תשדירי התעמולה: ישחקו הנערים לפנינו

הילד הקטן שעלה מאיראן, חיי המשפחה של נתניהו והעוני של יחימוביץ': התשדירים נראים כעיסה ישראלית שטוחה ופרנואידית, ממש קליפ בר מצווה של ילד נודניק

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים20
מיה סלע
מיה סלע

אין כמו . ארבע שנים (במקרה הרע) אנחנו מחכים לכל הטוב הזה והנה זה בא. סוף סוף עומד לפנינו הדבר האמיתי, ולא צריך יותר להתחפש. הנה תעמולה, זאת לא הסברה ולא ריאיון עיתונאי אצל יעקב איילון, אלא הדבר עצמו. תעמולת הבחירות אינה מתחזה ושום נודניק בתפקיד מתווך (עיתונאי, עיתונאי חצר, עיתונאי בדרן) לא נאלץ להפסיק פוליטיקאי נפוח ולומר לו שהוא מטיף.

הנה, השעה בה הכל מותר, כל הבל, כל קשקוש, , ישחקו הנערים לפנינו. והם שיחקו, או-הו! איך הם שיחקו. מדהים איך אנשים מוכנים לומר על עצמם את הדברים הכי טובים מבלי למצמץ (אם כי היה נדמה שנתניהו מצמץ לא מעט כשדיבר אל העם, אבל אולי רק נכנס לו לעין גרגיר אבק קדוש מהעיר העתיקה).

מפלגת השלטון לא נמנעה מלהראות כבישים ולומר שהושקעו מיליונים בתשתיות, וזאת דווקא בימי הסערה שבהם מדינה שלמה מתנהגת כאילו פקד אותה הוריקן סנדי מהמוסד: כבישים חסומים (גבישים חסומים בפי השדרנים ופרופסור עדה יונת), רכבות מושבתות, בתים מוצפים, וכל זאת בגלל גשם בעתו. אבל שידורי התעמולה הם לא בעניין של טעם טוב.

בתשדיר של מפלגת קדימה בראשות שאול מופז, "הילד הקטן שעלה מאיראן" והפך למדביר האינתיפאדה הגדירו את זה כך: "פוליטיקה זה חרא" נאמר שם. זה היה מיד אחרי שהרב אמסלם הכריז כי הרמב"ם היה מצביע אמסלם. כך הוצאנו צניעות וריח טוב (חרא) מהמשוואה. עוד הסתבר כי השפה של תוכניות הריאליטי אומצה על ידי כולם. הכל אישי וכדאי גם שיהיה מרגש. זהבה גלאון הצטלמה בביתה וסיפרה על עלייתה ארצה. נתניהו הצטלם כשמאחוריו תמונות מחיי המשפחה (הוא ושרה צעירים, יפים ובלונדינים), גם למופז יש אשה שעומדת לצדו ואילו שלי יחימוביץ' פצחה בהגיג פמיניסטי מבית הספר היסודי ולאחריו המטירה על ראשנו את כל שאר המסרים המיידיים: הורים ניצולי שואה, עוני, בן קצין, בישול (בכל זאת אשה).

בסופו של דבר הכל התערבב לכדי עיסה אחת ישראלית שטוחה ופרנואידית ונראה כמו קליפ בר מצווה של ילד נודניק. דגל, כותל, אחדות, עוצמה, ערכים, עם ישראל, ארץ ישראל, משפחה. גלעד שליט, הילד של כולנו, קצת היה חסר בחגיגה הוולגרית הזאת אבל נראה שלגלעד נמאס מהתפקיד והוא העביר את השרביט למופז הילד מאיראן, לנוריקו סאן הילדה מיפן, ולילד הפלא נפתלי וסיר הבשר הציוני שבפרץ של רגשנות לאומנית הכריז שהוא אוהב את ארץ ישראל, תורת ישראל, עם ישראל ואת החיילים של ישראל. הדבר המדהים באמת בכל הסיפור הזה הוא העובדה שזה עובד, לפחות על הנשאלים בסקרים המחזיקים בטלפונים נייחים ועונים לטלפון כשמתקשרים אליהם. העם - טרם נקעה נפשו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ