בשביל נערי ביבי, העם הוא עדיין יישות מטומטמת

את ערב סיכום הבחירות בערוץ 2 אפשר לכנות גם "משדר לסיכום תולדות היהירות". בעוד נסים משעל המשיך להוכיח כי בעולם של חסרי הבושה כנראה שחייבים להתגושש, דני קושמרו לא איפשר לגלעד ארדן לומר אפילו קמצוץ של אמת

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

אמש שודר בערוץ 2 משדר סיכום תולדות היהירות, כלומר סיכום הבחירות. במקרה של ערוץ 2 הסיכום היה ערב רגיל לגמרי, אפילו יונית לוי נשארה בבית, תחת כותרת בומבסטית של סיכום.

דני קושמרו דיווח שצוות המשא ומתן לא יכלול את גדעון סער (היהיר לשעבר) שזוכה לביקורת בתוך הליכוד (מידע שהוכחש בסוף המהדורה). עוד דווח כי יאיר לפיד (היהיר הנוכחי) נפגש עם ראש הממשלה ועשה תרגיל הסוואה מבריק כשיצא אל העיתונאים עם מגבת על כתפיו כאילו יוצא לאימון (לא הייתי נותנת לו משרה של מרגל בארץ זרה, אבל שר חוץ זה משהו אחר).

ממתק המהדורה היה השר גלעד ארדן, יו"ר מטה ההסברה הכושל שישב באולפן. קושמרו שאל 'איפה טעיתם' וארדן בפרצוף פחות זחוח, אמר ש-80% מתושבי המדינה רצו את נתניהו. קושמרו לא נכנס למתמטיקה כדי להתעמק במספר הזה. קושמרו שאל על הטעות שבתקיפת בנט. ארדן המיתמם אמר שבמערכת בחירות רק מחדדים את ההבדלים, ושהמטרה העיקרית היא ששלטון הליכוד יימשך. אפילו למראית עין כבר לא מדברים על מטרות נעלות יותר. ארדן אמר, חסר בושה, שיהיה מוזר אם יאיר לפיד יבקש להיות שר החוץ לאחר שדיבר על כך שיטפל בנושאי פנים, ואיים שאפשר להקים ממשלה גם בלי לפיד. בשביל נערי ביבי, "העם" הוא עדיין ישות עלומה, מטומטמת, שעומדת בדרכם ליעד המרכזי: השלטון.

קושמרו וארדן

את כל זה בלע קושמרו בלי ערעור. אפשר רק לדמיין מה ניסים משעל היה עושה עם התשובות האלה. במשדר של משעל, אפשר היה לראות שוב איך הוא עושה את זה. נכון, לא תמיד נעים לראות את ההתלהמות, את הצעקות, ואת האופן שבו הוא מתגושש עם מרואייניו. אבל האם יש לו ברירה? בעולם של חסרי הבושה כנראה שחייבים להתגושש.

משעל שאל את מה שהצופים היו רוצים לשאול. "איזה כוח יש לנתניהו עליך, כל מה שהוא מבקש ממך אתה עושה", אמר לשר כחלון, והוסיף: "איך קרה שארבע שנים ממשלת הליכוד לא טיפלה בכל הדברים, בעוני, איפה הייתם?". הוא הצליח לגרום לכחלון להגיד שההצבעה היתה הצבעת מחאה, הצבעה מהלב, שעם ישראל אמר שהוא רוצה שינוי, שהוא מרוצה מתוצאות הבחירות ושהוא היה עובד הפוך מנתניהו בבואו להקים קואליציה.
לגלעד ארדן, לעומתו, לא ניתנה הזדמנות לומר אפילו קמצוץ של אמת. דני קושמרו לא איפשר לו לטהר את עצמו, לנקות את מצפונו, להתוודות על כישלונו ולהשאיר את ההיבריס באולפן לבאים אחריו. והנה שוב התקשורת אשמה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ