גם בשעשועון אבא עושה בושות

"בטוח או ביטוח?" בוחן את היכולת של משפחות מאושרות להיכנס לאולפן טלוויזיה ולצאת משם מאומללות

מורן שריר
מורן שריר
מורן שריר
מורן שריר

"בטוח או ביטוח?", ערוץ 2, 21:00

על פי משפט שאני עצמי הגיתי פעם, כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו. אך המשפחות האומללות – ופה באמת הברקתי – אומללות כל אחת בדרכה שלה. השעשועון החדש "בטוח או ביטוח?" בוחן את היכולת של משפחות מאושרות להיכנס לאולפן טלוויזיה ולצאת משם מאומללות.

הקונספט די פשוט – מתמודד עונה על שאלות ידע כללי בפורמט המוכר מ"אחד נגד מאה" ושיבוטיו. הייחוד הוא שגלגלי ההצלה לא מצויים בידו אלא בידי המשפחה שלו שצריכה להחליט אם להשתמש בהם מבלי לדעת מה הילד ענה. הסיכון גדול – באפשרות המשפחה לדמם כסף לשווא (אם יקחו גלגלי הצלה מיותרים) או להביא לתבוסה (אם יוותרו על גלגלי ההצלה ובסוף יגלו שלילד לא היה מושג). זה עלול להישמע כסתם עוד טוויסט מתחכם בפורמט האבטיפוסי, אלא שב"בטוח או ביטוח?" החלטה לא נבונה עלולה לגרום להפסד של הרבה יותר מכסף.

"בטוח או ביטוח?". חוויה שיכולה לסרס ילד לשארית חייו

הרגע שבו המשפחה מתדיינת בינה לבין עצמה ומחליטה אם לקחת את גלגלי ההצלה או לסמוך על הידע הכללי של הילד הוא בעצם רגע שבו הורים נאלצים להתמודד עם האפשרות שהבן שלהם טמבל. במקרה הזה הם עושים את זה בערוץ 2 בתשע וחצי בערב. הורים מפוכחים אמורים להיות מודעים למגבלות של הילד שלהם – האם הוא אמור להיעצר בשאלה השניה או בזו שתכניס למשפחה את המיליון?; האם הוא יודע או לא יודע מה הכביש הארוך ביותר בישראל?; האם הוא למד כמו שצריך לבגרות או שישב עם החברים הפריקים שלו ועישן סמים? אף פעם לא פשוט לעצור ולהגיד לאשתך, "תרצה, אני מצטער אבל הבן שלנו אידיוט – אני לוקח גלגל הצלה".

במקרה של משפחת גל שהופיעה בשעשועון אתמול, נבחנה לא רק האינטליגנציה של הבן. הילד, רז, נשאל שאלה על כדורגל ולא היה סגור על התשובה. כשאבא שלו גילה את הבושה, הוא רצה לשבת שבעה. פה זה לא עניין של טמטום או חוכמה, נושא הרבה יותר קריטי עומד על הכף – גבריות.

החוויה הקשה באמת היא של הילד. מילא לגלות שההורים שלך חושבים שאתה רפה שכל ולא סומכים עליך שתדע מי אמר "במקום שבו שורפים ספרים, ישרפו בני אדם" (הוא באמת לא ידע), אבל עצם הבושות שבנוכחות המשפחה באולפן יכולה לסרס אדם למשך כל חייו. יש כמה סיטואציות בחיים שבהן אנחנו לא רוצים את המשפחה שלנו מעל הראש. היחידה שלא קשורה לסקס או פלילים, היא השתתפות בשעשועון ידע. "בטוח או ביטוח?" הוא בסך הכל שעשועון חביב שבוחן הרבה דברים. ידע כללי הוא לא אחד מהם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ