שידורי הטלוויזיה |

יום חג לרפובליקת הבננות

יום משעמם בו לא קורה בעצם כלום נראה במחי מדגם כהתפוצצות אורגזמטית. המגישות איבדו נשימה, הבדרנים הצחיקו ורק הפרשנים נראו מודאגים

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

לא בטוח שבנימין נתניהו צפה בטקס ההשבעה של הנשיא אובמה לפני יומיים. הרי מיט רומני הודיע שהוא לא מתכוון לצפות ואולי זה אומר ששלדון אדלסון הנחית הוראה לכל פקודיו. בכל מקרה, אם בכל זאת הביט נתניהו בטקס היפה, אפשר לנחש שככה הוא דמיין את השבעתו שלו לכהונה נוספת – עם הוד, הדר, כבוד מאופק, תפילה פומבית, מטח תותחים וביונסה שרה את התקווה.

מעבר למהות, נתניהו רוצה להיראות כנשיא ארה"ב. והנה, מגיע יום הבחירות. ראש הממשלה, רעייתו ושני בניהם הרפובליקאים מגיעים לממש את זכותם הבית"רית. את הדימוי הזה אנחנו מכירים בעל פה מחו"ל ואת זה הוא מעוניין לשחזר. הכל יפה ומסורק. רה"מ מגיח מהפרגוד, בוטח ומאופק, ואז, שנייה לפני שהוא משלשל את המעטפה לקלפי, הוא מוציא את הפתק שכתוב עליו "מחל" ומציג בפני הצלמים. כך, ברגע, בפריים טלוויזיוני אחד, הופך נתניהו לביבי. נשיא ארה"ב בפוטנציה מתגלה כפרֶח.

יום בחירות הוא יום שידורים די מטומטם. אחרי אותו רגע בבוקר שבו ראש הממשלה ושאר המועמדים מצביעים, אין מה להגיד עד הערב. אבל יש זמן אוויר למלא ויותר מזה, יש תחושה שמשהו גדול קורה ואי אפשר להתעלם. אז מדווחים על אחוזי ההצבעה ועל אי-סדרים באיזה כפר ערבי; רפי רשף מראיין את האחיינית של בן-גוריון (שהצביעה בכל מערכות הבחירות!); נגה ניר נאמן צדה אנשים שעושים שופינג בקניון; עודד בן עמי משוחח עם שלמה בראבא בתפקיד "מפכ"ל משטרת הקיטורים"; וכמובן מציגים צילומי יום בחירות שאזרחים העלו לאינטרנט. יש פער עצום בין הסיפור הגדול שעומד להתפוצץ בערב לבין האוויר החם או הפושר שממלא את המסך. זו רק אחת הסיבות שב-22:00, עם פרסום תוצאות המדגם, השידור עובר איזו התפוצצות אורגזמטית – המגישים קופצים בין המון מוקדי שידור, המרואיינים מתחלפים בקצב רצחני, המילים נורות מהפה במהירות בלתי נתפשת והמשדר עובר סחרור שיכול להפיל את העיניים מארובותיהן.

כשיונית לוי הפנתה ל"ארץ נהדרת", היא נשמעה כמו כרוז קרקס בהיפר ובערוץ 10 תמר איש-שלום בקושי נשמה. כל האנרגיה שהצטברה במהלך היום - ואייטמי הסרק לא הצליחו לעבד – נשפכה על המסך בשעה עשר וגוועה לאטה רק לפנות בוקר.

המנצחת הגדולה של ליל אמש היא "בובה של מדינה" שתפקדה בתור הרגיעון שלפני מדגם ערוץ 10. הרוח המופרעת באולפן, עם אלי יצפאן בתפקיד מיקי לוי ושלום מיכאלשוילי כקמיל פוקס, הצליחה להטריף עוד יותר את הרגע הגם ככה מעורער הזה שבו מחכים לתוצאות. היו בתוכנית הזאת רגעים כל כך מצחיקים, שיכלו להעלות חיוך אפילו על פניהם של רינה מצליח ועמית סגל, שנראו אמש ספק כבויים ספק מבוהלים מההישג הדל של הליכוד-ישראל ביתנו.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ