העיקר לצאת טוב בערוץ 2

"אולפן שישי", ערוץ 2, "חדשות 10", ערוץ 10, "יומן" ערוץ 1, שישי, 20:00

מורן שריר
מורן שריר
מורן שריר
מורן שריר

בחמישי בבוקר עמיר פרץ השליך את הרימון הפוליטי שלו ובשישי בערב הוא עבר בין אולפני הטלוויזיה כדי לוודא שהאימפקט הושג. הצפייה בהופעות המקבילות של פרץ בערוצים 1, 2 ו-10, מלמדת כמובן על המראיינים לא פחות מאשר על המרואיין.

בערוץ 10, שרץ כבר חודשים רבים ללא מהדורת שישי מסודרת, ראיין את פרץ ניב גלבוע שפתח בבליץ והגדיר את פרץ כ"דוד לוי מודל 2012". גלבוע יושב לבד באולפן. אין לו את הגב של הפאנל ולא את המעמד שיש לדני קושמרו ואיילה חסון באולפנים המתחרים. אולי זו הסיבה שהוא הרגיש צורך למלא את החלל - הגיאוגרפי והתודעתי - במתקפה נוקשה. גלבוע הרבה לכנות את פרץ "נעלב סדרתי" ובשלב מסוים נדמה היה שגם הראיון הזה מצטרף לסדרת ההיעלבויות. הסגנון הברוטלי דווקא הניב תוצאות. בניסיון להבהיר את הצעד שלו, הציע פרץ לגלבוע את המשל הבא: "נניח שבערוץ 10 היו אומרים לך, לא רק שאנחנו לא רוצים אותך בכל שבת, אם תזדמן לפה פעם בחודש, תבוא... היית אומר, ‘סליחה, עם כל הכבוד אני מיותר כאן. אני אלך לתת שירות לעם ישראל כאיש תקשורת במקום שאני יודע לעשות זאת'". כך, אחרי שנדחק לפינה ואולי גם נעלב אישית מגלבוע, הודה למעשה פרץ שאין הבדל בין תנועה פוליטית לבין מקום עבודה בחברה מסחרית כמו ערוץ 10. כפי שמיקי יחימוביץ' עברה מערוץ 2 ל-10, כך גם פרץ יכול לעבור לציפי לבני. כעבור דקה, אגב, אמר פרץ לגלבוע שהוא "לא מחפש סידור עבודה".

בערוץ הראשון אילה חסון החליטה לתקוף פחות מהכיוון האישי ויותר מהזווית הטקטית-פוליטית. היא חשפה את שם המתווך בעסקת פרץ-לבני וביקשה מפרץ שלא ידבר על "המהות" אלא על "התפרים". הזווית האישית (שחיפש גלבוע בערוץ 10) ו"התפרים" הפוליטיים (של חסון בערוץ 1) הם מה ששני המראיינים ביקשו לחשוף בפני הצופים. בכך למעשה הם הצהירו - למרבה תסכולו של המרואיין - שזו מהות המהלך שלו. חסון גם גיבתה את הראיון בעבודת ארכיון מצוינת ושידרה מספר קטעי וידאו שהביכו את פרץ.

עמיר פרץ. מודה שאין הבדל בין פוליטיקאי לשכיר

בערוץ 2, היה זה פרץ שהשתמש בקטעי הארכיון. הוא ציטט משפט ישן שכתב עליו במעריב פרשן "אולפן שישי" אמנון אברמוביץ' וגם שלף מההיסטוריה המעורפלת של חדשות 2 את הטענה שיחימוביץ' שוחחה אתו על כניסה לפוליטיקה ביום שבו היא ראיינה אותו ל"פגוש את העיתונות". במידה רבה השליטה בראיון היתה בידיו של המרואיין וזאת, בין השאר, בזכות הזווית שנבחרה לראיון. מלבד כמה עקיצות, דני קושמרו ורינה מצליח שמרו את המהלך של פרץ בתוך קונטקסט אידאולוגי ומדיני שהחמיא לו מאוד. וזה מה שחשוב באמת בעבור פוליטיקאי - לצאת טוב בערוץ 2.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ