככו הדי התותחים הכירורגיים, אם בוטלו צווי המילואים, ואם קריאות הקרב של הפרשנים הצבאים נדמו. מצפייה בטלוויזיה ברור היה שהבחירות והפוליטיקה חזרו להיות גלויים וכבר אפשר להישען לאחור. בערוץ 10 דווח כי ציפי לבני "נערכת להודיע על התמודדותה". אולי היא פורסת כוחות ומגייסת מילואים, ואלה דברים שלוקחים זמן, לפעמים זה לוקח שנים.

עוד סימנים לכך שהבחירות חזרו: שאול מופז ביקש לחזק את תושבי הדרום; אהוד ברק נראה נמרץ מתמיד ואמר ליונית לוי שאין מקום לחמיצות ואין מה להקשיב לציבור הישראלי. כשלוי שאלה על הבחירות, אמר ברק שהוא לא מוכן לענות על שאלות פוליטיות כי הוא לא עוסק בשידור אחד גם במבצעים צבאיים וגם בפוליטיקה (אחרי צפייה בסרטון מספר 7 של אנשי 'ארץ חדשה' ביו טיוב, בו תיאר אלדד יניב איך מחליטים על חיסולים, פתאום נראה ברק קומי מתמיד וגם כך יש לאיש איכויות קומיות).

מחפשים את הבינג' הבא? הירשמו עכשיו וקבלו את המלצות הצפייה הכי טובות באתר הארץ

נתניהו לא קיבל את עצת ברק והסביר בחמיצות, מדוע לא פלש לעזה. בדמיוני, לעת ליל, התייחד המנהיג עם מילון אבן שושן וקרא חזור וקרוא את הערך 'חרב פיפיות', המום מכך שהקיצוניות אותה הוא מעודד כבר שנים קמה עליו עכשיו כשהפך להיות מתון מדי בשביל מצביעיו. אבל כל אלה עדיין לא העידו על כך שאפשר לחזור לשגרה. חיכינו לסימן ברור יותר והוא בא בדמותו של גיא פינס ופתאום היה ברור שזה בסדר, שכבר אפשר להישען לאחור ולהוריד את המדים. היי גיא.

ברחובות מסוימים בתל אביב, משולש ובו שני גברים (הומואים) ואישה אחת (רווקה עם שעון ביולוגי מתקתק) שעושים ילד ביחד יגרום לאנשים לפהק. אלא שלנוכח פני האומה שכפתה עצמה על הצופה בימים האחרונים אפשר לנחש שהסדרה "אמא ואבאז" היא שערורייה של ממש. לא סתם הומואים בטלוויזיה, אלא הומואים שעושים ילדים והם ממש כמונו. יוצרי הסדרה מציגים הומואים שאת התקף החרדה שלהם פותרים במין אוראלי מזדמן. אכן תמונות קשות, יונית.

למרבה הצער סדרות שיש במרכזן הומואים הן עדיין ניוז והן עדיין נמדדות לא רק כסדרות טלוויזיה אלא כבעלות ערך מוסף, כחשובות מעצם היותן. 'אמא ואבאז' היא סדרה חמודה, עם פוטנציאל קומי לא רע. למרבה המזל יוצרי הסדרה נמנעו מצדקנות נודניקית דידקטית. אצלם גבר הומו (יפתח קליין) אמנם יכול לעשות ילד אבל מותר לו גם להיבהל מזה שיש לו ילד ולא לזהות את הילד שלו בתינוקייה, בדיוק כמו שאר הגברים. וישנו גם יהודה לוי, טבעי מאוד ואנושי מאוד בתפקידו כאבא הלא ביולוגי, ומיה דגן בתפקיד סטרייטית מעצבנת כי גם לנו מגיע פטיש בראש.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ