משפחות יכולות להיות גיהנום. אבל למה אנחנו צריכים לעבור אותו גם?

אחרי שמתלווים למשפחת הרמן במסעה מתאילנד לטורקיה, לא לומדים הרבה על תאילנד - אבל נהיים מומחים, בלית ברירה, למשפחת הרמן. מנכ"ל ערוץ 1 היה צריך להציע להם להתגרש ולוותר על הסדרה

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוגל אלפר
רוגל אלפר

"דרקון האש", 19:25, ערוץ 1

משפחת הרמן מזמינה אותנו להתלוות אליה במסעה מתאילנד לטורקיה. 35,000 ק"מ, בכבאית מקרטעת שהוסבה לקרוואן.

רונית היא טיפוס רוחני, לדבריה. אריה רוחש בוז עמוק להשקפת העולם של אשתו. "זה קשקוש כזה, זוועה, רוחניות", הוא אומר, וארשת פניו מתעווה כדי להביע את סלידתו העזה. "בעיניי זה רעל, רעל, רעל, רעל, רעל". כן, חמש פעמים רעל. "זה חארטה".

הם מיטלטלים בדרכים בוציות. אריה נוהג בקבינה, ולצדו יובל בן ה–11. "רונית בדיכאון שם, יושבת, בוכה", הוא מסביר, ומחווה בראשו לירכתיים. "מה אתה רוצה, לך מפה, הכל בסדר", היא מפטירה לעברו. "אמא כבר תמיד בוכה בגלל אבא", מספר עדו בן השמונה, "כי הוא מעצבן אותה והוא גורם לה לבכות. גם אני בוכה אחר כך, אחריה. אבל אני בוכה בשקט. כשאני שוכב על המזרן, אני בוכה בשקט בלי שאף אחד רואה אותי".

משפחת הרמן ב"דרקון האש"

"הם יותר מדי שונים", מאבחן אחיו יובל, "אני לא מבין את הקטע הזה שהם התחתנו".

אריה מנסה לברר עם רונית למה היא לא מוכנה לתנות באוזניו את צרותיה. "אני אומרת שתעזוב אותי בשקט כי אני לא רוצה לדבר", היא מבהירה. הוא אובד עצות, חסר אונים. "אם היית עומד עכשיו מול פצוע קשה, ואתה לא יודע מה לעשות איתו, אתה לא רופא – מה שיש לך זה לעמוד ולהסתכל. אתה לא יודע מה לעשות", היא עומלת להמחיש לו את מצבם הזוגי, ומדמה עצמה (מבלי משים?) לפצוע קשה שאין בעלה מסוגל לעזור לו.

"גם פה אתה לא יודע מה לעשות", היא מדגישה. "אין מה לעשות. ניסיתי אלפי פעמים. ניסיתי להסביר לך יותר מאלפי פעמים, אתה לא יודע מה לעשות".

משפחות יכולות להיות גיהנום. ובהימלטן הרחק מביתן הן מביאות את הגיהנום איתן. ומלבות אותו בהידחסן בחלל ממונע, צפוף ומחניק, שבקושי ראוי למגורים. לו אני מנכ"ל רשות השידור, הייתי נפגש עם בני הזוג הרמן, מאחל להם שיצליחו לתקשר טוב יותר עם עצמם וזה עם זו ושיפסיקו לגרום לילדיהם (ולצופיהם) נזק רגשי, מציין שלעניות דעתי עליהם להתגרש, ומבשר להם על החלטתי לא לשדר את סדרתם, שבשני פרקיה הראשונים לא הוסיפה לצופים ידע על תאילנד — אך הפכה אותם בעל כורחם למומחים למשפחת הרמן. והרי אם להעביר זמן עם תוכן מעיק ונטול חשיבות ציבורית חפצנו, עדיף שידור חוזר של "חיים שכאלה" עם גולדה מאיר, למשל.

כי כשאתה מנכ"ל רשות השידור, ורוב הפקות המקור שלך כה ירודות, לעתים האמצעי היחיד שעומד לרשותך כדי להיטיב עם הצופים הוא להחליט לא לשדר משהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ