בדיחות גסות בגיל השלישי זה בסדר

על פניו, "שיגעצים" היא תוכנית שבאה להראות שיש זקנים אחרים, תוכנית המתיחות הזאת בסך הכל מוכיחה שהעולם שייך לצעירים שלועגים לקשישים

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים9
מורן שריר
מורן שריר

בסדרה , יצאו שני למסע רציחות אחרי שנמאס להם שהצעירים גנבו להם את העולם ולא סופרים אותם. "שיגעצים" היא תוכנית מתיחות שבה הקשישים יוצאים למסע נקמה, אלא שבמקום לרצוח את הצעירים, הם עושים להם שיגועים מטופשים. למשל, זקן מבקש מבחורה צעירה בקניון שתצלם אותו רץ ואז הוא הולך הצידה וחוזר עירום; קשיש פותח בשיחה עם שתי צעירות על ספסל בזמן שהוא מחכה לחברה שלו ואז מתגלה להן ולנו שהחברה היא צעירה בלונדינית; זקנה בשדה התעופה מציעה לבחור צעיר להצטרף איתה ל"מועדון השחקים" (כלומר, שישכב איתה במהלך הטיסה). רוב המתיחות מתבססות על המתח שבין התנהגות "זקנה" להתנהגות "צעירה" ולמעשה בין החיים (אוכל, סקס, הומור) לבין המוות (לשבת על ספסל ולהאכיל יונים עד שהוא יגיע).

על פניו, "שיגעצים" היא תוכנית שבאה להראות שיש זקנים אחרים. שלא כולם נרגנים, משתעלים ותוקעים את התור בסופרמרקט. הנה, יש זקנים חרמנים, יש זקנים עם פה מלוכלך, יש זקנים שובבים ויש כאלה שאוהבים מתוקים (וחותכים עוגה לחצי במכת קראטה). אם רק נקשיב להם, אם לא נתעלם ונפנה מבט, אם נסתכל להם בעיניים, נוכל לראות את ניצוץ החיים שעוד לא כבה ואת התבונה הממזרית שהם צברו לאורך השנים. אבל לא זה המקרה.

העולם של "שיגעצים" מתייחס לקשישים בדיוק כמו העולם של "נבלות" - הוא לא סופר אותם. כשהנמתחים הצעירים נתקלים בהתנהגות השערורייתית של הזקנים, הם צוחקים צחוק מופתע ונבוך ומחכים שהשטות הזאת תחלוף. הם בטח חושבים לעצמם: "טוב, עוד זקן מטורלל". הרי לקשישים מוותרים על הכל. קשישים יכולים לעשות דברים כאלה כי הם לא באמת פקטור בחברה - רואים אותם כעדר של מבולבלים עם חצי ירך שבורה בקבר. הנמתחים בתוכנית לא מזדעזעים. הם מביעים רגשות רכים - השתוממות, שעשוע נבוך, חמלה. בהתאם, גם הצפייה בתוכנית היא חוויית פרווה.

"שיגעצים" דומה ל"מסיבת גן" (ועוד יותר למקבילות האמריקאיות האידיוטיות שלה) שבה מבוגרים התפעלו מילדים שמדברים "ממש כמו גדולים". כאן יש קשישים שמדברים "ממש כמו צעירים" ואנחנו משתעשעים מהקונספט הזה. מי ידע שהם מסוגלים לצחוק ולהרגיש כמו בני אדם. השחקנית בטי ווייט שמגישה את "שיגעצים", חגגה 90 כשהתוכנית עלתה לאוויר באמריקה לפני שנה. ווייט עשתה בשנים האחרונות קאמבק מלהיב, בעיקר בגלל הסירוב שלה להזדקן "בכבוד" והיכולת שלה לשמור על הומור עצמי ובדיחות גסות בגיל השלישי (על סף הרביעי). הוליווד וכל ילדי האינטרנט הריעו לה על זה. מעמד הקאלט של ווייט בזמן האחרון נע על הציר שבין גרוביות-על-זמנית לבין גילנות במסווה. תוכנית המתיחות הזאת בסך הכל מוכיחה שהעולם שייך לצעירים שלועגים לקשישים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ