בשביל פוקס ניוז ביטוח הבריאות של אובמה הוא מלאך המוות

הפתיח של הפינה "Eyes on Obamacare" הוא מופת לתעמולה מאיימת: תמונות של תאים נגועים, מזרק מלא דם והבית הלבן, מקום מושבו של השטן, בנגטיב

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

"עיניים על אובמקר", פוקס ניוז

כחלק מסיכום השנה שלהם, הציגו ב"פוקס ניוז" מעברון עם אחד הרגעים החשובים של 2013: הצבת הצריח מעל גורד השחקים החדש במרכז הסחר העולמי. זה היה קטע ארוך, אטי ולא נשמעו בו מלים. ברקע התנגנה נעימת ניו אייג' סוחפת, בעוד עגורן הניח את הפיסה האחרונה על צמרת הבניין. דגל ארצות הברית התנוסס על המנוף וכתובית הסבירה שבאותו רגע, המגדל החדש עקף בגובה את האמפייר סטייט בילדינג. כלומר - מרכז הסחר העולמי חזר להיות הבניין הגבוה בניו יורק, ממש כפי שהיה לפני 11.9.2001. זה היה רגע של ניצחון מאוחר על הטרור.

מיד אחרי המעברון הזה הגיעה הפינה Eyes on Obamacare. "אובמקר" זה כינוי הגנאי לתוכנית ביטוח הבריאות של ממשל אובמה. פוקס ניוז, שמתנגדת לתוכנית, פוקחת "עיניים על אובמקר" - כמו שרשויות הביון אמורות לפקוח עין על סכנת טרור.

הפתיח של הפינה הוא מופת של תעמולה מאיימת: תמונות של תאים נגועים, מזרק מלא דם, אדם בחליפה רדיואקטיבית (וואט דה פאק?!) ומסדרון בית חולים. ביטוח בריאות כמלאך מוות, תרבית של מחלות ומקור לקרינה מסכנת חיים. בסוף מופיע הלוגו המבהיל. לאורך המסך נמתח קו של מוניטור רפואי וברקע הבית הלבן בנגטיב. זהו מקום מושבו של השטן הגדול - כמו הקרמלין בתקופת המלחמה הקרה, או מערות טורה־בורה בימיו היפים של בן לאדן. מנגינת הפתיח היא כינורות היסטריים מסרטי אימה.

כיאה לרשת חדשות "הוגנת ומאוזנת" (המוטו הישן של הערוץ), הפינה לא תוקפת את התוכנית חזיתית אלא משתמשת בגישה פאסיב־אגרסיבית. זו היתה ההקדמה של המגיש בריאן קלימידי: "שרת הבריאות קתרין סיבליוס, שוב על הכיסא החם, סוף סוף מודה שהיו פגמים בהשקה של אובמקר. אה, באמת?!" ובשקופית נכתב "תקווה ו'שינוי'", עם מירכאות שנועדו להגחיך את סיסמאות הבחירות של אובמה.

פוקס ניוז מרגיעה אותנו – היא כל הזמן שמה "עיניים על אובמקר". היא לא לא תיתן לאויב לחמוק מהרשתית שלה לרגע. אנשי הרשת לא קובעים עמדה - הם לא מתנגדים לתוכנית, לא נאבקים בה ולא מנסים לשכנע. הם רק פוקחים עין. כמו סיסמת הרשת הנוכחית (שהופיעה בתחתית המסך): "אנחנו מדווחים – אתם מחליטים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ