סנטה קלאוס של מאסטר שף מבשל לנו משהו

כל לקט הוא מעין שבעה. ואמש צפינו ונזכרנו וצחקנו והתרגשנו ושמחנו כשסלמה המוסלמית קיבלה את הצ'אנס הנוסף, הנוצרי, מהשופטים היהודיים. ולא שמנו לב שזה לקט

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

אתמול, חג המולד, שודר ברחבי העולם הנוצרי הסרט "אלו חיים נפלאים" מ-1946. ג'ורג' ביילי המדוכא עומד לקפוץ מגשר ועד שהוא יגיע לשם, תולדות חייו הטראגיים חולפים אל מול עינינו. שניה לפני שהוא קופץ (זהירות, ספוילר), מגיע המלאך המושיע שלו ונותן לו צ'אנס נוסף. ג'ורג' משתכנע שמוטב להיות מאשר לא להיות, וחייו ניצלים.

אתמול, חג המולד, שודרה בערוץ 2 גרסה יהודית ל"אלו חיים נפלאים". המוטיב הנוצרי של "ההזדמנות השנייה" קיבל ביטוי בפריים טיים כשניתן לאחד המתמודדים שהודח מ"מאסטר שף" (זהירות, ספוילר - זו מתמודדת), צ'אנס לחזור לתוכנית. ארבעת המלאכים המושיעים, יונתן רושפלד, חיים כהן, מיכל אנסקי ואייל שני, עברו על רשימת המשתתפים שהלכו בדרך כל קבב והחליטו מי מהם להשיב לחיים. כמו ב"אלו חיים נפלאים", גם מלאכי "מאסטר שף" - שבשגרה מתפקדים דווקא כתליינים - צפו בתולדות חייהם של המתמודדים המנוחים. אם לפני המוות אדם רואה את סיפור חייו חולף במהירות, אז פה זה קרה דווקא לפני החזרה מהעולם הבא. לכל אחד מאלו שהודחו מהתוכנית, הוקדש קליפ קצר שבו ראינו מבחר מייצג מעבודותיו במשך העונה והשופטים נזכרו בערגה וחיוו את דעתם. במלים אחרות, שודר אתמול לקט.

אנחנו, כצופים מיומנים בערוצים 2 ו-10, רגילים למוסד ה"לקט". אנחנו מקבלים אותו בהבנה, כל עוד לא משתמשים בו בנדיבות מוגזמת. אנחנו מבינים שיש אילוצים כלכליים, אנחנו מבינים שקשה להפיק פרק חדש פעמיים בשבוע, אנחנו סולחים לזכיינים שמגישים לנו שידור חוזר ערוך בכותרת "לקט", "המיטב" או "הרגעים הגדולים". למעשה "לקט" הוא תבוסה. לא היה צורך לשדר ערבוביה של חומר טוב וישן אם היה חומר טוב וחדש. מותר לסלוח לתוכנית שיוצאת לפגרה קצרה ומשדרת לקט (בכל זאת, מצב כלכלי וגו') אבל לא צריך לקנות את הספין שלהם שגורם לנו לחשוב שהם עושים לנו טובה גדולה.

לקט "מאסטר שף". השופטים נזכרו בערגה וחיוו את דעתם

כל לקט הוא מוות קטן, מעין שבעה שבה נזכרים ברגעים היפים, השמחים והעצובים כדי לא להתמודד עם הידיעה שאנחנו ניצבים על סף ואקום תוכני - אין פרק היום. הבלוף הקטן של "קשת" אתמול הוא מחוכם: את המוות הקטן הם הסתירו באמצעות אשליית החיים. רושפלד, כהן, אנסקי ושני ישבו ככוהני דת שבכוחם להשיב אדם לחיים ולמעשה חיפו על העובדה שמתחת לכיסאות שלהם קבורות עצמות הפרק שלא היה אתמול. את החידלון הם עטפו בקליפה שהתחזתה לתוכן - העלאת זיכרונות, פרשנות בדיעבד, מבט מפוכח על כל בשלן ובשלן, תובנות מקצועיות או פיוטיות, סיכום של סך כל התקוות והאכזבות מהמתמודדים שהם עצמם חיסלו בשבועות האחרונים. ואנחנו צפינו ונזכרנו וצחקנו והתרגשנו ושמחנו כשסלמה המוסלמית קיבלה את הצ'אנס הנוסף, הנוצרי, מהשופטים היהודיים. ולא שמנו לב שזה לקט.

גם אתם מרגישים שמאכילים אתכם לוקשים?

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ