ברוכים הבאים למפעל הנקניקים של טריני וסוזאנה

"טריני וסוזנה מרגישות בבית", ערוץ 10, 21:00

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר

יוסי הוא גבר בן 38, אבל הוא תקוע בגיל צעיר מאוד. הוא גר עם ההורים, מעריץ את ז'אן קלוד ואן דם, לובש ג'ינסים קרועים וחולצות עם הדפסים של טינאייג'ר זועם. מדי פעם יוסי זורק את עצמו וצורח בעצבים ("אני מתקשר לאמא שלי, היא מגישה תביעה עכשיו!"). יוסי מרבה להשתמש במשפט: "אני לא ילד קטן". אם גבר בן 38 מרגיש צורך להסביר לסביבה שלו שהוא לא ילד קטן, סימן שיש לנו בעיה. יוסי לא חושב שיש לו בעיה. כשטריני וסוזנה מגיעות לעשות לו מייקאובר - בהזמנת חברתו הצעירה אלינה - הוא לא מבין מה הן רוצות מהחיים שלו. "אני לא חושב שחשפן צריך מייקאובר", הוא מסביר להן, "חשפן נראה טוב כמו שהוא ואני נראה מושלם". כן, יוסי הוא חשפן.

יוסי באמת נראה מושלם - לתפישתו - והוא לא מקבל את הנוכחות של שתי הסטייליסטיות בחיים שלו. יוסי פשוט לא יודע שגם טריני וסוזנה עברו מייקאובר והפכו ממלבישות מקצועיות לקואצ'ריות שבכוחן להוליד אנשים מחדש. לא מעניין אותן להחליף לו את המלתחה, מעניין אותן להחליף לו את האישיות. שינוי האישיות מצריך גם הסבה מקצועית ולכן טריני וסוזנה - יועצות הכוונה מקצועית לעת מצוא - מסדרות לו ראיון עבודה בחברת הייטק. המבטים המייבשים-מזלזלים שיוסי מקבל בחברת ההייטק מבהירים לו שבשביל לעבוד שם הוא צריך לוותר על הרבה, לא רק על הג'ינסים הקרועים ותספורת שרון מולדאבי. כדי שיוכל להיפרד מחיי החשפנות ולהפוך לנקניק מהוגן במפעל הנקניקים, הוא צריך ללכת בדרך כל בשר ולהיפרד גם מחלק גדול באישיות שלו. לחלק הזה יש שם - ריקו. יוסי נתן לעצמו את השם ריקו כדי להתגונן מהסביבה האכזרית בילדותו. הוא בנה בעצמו את ריקו, זה הייחוד שלו. עכשיו, כדי להיות כמו כולם, הוא צריך להרוג את ריקו. את ההחלטה הזאת קיבלו בשבילו טריני, סוזנה ואלינה.

הפרק כמובן נגמר בסוף טוב. טריני וסוזנה מוכנות לוותר ליוסי על קריירת הייטק אבל פוסלות את החשפנות, מקצרות לו את השיער (תספורת ואן דאם) ומוציאות אותו לדרך חדשה ומהוגנת יותר. ריקו הושלך לפח, יחד עם השערות הגזוזות, ויוסי החדש אפילו הציע נישואים לאלינה. האם השינוי הזה לטובה? בואו נבדוק. טריני וסוזנה נראות מרוצות, גם אלינה שקיבלה טבעת אירוסין מג'נטלמן מסודר, פר הרבעה בדימוס שסורס בדרך למפעל הנקניקים. שלוש מארבעת גיבורי הפרק יצאו מרוצות כך שכנראה עשינו פה משהו טוב. ומה לגבי יוסי? יהיה בסדר. הוא בטח יתרגל לחיים החדשים שלו, ימצא עבודה איכשהו, יפרנס את המשפחה, יסתדר עם האישיות שהושתלה לו ביומיים. ואם לא, ערוץ 10 בטח לא יהיה פה בשביל לשאת באחריות.

צפיתם בתוכנית? מה דעתכם על הפרק?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ