מי שחושב לבד, מת לבד

ח"כ אקוניס הוא דף מסרים ולכן הוא מתקשה להשלים עם האפשרות שהערוץ הראשון לא ישמש שופר לדבריו גם אם קיימת הגבלה על תעמולת בחירות

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים23
מורן שריר
מורן שריר

אתמול התארח ח"כ בתוכנית בערוץ הראשון. אקוניס קרא לצופי הערוץ הראשון לשלשל פתק "מחל" בקלפי. כשהמנחה עודד שחר ניסה לקטוע אותו בטענה שזו תעמולת בחירות (הרוטינה הקבועה והמטופשת של מגישי טלוויזיה בשבועות האחרונים), דרש אקוניס שלא יפריעו לו. "אין לי טענות לערוץ הראשון", הודיע אקוניס לשחר, "אבל אתה תיתן לי, נציג מפלגת השלטון, שלוש דקות לדבר בלי שתפריע לי".

אקוניס היה בעבר סגן יועץ התקשורת של רה"מ נתניהו, דובר הליכוד, דובר שר המשפטים ויועץ התקשורת של שר האוצר. אקוניס לא יודע להגיד משהו שהוא עצמו חושב, ספק אם עברה לו מחשבה עצמאית בראש מאז שנות התשעים. אופיר אקוניס, גם בשבתו כח"כ, נשאר דובר מקצועי. הוא לא ישות עצמאית, הוא דף מסרים. הוא יודע לדקלם את מה שמוכתב לו. לכן הוא מתקשה להשלים עם האפשרות שהערוץ הראשון לא ישמש שופר לדבריו, שהם עצמם הדהוד למסרים שהוזנו לו. זה לא רק שאקוניס מזלזל בדמוקרטיה ולא בקיא באזרחות, כדובר מקצועי הוא מתקשה להבין איך אדם (עודד שחר) או מערכת (הערוץ הראשון), מסוגלים לחשוב לבד, לדבר מהלב, להתנגד ולא להשמיע כתוכי את מה ששתלו להם במוח.

בדיוק כשנגמרה "פוליטיקה" בערוץ הראשון, התחילה . לפני שבועיים כתבתי על התוכנית הזאת והתמקדתי בהתחייבות (המזויפת) שלה להגיש תוכנית תרבות "מבלי להתנצל". הגיע הזמן להתייחס לתוכן עצמו. בהגשת יאיר ניצני והפקת גיא פינס, היא לעטוף תכנים "כבדים", "אליטיסטים" ו"מנכרים" בעטיפה מתוקה, מושכת ופופית. כפית סוכר כדי שתרופת התרבות תחליק בגרון.

קרדיט: ערוץ 10

התוכנית של אמש עסקה בין השאר בשחקנית המנוחה רוזינה קמבוס (גילת אנקורי העלתה זיכרונות); צילום רחוב (יאיר ניצני מדבר עם אלכס ליבק על חולצות בטן); מכירות חיסול של יצירות אמנות (נירו לוי מספר איך הוא מתמקח); פתיחת תערוכה של יאיר גרבוז ("גרבוז נחשב לאמן מוערך והמוזיאון מלא מפה לפה. אפשר למצוא פה מנהלי גלריות, קולגות ולפחות שלושה חתני פרס ישראל"); דוגמניות עירום (ניצני התאפק שלא לצחקק למראה ישבן חשוף); וכל מיני גימיקים. הטיפול הגיא-פינסי, שעובד טוב על סלבס, נראה מביך ולא אינטליגנטי בזירת התרבות.

לדוגמה: המצלמה עוברת בחושניות על השדיים בציור עירום כאילו זה גוף של דוגמנית באייטם יח"צ של פינס על חברת בגדי ים. לא רק שההגשה הפופית מאבדת את המשמעות של התחום המסוקר, היא גם לא מועילה למי שרוצה לצפות בעדי הימלבלוי ומקבל את יאיר גרבוז. במקום לספור ידוענים בהשקה של מותג קוסמטיקה, סופרים פה חתני פרס ישראל בפתיחת תערוכה. התוצאה היא "גיא פינס" על אנשים לא זוהרים. התוכנית כנראה מיועדת לאנשים משועממים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ