"עושים את TLV" – פעם רביעית קומדיה

נראה שהעקשנות של הסדרה השתלמה, ואם ניגשים אליה במצב רוח טוב, אפשר למצוא בה צדדים מעניינים. האם היא הפכה מתוחכמת, או שאנחנו מטומטמים יותר?

מורן שריר - צרובה
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מורן שריר - צרובה
מורן שריר

"TLV - עושים את תל אביב", הוט בידור ישראלי, 22:30

יש זוגות ותיקים שכששואלים אותם איך הם הכירו, הגבר אוהב לספר שהוא הציע לבחורה לצאת והיא לא הסכימה. "התעקשתי, התעקשתי, התעקשתי", משחזר הגבר בגאווה, "ובסוף היא התרצתה". "ארבעים שנה אחר כך", מסכמת האשה בחיוך, "ואנחנו עדיין ביחד". יש כאלה שמתעקשים ומתעקשים ובסוף מצליח להם. אני לא מתכוון למקרים כמו זה של משה קצב, אבל “TLV - עושים את תל אביב” היא דוגמה טובה.

לא בטוח שהעונה הרביעית, שנפתחה אתמול בהוט, תהיה יותר טובה מהשלוש שקדמו לה, אבל בינתיים נראה שהעקשנות שלה משתלמת. שלוש עונות שהתוכנית הזאת מנסה למכור לנו סיפור של ארבעה צעירי פרברים שמגיעים לעיר הגדולה ומנסים להשתלב בתעשיית הזוהר התל אביבית. שלוש עונות שזה נראה כמו שזה נשמע. ופתאום משהו השתנה.

על בסיס הפרק הראשון, TLV 4 לא פלסטיקית פחות או אמינה יותר מקודמותיה אבל היא פחות מביכה. האם היא הפכה מתוחכמת יותר או שאנחנו היטמטמנו? לא ברור. יכול להיות שהרמה הטלוויזיונית באופן כללי הידרדרה ו־TLV, שהיתה לוגו למושג "פרובינציאליות", נראית טיפה פחות מגוחכת. אם ניגשים אליה במצב רוח טוב אפשר למצוא בה צדדים מעניינים.

פרק הפתיחה זורם טוב וערוך קצבי, אבל שם אף פעם לא היתה הבעיה של TLV. הבעיה היתה במפגש בין מופרכות, מלאכותיות וקרתנות. מהבחינה הזאת, לקח לסדרה שלוש עונות להתכוונן ויותר חשוב – אנחנו הצופים היינו צריכים שלוש עונות (במקרה שמישהו מאיתנו באמת טרח והתמיד) כדי להתכייל ולהבין איך כדאי לצפות בסדרה הזאת אם רוצים ליהנות.

למשל, ההתייחסות ל־TLV כקומדיה. אין שום דרך לצפות בצעירים שנוסעים על אבן גבירול בלימוזינה ופותחים בקבוק "שמפניה" (קאווה) מלבד כסצינה קומית. אותו דבר נכון גם לגבי הניסיונות של שתיים מהדמויות להשיג ראיון בלעדי עם מעצבת האופנה טובה'לה. כל מי שצופה בזה – אני מקווה – מבין עד כמה הסיטואציה הזאת מגוחכת. הדבר הנכון לעשות הוא לפטור את הסצינה הזאת כמערכון וליהנות ממנו.

מי שמתייחס ל־TLV כאל תוכנית מציאות ומתבאס מהסיטואציות המבוימות (והמשוחקות גרוע), צריך לחשוב על הסדרה הזאת כמשחק הרפתקה במחשב (Quest). הגיבורים מתרוצצים בין המשימות, המכשולים, ראיונות העבודה, ההשקות, היועצים והפרסים שההפקה שתלה להם בדרך. תל אביב של TLV היא מכונת משחקים גדולה שאפשר ללכת בה לאיבוד אבל תמיד יגיע איזה מושתל של ההפקה (עורכת אופנה או מלהק ריאליטי) וידאג שתישאר בנתיב הנכון כי בכל זאת, אתה בתוכנית טלוויזיה והשקיעו בך כסף. זה יכול להיות מהנה.

צפו בקדימון של "TLV - עושים את תל אביב":

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ