האלוף סטריק, מה זה הבית זונות הזה בעורף

בתור איש פיקוד העורף, כשראיתי את מפקדי הישיר סמכותי ונחוש, מיד הבנתי שאנחנו בתדרוך לקראת האזעקה הבאה. אבל ברגע האמת כולם התנהגו כרגיל. מה, הם לא ראו את התשדיר?

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוגל אלפר
רוגל אלפר

שש עם רינה מצליח, 18:00, ערוץ 2

מפקדי הישיר הוא האלוף יואל סטריק, מפקד פיקוד העורף. בעבר ביאסה אותי הצבתי בעורף. רציתי להיות עם החיילים הנהדרים שלנו בחזית. האנשים שישבו בבתי קפה בזמן שהחיילים הנהדרים שלנו נלחמו בחזית הרגיזו אותי נורא. בעיקר אם בתי הקפה היו לא כשרים. לשמחתי, שינויים בשדה הקרב העכשווי הפכו אותי לרלוונטי יותר. אני כמובן נלחם על התודעה, כחלק מ"הקרב על התודעה", ובשנים האחרונות עושה האויב מאמצים ניכרים להרוג אותי. במקום להיות עם החיילים הנהדרים וכו', אני עם האזרחים הנהדרים שלנו בעורף. שזה אותו הדבר. כולנו חיילים ואזרחים ונהדרים, בו בזמן.

אתמול היה לנו בעורף תרגיל לאומי. אימונים הם חשובים. קשה באימונים קל בקרב, אומרים בחזית. או כמו שאומרים אצלנו בעורף, מתרגלים בשגרה מוכנים במלחמה, או משהו כזה. לא יודע מה אתכם, אני אף פעם לא נכנס לשגרה. זו פשוט הדרך הכי טובה להיות מוכן כל הזמן, לא ככה? כשאמר המבזקן בשש בערב ש"תרגיל העורף הלאומי מגיע היום לשיאו", חשתי גאווה והתיישרתי בכסא. "אחרי האזעקה הבוקר, בעוד כשעה תישמע שוב אזעקה עולה ויורדת בכל חלקי הארץ", הוא בישר.

מפקד פיקוד העורף, האלוף סטריק

ואז הופיע על המסך המפקד הישיר שלי, האלוף סטריק. הוא נראה סמכותי מאוד ודיבר בקשיחות ובנחישות. "הניצחון של העורף זה יכולת עמידה איתנה במשך המערכה", הוא נבח, "מה שאני רוצה לראות זה באופן עקרוני רציפות תפקוד ברמה הלאומית. אני רוצה לראות רשויות מתפקדות". קלטתי פתאום שאני בעצם נמצא בתדרוך עם מפקד הפיקוד לקראת האזעקה הבאה. הנימה שלו נהפכה כעוסה ומאיימת משהו. "אני רוצה לראות אזרחים מוכנים, ולא בפאניקה". הוא הסיט את ראשו מהמיקרופון שנתחב בפניו, בשאט נפש מסוימת. אני מתאר לי שאנשים בעורף קצת מגעילים אותו, באופן עקרוני, מבחינת רציפות התפקוד ברמה הלאומית.

כשנשמעה אזעקה עולה ויורדת מיד רצתי למרחב המוגן. בדרך השקפתי מהחלון וראיתי שאנשים ברחוב מתנהגים כרגיל. נהגים לא עצרו להשתופף מאחורי האוטו. הולכי רגל לא תפסו מחסה. מה, הם לא ראו את התשדיר? צרחתי עליהם. פסיכים, אתם רוצים למות?

האלוף סטריק, אני יודע שהדבר שהכי חשוב לך אצל הפקודים שלך זה יושר. אני ישר איתך: נכנסתי לפאניקה, לא הגעתי למרחב המוגן. האלוף, העורף זורק זין. אני מסתכל עליו והוא עושה לי חושך בעיניים, המפקד. חוץ מזה שידרו אתמול בערוץ 1 סרט תעודה על דליה רביקוביץ', שכתבה שירה תבוסתנית. זה מחליש את יכולת העמידה של העורף. ובכלל, כל ערוצי הטלוויזיה, אפילו ערוץ 20, המשיכו לשדר בזמן האזעקה. מה זה הבית זונות הזה, האלוף סטריק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ