"בנות": החיים זה מה שקורה כשאת מצטטת קלישאות

ביקורת טלוויזיה על העונה השנייה של "בנות", יס או, 22:30

מורן שריר - צרובה
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר - צרובה
מורן שריר

כשהתחילה העונה הראשונה של "בנות" (Girls), עשו הרבה עניין מהמשפט שאומרת הדמות הראשית האנה (בגילומה של יוצרת הסדרה לינה דנהאם) להורים שלה: "אני חושבת שאולי אני הקול של הדור שלי. או לפחות קול של דור כלשהו". צחוק בצד, העונה ההיא עשתה בלגאן גדול ומי שהמשיך לצפות גילה שהקול של דנהאם ו"בנות" הוא באמת קול של דור שלם. מה עושים עכשיו?

העונה הראשונה נגמרה במסיבה גדולה. בלילה המטורלל ההוא, אחת הבנות התחתנה, אחת איבדה את הבתולים, אחרת עשתה טעות של שיכורה עם שמנמן אסיר תודה, מישהו נדרס והאנה מצאה את עצמה על החוף בקוני איילנד, שונאת את עצמה וטוחנת עוגה בהתאם. העונה השנייה נראית כמו ההנגאובר שאחרי, כולם מנסים לשקם את הריסות החיים שלהם מתוך איזה ערפול מדכדך. בחמש הדקות הראשונות של העונה שנפתחה אתמול ביס, אנחנו רואים את האנה בשלוש סצנות שונות כשבכל אחת מהן היא במיטה עם גבר אחר. זה עשוי להישמע ככיף גדול בשביל האנה, אבל זה לא. הגבר הראשון שאתו היא ישנה מכורבלת הוא השותף הגיי שלה (הוא מתנצל שזקפת הבוקר שלו לא נועדה עבורה). גבר נוסף שאתו היא חולקת מיטה הוא אדם, אותו היא סועדת אחרי שעבר תאונת דרכים. הסיטואציה הסיעודית מעקרת כל יצר מיני וכשהיא מפשפשת בענייניו האינטימיים זה רק כדי שלא יחטיא את סיר הלילה. בקיצור, איברי הרבייה שמקיפים אותה לא נועדו לצרכי מין או לא נועדו עבורה.

עם הגבר השלישי היא כן שוכבת, אבל זו כבר בעיה אחרת. אם העונה הראשונה של "בנות" חטפה ביקורת על ההומוגניות שלה וטענו נגדה שהיא מציגה רק לבנים ליברלים, אז בעונה הנוכחית דנהאם צירפה גם שחור וגם רפובליקאי, ושניהם בדמות אחת - סנדי, בן הזוג שלה. האנה לא יודעת אבל היחסים שלה עם סנדי הם בדיחה. אמנם האנה די זנחה את החלום לכתוב ספר אבל בכל זאת היא מרגישה צורך לצבור חוויות עבור איזו רשימת "וי" דמיונית, חוויות עבור ספר שלא ייכתב לעולם. לשכב עם שחור (ועם רפובליקאי) זה אחלה תחקיר בשביל ספר ואין ספק שזה מקור המשיכה שלה לסנדי, אבל האנה לא קולטת שבינתיים מ"וי" ל"וי", השנים עוברות. החיים זה מה שקורה כשמצטטים קלישאות של ג'ון לנון.

העונה השנייה של "בנות" - על פי ארבעת הפרקים הראשונים - ממשיכה את הדיוק, החפירה העצמית והמבט המפוכח וחסר-הרחמים שהדהימו בעונה הראשונה. הבנות מתחילות לקלוט שהברוך שהן נכנסו אליו זה מה שנקרא "החיים". הסערה ש"בנות" עוררה בשנה שעברה לא קלקלה אותה ובינתיים נראה שעומדת לפנינו עונה מסחררת.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ