תשדירי הבחירות: אנגלית זו הערבית החדשה

את האויב הערבי החליף בתשדירי הימין אויב חדש, בינלאומי, שמבין גם הוא רק שפה אחת – אנגלית. בעוצמה לישראל מזכירים שהם גם דוברי ערבית

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים70
מורן שריר
מורן שריר

בבחירות האחרונות רשימת רצה בסיסמה, "רק מבין ערבית". אלו היו ימים אחרים, השמאל הרדיקלי (אולמרט) שלט במדינה והיה חשש שערביי ישראל יעיפו אותנו לגלות. שהושקו הערב, אריה אלדד ומיכאל בן-ארי מ"" הם אלה שמבינים ערבית. לא רק מבינים אלא גם דוברים.

אבל ערבית זה פאסה. בארבע השנים האחרונות וליברמן מיגרו את האויב הערבי ועברו אל האתגר הבא – העולם כולו. נתניהו התגאה בבידודה של ישראל כשעמד לצד מפת המדינה וביקש כהונה שלישית כדי שיוכל להשלים את בניית הגדר סביב גבולות המדינה. בכהונה הרביעית הוא עשוי לבנות גדר גם לאורך חוף הים ובחמישית הוא יוסיף גג ויסגור מרפסת.

של אלדד ובן-ארי עוד כלואים בקונספציה שהאויב הוא ערבי, אבל נתניהו והליכוד ביתנו רואים רחוק יותר. הרי הבידוד הדיפלומטי של ישראל התקדם משמעותית בשלטון נתניהו והיום האויבים הם כל המנהיגים הזרים . האיום מגיע מהאו"ם, הבית הלבן, דאונינג 10, ארמון האליזה ואפילו מכיוון אנגלה מרקל שלא התנגדה בהצבעה על מדינת פלסטין.

נפתלי בנט בתשדיר התעמולה של "הבית היהודי"

כדי להיאבק באויב הבינלאומי צריך לדבר בשפתו ואכן, מנהיגי מפלגות הליכוד ביתנו והבית היהודי פנו הערב אל העולם בשפתו שלו – אנגלית. תשדיר הבית היהודי הראה את נפתלי (רשת חדשות עמלקית למהדרין) ואילו הליכוד הציג קטע מנאום נחוש של נתניהו בקונגרס, בלב לבה של וושינגטון העוינת. אלו לא היו קטעונים קצרים אלא חלקים נכבדים מתוך הסרטונים ולא במקרה. קהל המצביעים הימני הפנים כנראה את העובדה שהעולם המערבי רוצה ברעתנו ותשדירי התעמולה של מפלגות הימין מנסים להראות לנו שיש מי שיכול להם. רק נתניהו מבין אנגלית. וגם בנט.

צפו בסרטון התעמולה של "הליכוד ביתנו"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ