משחק מקדים ופורנו בכסות מחקר אקדמי

"הסקס של מאסטרס" משתמש בתירוץ האמנותי כדי להראות לנו סצנות עירום עם בחורות חמודות וגברים אטרקטיביים

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר

“אולפן שישי”, ערוץ 2, שישי 20:00. “הסקס של מאסטרס”, שבת, 22:10 (הוט3) ו–22:30 (יס או)

בכתבה של דני קושמרו ל"אולפן שישי" על בקעת הירדן בעקבות הרצח של שריה עופר, הופיע תושב הבקעה שפניו טושטשו. "אלוהים חילק את האכזריות לפי דתות", אמר האיש, "המוסלמים קיבלו 99% מהאכזריות בעולם". בקריינות שלו הודיע קושמרו: "עוד מעט נחזור לאיש הכועס הזה". יש הרבה מלים שיכולות לתאר את האיש הזה, יכול להיות ש"כועס" היא אחת מהן אבל היא לא הכי מדויקת. קושמרו יכול היה לשלוף מאוצר המלים שלו תואר הולם יותר.

דרך אגב, קושמרו קיים את הבטחתו ובסוף הכתבה חזר אל האיש ה"כועס" שהמשיך לירות משפטים קלישאיים ורוויי שנאה תחת ההגנה של טשטוש זהותו. אולי ה"כעס" דיבר מגרונו, מכל מקום הנוכחות שלו לא תרמה דבר לכתבה אלא רק כרסמה בדימוי של אנשי הבקעה. ועכשיו למשהו אחר לגמרי.

"הסקס של מאסטרס" שמשודרת במקביל ביס ובהוט, היא סדרת דרמה על חוקרי הסקס וויליאם מאסטרס ווירג'יניה ג'ונסון. בפתיחת הסדרה נפגשים מאסטרס וג'ונסון ב–1957 בסנט לואיס, זמן ומקום שבהם יחסי מין לא היו קיימים מלבד כאמצעי משעמם לצרכי התעברות. העונג המיני היה בגדר שמועה שהגיעה מצרפת הסוטה ומערי החוף המופקרות של אמריקה.

בפרק הראשון מנסה מאסטרס, גניקולוג מבריק מאוניברסיטת וושינגטון, לשכנע את הרקטור לממן מחקר שעוסק בקיום יחסי מין עם דגש על האורגזמה הנשית. הרקטור מזועזע. הוא חושש מתדמית הפקולטה וחושד שהמחקר הוא בסך הכל תירוץ מדעי לעסוק בפורנוגרפיה ולראות קצת ציצי. הוא לא מתכוון לפתוח בית זונות עם כסות אקדמית – אם מאסטרס רוצה, שייקח חדר עם כמה מגזינים מטונפים ויאונן בשקט.

ב"סקס של מאסטרט", כמצופה מסדרה שעוסקת בסקס, יש הרבה סצנות מיטה (או מעבדה). בעוד המחקר המקורי של מאסטרס את ג'ונסון בדק זוגות שונים, מכל הגדלים והגילים (חלקם עם שקיות נייר על הראש כדי לשמור על אנונימיות ומקצועיות), המחקרים בסדרה מתמקדים בבחורות צעירות ואטרקטיביות שמתענגות על שולחן המחקר בתנוחות משלהבות. כמקובל בסדרות כבלים של השנים האחרונות ("משחקי הכס", "בוס" ומיליון אחרות), הסדרה מלאה בסצנות אירוטיות. למעשה, הסדרה הזאת משעממת ומגרה במקביל ולא מופרך שהצופה בה ינמנם ויתעורר לסירוגין.

אם לתפוס רגע את העמדה הלא סקסית של הרקטור השמרן, ערוץ שואוטיים שמפיק את "הסקס של מאסטרס" משתמש בתירוץ האמנותי כדי להראות לנו סצנות עירום עם בחורות חמודות וגברים אטרקטיביים. כפי שחשדו במאסטרס שהוא בסך הכל חרמן עם תירוץ אקדמי, יש ראיות לא רעות שמפלילות את "הסקס של מאסטרס" כסדרה אירוטית שמסתתרת מאחורי האליבי של "טלוויזיה איכותית".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ