"יומני הרופא הצעיר": כשדרייפר פוגש את פוטר

קשה שלא לראות בג'ון האם ודניאל רדקליף את הדמויות שגילמו ב"מאד מן" וב"הארי פוטר", ובכל זאת הזיווג ביניהם מוצלח ביותר והתוצאה מרהיבה

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
מורן שריר

ג'ון האם ודניאל רדקליף גילמו בטלוויזיה ובקולנוע דמויות שמטילות על שניהם צל גדול ואולי לעולם לא יצליחו להשתחרר ממנו. האם מגלם ב"מאד מן" את דון דרייפר שהפך כבר לשם גנרי לאלפא מייל. רדקליף ימשיך, בעתיד הנראה לעין, להיקרא "הארי פוטר". כשאנחנו רואים אותם יחד, מתקוטטים בחדר הניתוח, במיני סדרה החדשה והמצוינת "יומני הרופא הצעיר" (יס או), קשה שלא לראות את הדמויות האיקוניות שהם גילמו. כשרדקליף מעשן בחדר לידה סיגריה מעל לאשה עם הריון שהסתבך, אי אפשר שלא לחשוב על הפעם הראשונה שראינו סצינה דומה ב"מאד מן" ונדהמנו. כשאותו רדקליף, כרופא צעיר וחסר ניסיון, מגלה חוסר אונים מוחלט מול הצוות הרפואי שעובד תחתיו ומול הפציינטית הגוססת, אנחנו מצפים שהארי פוטר יתעשת, יניף מטה קסמים ויעצור את הדימום. אבל לא הארי פוטר מגיע לעזרתו של הרופא הצעיר, אלא ג'ון האם עצמו.

הכימיה בין רדקליף להאם נהדרת ויוצרת את אחד הזיווגים הטלוויזיוניים המוצלחים של השנים האחרונות. מה שמיוחד בחיבור הזה הוא ששניהם מגלמים את אותה דמות, כמעט. רדקליף מגלם נער שגמר ללמוד רפואה במוסקבה ונשלח לשמש רופא כפרי במרפאה פרימיטיבית. האם מגלם את אותו רופא בגיל מבוגר יותר. הרופא הוותיק נזכר בימיו הראשונים בכפר ובמקביל הרופא הצעיר הוזה את בן דמותו הבוגר מתוך המצוקה המקצועית.

כולנו מכירים את התחושה של יום ראשון בעבודה חדשה כשאין לנו מושג מה אנחנו עושים ואין ברירה אלא לבלף את דרכנו לצמרת. לא אצל כולם העבודה כוללת ניסור רגליה של ילדה בת שש או טיפול בעגבת של איכר רוסי, אבל ההיסטריה זהה כמעט בכל מקצוע. כל אחד מאתנו היה שמח לקבל עידוד ועצה ממישהו מנוסה יותר שיש לנו אתו היכרות אינטימית ואמון מוחלט. למשל - אנחנו בגיל מבוגר יותר.

האם ורדקליף. אחד הזיווגים המוצלחים של השנים האחרונותצילום: טלוויזיה

זה מה שקורה ב"יומני הרופא הצעיר", רק שבמקרה הזה נתקל הרופא הצעיר גם במגרעות של עצמו כרופא מנוסה. דמותו של האם אמנם לא מתרגשת למראה פרץ דם שגועש מתוך עורק ראשי מפונצ'ר, אבל הביטחון של הרופא הבוגר נגוע בציניות, פיכחון, אדישות וכמויות לא סבירות של מורפיום. רדקליף נעזר בניסיון של האם אבל נאלץ לקבל אתו גם את כל הצלקות שהשנים שחלפו הותירו בו.

"יומני הרופא הצעיר" בת הארבעה פרקים, מבוססת על סיפורים של מיכאיל בולגקוב שהיה בעצמו רופא כפרי וכתב על חוויותיו. הסדרה רווית הדם הזאת מלאה בהומור שחור, יבש ומעודן. ג'ון האם ודניאל רדקליף התגייסו אליה מתוך אהבה לכתיבה של בולגקוב. זו אחת הפריבילגיות של אלו שכבר החתימו כרטיס בשעון הנוכחות של התרבות הפופולארית ויכולים להקדיש את הזמן שלהם לפרויקט מרהיב שנעשה מאהבה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ