מילה קטנה בשביל השקט הנפשי של עודד בן עמי

נראה כאילו אצל המגיש הוותיק כל תקרית, קטנה או חמורה, חייבת להסתיים בהתנצלות. ואז מה אם הכותרת של האייטם היא שהמרואיין לא מתכוון להתנצל

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים37
מורן שריר
מורן שריר

“שש עם עודד בן עמי”, ערוץ 2, 18:00

לפני סיום מהדורת , הגיעה פינת תחזית מזג האוויר. אלא שהחזאי אלעד זוהר לא מיהר לספר לנו אם הבוקר יהיה קר, חם או סתם. הוא קודם הציג בפנינו סרטון וידאו “משעשע” של בכיר בממשל הסיני שמשתולל בשדה תעופה כשהוא מגלה שהוא איחר לטיסה. מה הקשר בין ניהול הכעסים של אדם סיני, לבין מזג האוויר? אין קשר. מתישהו ואיפשהו – לא לאחרונה ולא בישראל – הפכו החזאים בטלוויזיה לאחראים על החלקים “המצחיקים” של החדשות – הדובים המזדווגים, התינוקות המרקדים והבכירים הסינים שדעתם משתבשת עליהם והם משמידים טרמינלים בחמת זעם. בערוץ 10 עושה את זה כתב “התרבות” נדב בורנשטיין משום ששם סרטונים של סינים משוגעים זה “תרבות”. בערוץ 2 זה החזאי.

איך מגיע אדם שיודע לקרוא מפה סינופטית, למעמד שבו הוא מציג סרטון מצחיק ממדינה רחוקה? האמת היא שאם אלעד זוהר, או כל אחד מהקולגות שלו, באמת היה מסוגל לקבוע בוודאות איך ייראו השמיים שלנו מחר בבוקר, היו מתייחסים אליו אחרת. תחזית מזג האוויר נדחקת לסוף מהדורות החדשות – בדיוק כמו ההורוסקופ שממוקם בסוף עיתוני סוף השבוע – משום שזו פרקטיקה גמישה והפכפכה, בדיוק כמו מזג האוויר עצמו. ועל הדרך מוסיפים לה פינגווינים מזמרים וסינים מטורללים.

אבל לא על זה רציתי לדבר. רציתי לדבר על התגובה של עודד בן עמי לסרטון הסיני. אחרי שהתנסה בהומור מסוג אנדרסטייטמנט (בן עמי: “אתה יודע מה הרושם שלי? זוהר: “מה?” בן עמי: שהוא התעצבן”), היתה למגיש “שש עם” רק שאלה אחת: “בסוף הוא התנצל?”. זה מה שעניין את עודד בן עמי אחרי שראה סרטון של איש סיני מאבד לרגע את שפיותו ומנסה לנפץ דלת זכוכית באמצעות שלט גדול. כמה דקות מוקדם יותר, ראיין בן עמי את הכדורסלן גילי מוסינזון שזרק ערב קודם כדור על המאמן שרון דרוקר. ברגע השיא של הריאיון פנה בן עמי אל מוסינזון בשאלה: “גילי, אתה מוכן להתנצל באוזני שרון דרוקר על זריקת הכדור לעברו?”. מוסינזון, כצפוי, לא התנצל. למה “כצפוי”? כי כבר מתחילת הריאיון ולכל אורכו הופיעה על המסך כותרת גדולה: “גילי מוסינזון לא מתנצל”.

להתנצלויות יש, כנראה, חלק גדול בהווייתו של עודד בן עמי. נראה כאילו כל תקרית, קטנה או חמורה, חייבת להסתיים בהתנצלות כדי שהכול ישוב אל מקומו ובן עמי יוכל להניח את ראשו על הכרית ולהירדם בשקט. “השקט” הזה, שבא בעקבות לחיצת יד וסולחה, הוא המהות העודד בן־עמית שמתעבת קונפליקטים ומשוועת לשלום בית. כאילו שהתנצלות תהפוך את הבכיר הסיני לאיש יציב, כאילו היא תציל את גילי מוסינזון מעצמו. “סליחה” היא מלה קטנה בשביל השקט הנפשי של עודד בן עמי. מתנצל אם פגעתי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ