המשבר בערוץ 10: המהפכה לא תשודר בטלוויזיה

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

אז איך לכתוב טור טלוויזיה בערב בו מודיעה תמר איש שלום כי שידורי הטלוויזיה הסדירים של ערוץ 10 ייפסקו בשעה 22:50? אתמול בערב (רביעי) הודיעה איש שלום כי השידורים יופסקו בשל סכנת הסגירה המתנוססת מעל ראשו של הערוץ, מעל ראשנו, יום לפני דיון בכנסת שאמור להסדיר את פעולת הערוץ. עד לשעת סגירת הגיליון לא הוחשך המסך, אולם לא שודרה רצועת האקטואליה הלילית.

עדיין מדובר במהלך דרמטי. אמנם, גיא פינס שידר כרגיל את תוכניתו וחילק דרקונים, ואחריו שידרה תמר איש שלום את החדשות כאילו כלום ואפילו אמנון לוי עוד הספיק להיות דרמטי כהרגלו עם מרואיינים מטושטשי פנים וכותרת הגוזלת את כבשת הרש "מרד המאומצים". מרד? מרד!

יש האומרים כי רה"מ מתעלל בערוץ 10 כנקמה על תחקירים שלא מצאו חן בעיניו. אבל האומרים מדברים בלחש, בין השורות, אף פעם לא אומרים את השורות עצמן. חוץ מאלדד יניב כולם מפחדים מתביעות דיבה.

הפסקת שידורים היא הצלחה של נתניהו, והיא כניעה. החשכת המסך עובדת לטובתו. שוב לא יצולמו מקררים ריקים של ילדים עניים ולא יצולמו שביתות, לא נאלץ להיחשף לזקנות במסדרון בית החולים, וגם גינויי העולם יעצרו בנמל התעופה על שם בן גוריון (אם כי ייתכן ששמו יוחלף).

הודעת ערוץ 10 על הכוונה להחשיך את המסך

לכן מעט מצערת הבחירה להחשיך את המסך. מוטב לו היו הופכים את לוח השידורים על ראשו. מוטב לו היו נוקטים במשדרי חירום מיוחדים, אנרכיים, כמו בזמן מלחמה, כולל התחקירים שהם מחביאים במגירה, כל זה בהנחיית רביב דרוקר שיוביל את השידורים כבונוס.

הם בוודאי היו יכולים לגייס את מיטב הכוחות היצירתיים כדי לייצר סרטונים בהם יוסבר לציבור איך נראית מדינה בלי עיתונות. האם החשכת המסך מבהירה את הנקודה? לא בטוח משום שנראה כי הציבור הישראלי לא חזק בהקשרים. עדיף לשדר. אתמול בערוץ 2 ב'מצב האומה' הוקדש זמן לערוץ 10. אורנה בנאי הציעה "להביא לביבי את הלב של דרוקר כשהוא עוד פועם" ושליין אירח את גיא פינס, אורלי וילנאי, גיא לרר, מתן חודורוב וגיא מרוז שהסבירו איך נתחנף לביבי. רק כך.

ברור למה הם הולכים על ביצים, לא קל ללכת זקוף כשהראש בגיליוטינה ואולי גם ביקורת מחאה זה דבר אידיוטי, אנטי סולידרי. אז אולי עלי לנהוג כמותם. לפרסם ריבוע לבן, לרסס על הקיר ש"שקט הוא רפש".

בסופו של דבר חייבים להודות שהעם לא מודאג. יש לו את ערוץ 1 שנותן את מה שאנחנו צריכים.

נתניהו ועושי דברו יודעים ממש כמונו שהלב אזוק ברוממה. רק דמיינו את יום השידורים המיוחד ביום בו ימשו תמורת מיליונים את הספינה אלטלנה מן המצולות ויעבירו אותה בטקס חגיגי למוזיאון ציוני כלשהו; שהרי לא מספיקה להם אלטלנה שבלב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ