שש עם עודד בן-עמי: הפחמימה הריקה של שידורי שעות הערביים

התוכנית שעוזרת לצלוח את המעבר המטריד מהיום ללילה חזרה מגלותה הקצרה, עם כל מאפייניה הבעיתיים וגם עם קורטוב חוש הומור

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

1. שש עם עודד בן-עמי חזרה מגלות קצרה וטוב שהיא חזרה. לפי התוכנית של עודד בן-עמי אני מכוון את השעון. כשיש עודד בן-עמי אני יודע שהשמש שוקעת, שצריך להיערך לערב. עודד בן-עמי הוא ציון דרך במהלך היום, הוא הפחמימה הריקה של שידורי שעות הערביים. הוא נותן תחושה שבעה ויציבה ועוזר לצלוח באופן שקול את המעבר המטריד מהיום ללילה. בשביל תחושת העוגן החמימה, לא צריך לצפות בעודד בן-עמי ואפילו לא להדליק טלוויזיה. עודד בן-עמי הוא כמו הכותל המערבי. אני לא צריך לראות אותו בשביל להרגיש שהוא שם.

2. האייטם המרכזי של בן-עמי היה עימות פוליטי בין גלעד ארדן ואריאל אטיאס. הדיון בין השניים התלהט למרות שברור לכולם שזו הצגה לקראת הבחירות. הטונים עלו, שני הקולגות נכנסו זה לדבריו של זה, השר להגנת הסביבה נזף בשר השיכון והשר מש"ס עקץ את חברו מהליכוד. לרגעים היה נדמה שהם באמת כועסים או נעלבים, אבל בן-עמי, הדוד הטוב, שרטט את גבולות הדיון כשאמר יותר מפעם אחת ובחיוך שב-23 בינואר יפגשו ארדן ואטיאס באותה ממשלה והמחלוקות ייעלמו. שני המתגוששים סירבו לקבל את הגבולות שהציב הדוד בן-עמי. היה להם חשוב להיראות נסערים ומרוגזים. הם לא סתם משחקים, הם רבים באמת.

3. היה קשה להתרכז בתוכן הדברים של שני השרים המתקוטטים. הדיון ביניהם תפס רק כשני-שלישים מהמסך, כשהשליש השלישי הופקע לטובת גרפיקה מתחלפת. המון שטויות רצו שם - הכותרת "ארדן ואטיאס - ראש בראש"; מבזקים מתחלפים עם חדשות מהארץ והעולם; מידע על רקורד החקיקה של כל אחד משני השרים; פנקס הנוכחות שלהם בוועדות הכנסת; שער הדולר והיורו; הרכב הרשימות של הליכוד וש"ס לכנסת ה-19; כתובות האינטרנט של אתרי "קשת" ו"רשת"; ועוד ועוד. המסך המפוצל עוזר לשמור על צופים שמתקשים להתרכז במה שנאמר. לרבים מהצופים יש הפרעת ריכוז וקשב ואם אין להם, המסך הזה ייצור אותה. כדי שלא תברחו לפייסבוק, המסך של עודד בן-עמי מציע לכם זרם אינפורמציה שמתחדש כל הזמן. זה הרי לא משנה מה כתוב שם, העיקר שנרגיש שיש תחלופה, לא נשתעמם מהראשים המדברים ולא נקפוץ לבקר באינטרנט. ואם כן אז רק באתרים של קשת ורשת.

4. האייטם על ירדנה עובדיה שבית החולים בניהולה טיפל בסבתו של ברק אובמה היה בן-עמי קלאסי. היתה בו גאווה למדינת ישראל; היתה בו סבתא (קונספט חמוד ומעורר אמפתיה); והיתה בו תחושה שעוסקים בנושא חשוב מזווית לא חשובה אך מחממת לב. בסיום הריאיון עם עובדיה אמר בן-עמי, "אני מכיר מישהו שהיה אומר על זה ‘גאווה ישראלית'". הוא חזר. ועם חוש הומור!

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ