קרקס החדשות בדרכים של יונית לוי

לוי חייכה כאילו השיגה הישג עיתונאי שעתיד לזכות אותה בפוליצר. בתוך הסערה בוושינגטון, אובמה מוצא זמן לכלי תקשורת ישראלי

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

היה זה עוד ערב מלא חיוכים בערוץ 2. הידיעה הראשונה נראתה כמו מבצע ברוח הזמן, של אחד פלוס אחד: פרומו ודאווין באותו מחיר. דני קושמרו בישר ביחד עם יונית לוי מוושינגטון כי מחר ישודר הראיון הבלעדי שלה עם הנשיא אובמה. לוי חייכה כאילו השיגה הישג עיתונאי שעתיד לזכות אותה בפוליצר ולא שאינטרסים הם אלה שגרמו לאמריקאים לבחור בפעם השנייה להעניק לערוץ 2 עתיר הרייטינג את הראיון הבלעדי.

בתוך הסערה בוושינגטון, אובמה מוצא זמן לכלי תקשורת ישראלי, השוויצה יונית. למען האמת זה היה יכול להיות נחמד לו אהרון ברנע היה מראיין את אובמה – פשוט כי הוא ממילא שם וגם כי אנחנו מתגעגעים למראית עין של פאסון.

אחרי החיוכים מלאי העונג של יונית חייכה גם רינה מצליח כשדיווחה על משחק הכסאות במשא ומתן הקואליציוני. קשה להאשים כתבים פוליטיים על כך שהם מדווחים על התחום שלהם עם חיוך ציני נצחי, כאילו היה זה מרק דלוח מהמטבח של שרה נתניהו. הצופים אוהבים משחקים של מטבח. עוד מעט נטעם ונחליט אם להדיח את הבשלן או שהתרגשנו ממנו מספיק כדי להשאירו. כלום לא ברצינות, כלום לא חשוב, הכל קריצות שנועדו להוכיח לצופים שהפרשן יודע יותר ממה שהוא יכול לומר ושכולם מטונפים.

בין דני קושמרו, עמית סגל ורינה מצליח דווקא לא הצלחתי לאתר חיוך כשדיווחו על כך שגדעון סער שמע בטלוויזיה שהוא לא שר החינוך. יתכן שיש להם קשר עז ואישי אתו. לא נורא, יש מספיק צופים שחייכו במקומם, בסיפוק, לשמע הידיעה.

אחר כך רוני דניאל דיווח עם חיוך ביטחוני על אירוע הפרידה מאהוד ברק. פרידה זמנית, אמר כממתיק סוד. גם הפרשן הצבאי יודע יותר ממה שהוא יכול לספר. המסר המרכזי של דניאל היה שאהוד ברק כנראה יעלה עוד מעט וינגן על הפסנתר כמו שהוא כל כך אוהב. נראה כי הפרשן לא צפה בחדשות 10 שם דיווח אור הלר דקות רבות לפניו שאהוד ברק, מעשה שטן, איבד את הקול בערב הגדול שלו. כדאי שדניאל יבדוק את המקורות שלו. מצד שני מן המפורסמות הוא שבשביל לנגן פסנתר לא צריך קול, אז אולי הוא רק הכין את הקרקע לארתור רובינשטיין של הביטחון.

קרקס החדשות המשיך במסע שלו בדרכים, מוותר על הפאסון, בדרן בלתי נלאה, נער גומי שאפתן. אי אפשר להאשים אותם. הם מחייכים כי התרשמו שזה מה שאנחנו אוהבים. הם התרשמו כך כי זה נכון. כל עוד הם מחייכים, המציאות היא לא באמת מציאות, הכל משחק. משחק הרכבת הממשלה, משחק אהוד ברק, משחק נתניהו חלש ומוחלש, משחק אובמה סופרסטאר ואם זה משחק, אנחנו מוכנים, אנחנו אנשים משחקיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ