היועץ המשפחתי לממשלה

נישואי אבן וסער? מה עם עו"ד יוסי כהן, שמגיש תכנית פוליטית לחלוטין במסווה של תוכנית משפטית ובמקרה הוא גם פרקליטה של שרה נתניהו

מורן שריר - צרובה
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מורן שריר - צרובה
מורן שריר

”שאלה משפטית“, ערוץ 2, 12:00

שלשום, בתוכנית ”מדברים על זה“, נשאלה השאלה האם גאולה אבן צריכה לפרוש מהגשת ”המוסף“ בעקבות נישואיה לשר הפנים. על הזוג אבן וסער דיברו ומדברים הרבה, אבל יש מקרה אחר שעובר חלק וכדאי להתעכב עליו.

פעמיים בשבוע מגיש עו“ד יוסי כהן את התוכנית ”שאלה משפטית“ עם עו“ד רן רייכמן, ברצועת הרפאים של הטלוויזיה. במוצאי שבת האחרונה עו“ד כהן נחלץ מהמשבצת השולית שלו כשהופיע ב“פגוש את העיתונות“ על תקן ידיד של משפחת נתניהו. כהן, עורך הדין האישי של אשת ראש הממשלה, הגן על הנתניהואים בהקשר של חשבון ההוצאות שנחשף לאחרונה. על פניו אין בעיה שפרקליט, חבר או גיס של ראש הממשלה ינחה תוכנית שעוסקת בענייני חוק ומשפט. אלא ש“שאלה משפטית“ היא תוכנית פוליטית לחלוטין.

כהן ורייכמן מרבים לארח פוליטיקאים לדיון פוליטי. אתמול, למשל, התארח בתוכנית ח“כ דב חנין ודיבר על ועדי עובדים ו“תספורות“ לטייקונים. השיחה ממש לא עסקה בהיבטים המשפטיים של העניינים האלה, זה היה דיון פוליטי לכל דבר שבו תקף עו“ד כהן את ח“כ חנין, כינה את הדעות שלו ”פופוליסטיות“ וביטא את העמדות המוצהרות של הבוס והחבר שלו – ראש הממשלה.

מתוך התוכנית "שאלה משפטית"

צפו בשניים מארחים את חבר הכנסת חנין

לפי כמה שבועות התארח בתוכנית יצחק אהרונוביץ‘, השר לביטחון פנים בממשלתו של החבר נתניהו. וזו היתה השאלה/הצהרה/חנופה הראשונה שהפנה עו“ד כהן לאהרונוביץ‘: ”אנחנו בדקנו סטטיסטית, בתקופה של ארבע השנים שבהן כיהנת כשר, יש התקדמות מאוד עצומה בכל שטח העניינים שתלויים במשטרה – באכיפה, במשכורות של שוטרים - אבל בכל 

זאת, עדיין, יש איזושהי תחושה, שעל גל האלימות שמתפרץ מדי פעם כמו לבה מבעבעת, אי אפשר להתגבר“. כל עוד החבר של ראש הממשלה מגיש תוכנית פוליטית שבה הוא מבטא את עמדות המשפחה, אין טעם לדבר על גאולה אבן שבינתיים לא מראה סימן להשפעה מקצועית מהבית.

אגב, בתוכנית אתמול דיבר עו“ד כהן על התשר שניתן למלצרים ואמר שכל נושא הטיפ ”מעורר המון בעיות“. מעניין אם הוא דיבר מתוך ידע מקצועי או אישי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ