מורן שריר

1. בלי להתבייש, הופיע אתמול רוני דניאל בחדשות ערוץ 2 והעניק פרשנות לדו"ח המבקר בפרשת הרפז. כאילו הוא עצמו לא מככב בה. הכתב גיא פלג, שהציג את הדו"ח, נרעש מההקלטות המפלילות מלשכת הרמטכ"ל ודני קושמרו קבע שיש "כתם על דרגות הרב אלוף של אשכנזי". אבל מה עם הכתם על פרשן הבית שלהם? בתמלילי השיחות מצוטט אשכנזי כמי שמנחה את דניאל ומזין אותו בסיפורים כאילו היה הורה שמאכיל ילד בדייסה. דניאל הצייתן הקשיב למפקד שלו ולא סירב פקודה.

אמש, חמור סבר כתמיד, הוא אמר בשידור שהוא מצפה מהדרג הצבאי ל"התנהגות ערכית נקיה לחלוטין" אבל מה לגבי ההתנהגות הערכית שלו? למה שנאמין לדיווחים שלו אחרי שקיבלנו הצצה לדפוס העבודה שלו? אם חשדנו בעבר באמינות ובעצמאות של דניאל, אתמול קיבלנו ראיות. ההתנהלות של לשכות הרמטכ"ל ושר הביטחון, על פי הדו"ח, אמורה להטריד אותנו כאזרחים. הנוכחות של רוני דניאל על המסך אמורה להדאיג אותנו כצופים.

רוני דניאל. פירש את הפרשה כאילו הוא עצמו לא כיכב בה

  2. בפרומו לתוכנית הראיונות הפוליטיים של יעקב אילון, מופיעה פיסה קצרה מהריאיון עם אריה דרעי. אילון שואל שם למה הציבור לא קונה את האחדות בהנהגה המשולשת של ש"ס ודרעי משיב לו בחיוך שזה לא הציבור שלא קונה, אלא התקשורת. אילון מתעקש: "גם עשינו סקרים, גם אני מעלעל קצת באתרים החרדים, לא קונים את זה". כך נגמר הפרומו, לא בתשובה עסיסית שאילון חלב מהמרואיין שלו אלא במשפט של אילון עצמו.

  למה נבחר דווקא הקטע הזה מהריאיון? הפרומו הזה בא להראות שאילון הוא עיתונאי רציני ("אני מעלעל באתרים החרדים"), משקיע ("עשינו סקרים") ודעתן (המשפט לא נגמר בסימן שאלה, אלא בקביעה שסותרת את הטענה של המרואיין: "לא קונים את זה"). הפרומו בא להלל את יכולותיו של אילון כעיתונאי, אלא במקום שנראה את התוצאה של הכישורים האלו (דרעי פולט איזה וידוי לא צפוי), הפרומו מחמיא לאילון בקולו של אילון עצמו.

  3. הפרומואים של ערוץ 10 כל כך לא אטרקטיביים שאפילו "ז'יל וג'ים" היה נראה שם כמו סרט פעולה זול.

  4. המפלגות הקטנות נואשות לזמן מסך. אתמול במבזק החדשות המורחב בבוקר, שוחח המגיש דני דויטש עם אזרח שהרכב שלו נקלע לשיטפון. האזרח הנרגש התגלה כאוהד שם-טוב, מועמד מפלגת הפיראטים לכנסת. שם טוב, שעמד בעבר בראש רשימת "עלה ירוק", הוא אמנם טרמפיסט שלא ממש מתמצא בערכים (המעניינים) של התנועה הפיראטית העולמית אבל משהו הוא כן למד: איך לחטוף שידור. לפני שדויטש הספיק להתעשת, שם טוב דחף את שם המפלגה שלו, את כתובת אתר האינטרנט שלהם וטען שכמו שחילצו אותו מהשלולית, כך הוא יחלץ את מדינת ישראל מהבוץ.

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ