צבי יחזקאלי מנהל מלחמת דת פרטית מול חמאס

פרשן חדשות 10 לענייני ערבים נוטה לנתח אירועים מנקודת מבט של קנאות דתית. כשהוא ישוב בטיילת ארמון הנציב, משקיף על ג'בל מוכבר, בסוף כל פרשנות של צבי יחזקאלי משתלט חמאס

רוגל אלפר
רוגל אלפר
רוגל אלפר
רוגל אלפר

מהדורות החדשות המרכזיות, 19:00, ערוצים 2 ו-10

צבי יחזקאלי חם על הכפר ג'בל מוכבר. יחזקאלי מכהן בערוץ 10 כפרשן לענייני ערבים. מה עושה פרשן לענייני ערבים? הוא מפרש את ההתנהגות של ערבים. למה עושים הערבים את מה שהם עושים, זו השאלה שמעסיקה את הפרשן לענייני ערבים. אפשר גם לשאול את הערבים למה הם מתנהגים כך. ואמנם מעת לעת מזדמן איזה ערבי בודד לאולפן ומתבקש לתת דין וחשבון לממונים עליו, היהודים. הבעיה היא שהסברים של ערבים להתנהגות של עצמם נוטים להיות ממש מעצבנים.

יחזקאלי. כוחה של הדת השתלט עליו

זה מה שקרה אתמול אצל המתחרים בערוץ 2. הביאו ערבי מצור באהר שניסה להסביר לכל היהודים סביבו מה מרגישים הערבים, וסתם הרגיז את כולם, בעיקר את עמית סגל, דני קושמרו ורוני דניאל. במובן זה, מישהו כמו צבי יחזקאלי יכול לעזור מאוד לערבים להבין את עצמם. חשוב שיש מישהו כזה, שהוא לא ערבי, ואין לו אינטרסים של ערבים, ששם אצבע על הדופק שלהם.

ישוב בטיילת ארמון הנציב, משקיף על ג'בל מוכבר, הסביר יחזקאלי שעד לפני כמה שנים זה היה כפר של פתחאווים, שאיתם אפשר להסתדר. אבל בשנים האחרונות נכנס לשם החמאס. התרחשה חמאסיזציה. ואיסלאמיזציה. יש לציין שגם במראה החיצוני של יחזקאלי התרחשה חמאסיזציה. יחזקאלי הוא חלק מגל הפונדמנטליזם הדתי ששוטף את המזרח התיכון. כוחה של הדת השתלט עליו. לאלוהים שלו לא קוראים אללה אבל הוא אכבר. והוא מדבר על חמאס כמו שאשכנזים מסוימים מדברים על ש"ס. ש"ס גנבו להם את העניים המזרחיים, שהיו ממש נחמדים עד שש"ס שטפו להם את המוח. וחמאס גנב לנו את ג'בל מוכבר, מתחת לאף. ועכשיו תושבי ג'בל מוכבר מתנהגים לא יפה לשכנים שלהם בארמון הנציב. בגלל חמאס. הכל בגלל חמאס. יחזקאלי נוטה לנתח אירועים מתוך נקודת מבט של קנאות דתית. זה הגורם הדומיננטי בעולמו.

לדבריו, חמאס משתלט על כל מזרח ירושלים. איסלאמיזציה של מזרח ירושלים. יחזקאלי מנהל איזו מלחמת דתית פרטית מול חמאס. אלון בן דוד מתעקש משום מה לציין ש-99% מתושבי מזרח ירושלים לא חפצים באלימות הזו, ושבג'בל מוכבר מדובר בסך הכל בכמה עשרות אנשים.

אבל יחזקאלי כפייתי. הוא עוסק בדמוניזציה קולקטיבית, מדבר על חמאסיזציה, "שפה של חמאס". וכל זה קורה בשטח המוניציפלי של ירושלים המאוחדת. פעם טען יחזקאלי שדווקא אם תיסוג ישראל מהשטחים, ישתלט עליהם חמאס. העיקר שבסוף כל פרשנות שלו, משתלט חמאס. צופי ערוץ 10, אם תמשיכו לקנות מיחזקאלי את השקפת העולם שלכם על הפלסטינים במזרח ירושלים, לא תבינו אותם. אתם תבינו רק את צבי יחזקאלי, חברו הטוב של ינון מגל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ