כשיונית לוי מדברת איטלקית זה כמו אביב בטוסקנה

ערב בניחוח נוצרי עבר על הטלוויזיה הישראלית. לאחר שבחדשות 2 דיווחו על פרישת האפיפיור, בערוץ 10 נכנסו בכירי מערכת הביטחון לתא הווידוי

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר

"החדשות", ערוצים 2 ו-10, 20:00. "המקור", ערוץ 10, 21:00

כל כמה זמן זה קורה, ואף פעם לא נתרגל לזה. תמיד זה בא בהפתעה - יונית לוי פותחת את הפה ונשמעת פתאום כמו מערבון ספגטי - ותמיד זה מרענן כמו אביב בטוסקנה. אין הרבה מה להגיד על הרגעים האלה שיונית לוי מדברת בשידור חי באיטלקית שוטפת. זה פשוט מוסיף נופך מוזר ואבסורדי לחדשות. כאילו ששר התחבורה יעלה לבמת הכנסת ויתחיל לנאום ביפנית. זה משונה ומעניין וחורג מהטקסטים הקלישאיים של מהדורות החדשות. מי ייתן והאפיפיור הבא לא ישרוד יותר מחודש.

ההתפטרות של בנדיקטוס ה-16 פתחה את מהדורות החדשות בסערה. בערוצים 2 ו-10 ערכו קליפ קצר מחדשות העולם, שבו דיווחים באיטלקית, בגרמנית וביפנית, על פרישתו של הכס הקדוש. ברור לכולם פה בארץ שההתפטרות הקדושה חשובה, אבל לא לכולם ברור למה. הדחיפות וההתרגשות של מגישות המהדורות וכתבי החוץ, כאילו ניסתה לחקות את זו של הקולגות ברומא, בברלין ובטוקיו. אם נירעש מלכתו של בנדיקטוס, אולי נהיה גם אנחנו ראויים למקום בקליפ שאנחנו עצמנו ערכנו. אולי נהיה חלק ממשפחת העמים. בכל מקרה, נראה שצוותי החדשות שמחו לקחת הפסקה מהזוועות של המזרח התיכון, כדי לדווח בחדווה לא סמויה על אסון שפקד את הגויים.

אבל גם לנו היה אפיפיור, וגם הוא עזב את תפקידו מוקדם מהצפוי. בתוכנית מרתקת במיוחד של "המקור", סיפר רביב דרוקר את סיפורה של האינתיפאדה השנייה, שהיא גם סיפורו של אריאל שרון. דרוקר הושיב באולפן שנראה כמו חדר חקירות של השב"כ גלריה מרשימה של בכירים מהתקופה ודובב אותם. שניים מהפריימים במשדר הזה היו מוכרים מאוד. המראה של אבי דיכטר ושל יובל דיסקין יושבים מול המצלמה ומעלים זיכרונות מקפיץ לראש את הסרט "שומרי הסף" שבו שניהם, יחד עם שאר ראשי השב"כ לשעבר, מזמרים על תקופתם בשירות. גם דרוקר, כמו דרור מורה ב"שומרי הסף", הצליח להוציא מהמרואיינים שלו כמה וידויים מעניינים, בעיקר על חולשותיהם וטעויותיהם. האלוף גיורא איילנד, למשל, דיבר בגילוי לב: "כל ההתנהלות שלנו כצבא, כולל שלי כראש אגף מבצעים באותו זמן, היתה שגויה מאוד. היא נבעה מסוג של תמימות שאין לה הצדקה ובמידה מסוימת כמעט שאין לה מחילה".

המרואיינים של דרוקר לא התוודו על חטאים מוסריים כמו ב"שומרי הסף", אבל רבים מהם אווררו זיכרונות וחוויות מעיקות שהלכו אתם בבטן יותר מעשור. היה נראה כאילו הם חשים איזו הקלה או תיקון עוול בכך שהם מדברים על העניינים האלה מול עם ישראל. מצלמת הווידאו מסתמנת כתא הווידויים החדש של ראשי מערכת הביטחון. דיסקרטיות אמנם לא מובטחת, אבל בסופו של התהליך הם צפויים להרגיש קלילות ולהעביר שנת לילה רצופה. הכול בפיקוח הכס הקדוש.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ