קופמן לכלך וערוץ 10 שילם

"חדשות 10 – מהדורת שישי", ערוץ 10, שישי, 20:00

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים31
מורן שריר
מורן שריר

ניב גלבוע אוהב לאכול. בתוכנית "לילה כלכלי" הוא מגיש פינת ביקורת מסעדות שבה יוצאת ממנו איזו דמות טווסית של נודניק שנון שמתלונן על מנות ומציק למלצרים. בערבים שבהם גלבוע מקריא את החדשות, הדמות הזאת מתחבאת מאחורי החליפה והעניבה אבל בימים של אוכל, עם הגשת המתאבנים לשולחן, היא יוצאת החוצה ומשתוללת בחלל המסעדה. בשבועות שלפני הבחירות נהג גלבוע לראיין בכל שישי בערב פוליטיקאים במסעדה לבחירתם. זו שיטה נחמדה – האוכל מוגש, הנחיריים מתרחבים, הפה מתמלא ריר, הלשון משתחררת והמגננות נמסות. מעבר לזה, גינוני האכילה אמורים להעיד על המרואיין ולחשוף רמזי אופי שלא היו מתגלים בשיחה סטנדרטית: האם הוא מוסיף מלח (חך גס); האם הוא מזמין את הסטייק שלו רייר (טעם מתוחכם ואכזריות פוליטית); האם הוא מנגב בסיבוב (קשר בעייתי עם האם); או שמא בדוך (קלפטומניה).

הבחירות נגמרו אבל גלבוע ממשיך עם הפינה הזאת ובשישי האחרון לקח את פרשן הספורט רון קופמן לארוחת צהריים. לקופמן יש, על פי עדותו, בעיית הימורים. לפני כמה חודשים הוא חטף מכות רצח ברחוב וכבר כמה זמן שלא רואים אותו והשמועות רצות מהר. "בתקופה האחרונה עובר עליו משהו", הודיע גלבוע לצופים לפני הראיון והבטיח, "הוא הולך לדבר על הכל, לי מותר לשאול הכל". זו הצהרה יפה אבל אין הרבה קשר בינה לבין מה שראינו. יכול להיות שגלבוע שאל את "הכל" וקופמן דיבר על "הכל" ו"הכל" נשאר מחוץ לעריכה. רון קופמן הוא ואנחנו קיבלנו את הכלום.

לאורך הארוחה כולה קופמן לא הסיר את משקפי השמש שלו. לא צריך להיות מומחה לשפת גוף בשביל להסיק שאדם שלא מוכן שייראו את העיניים שלו, לא מעוניין באמת בחשיפה. רוב הכתבה קופמן ישב ואכל מרק כשגלבוע לידו, מנסה להציק לו. קופמן נתן קצת חומר: הוא עבר התמוטטות כלכלית, הוא משלם את החובות, יש לו משפחה אוהבת והוא לא רוצה לפגוע בהם. שום דבר חדש, אותה אמת עצובה.

החלק המדכדך ביותר היה כשגלבוע ניסה להדליק את קופמן עם שאלות על איל ברקוביץ' ועל כל מיני פוליטיקאים. קופמן ישב שם, כבוי ועייף, אכל לאפה, אכל מרק, וירה צרורות לאים של חוכמות שערורייתיות כביכול. גלבוע התמוגג. בכל פעם שקופמן אמר על ח"כ ש"אין לו הכנה למוח", גלבוע הרים את המבט לכיוון הצלם בעונג, כאילו לוודא שהוא מתעד את הפנינים הנדירות האלה. קופמן רקד את הריקוד שציפו ממנו: לכלך על מרב מיכאלי, לכלך על המחאה החברתית, וכל הזמן המשיך לאכול את המרק, את החומוס, החמוצים והקינוח עד שנגמרה הארוחה, אז הוא קם, הלך הביתה והשאיר את ערוץ 10 עם החשבון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ