רוגל אלפר
רוגל אלפר

מהדורת החדשות, 20:00, ערוץ 2

אמש (שני) לא השמיע ערוץ 2 מלת התנצלות או הסתייגות על התנהלותו שלשום. לא הכה על חטא. יונית לוי דיווחה על הלינץ' במהוגנותה המעושה והמרוחקת עד כדי גיחוך. גברת, אין גבול להיתממות? מה את מתנהגת כאילו שזה לא קשור אלייך? רק 24 שעות קודם לכן חגגו הרוצחים בערוץ שאת סמלו. שום חשבון נפש? מעסיקו של הבטום זרהום בחממה בעין הבשור אמר שחבל ש"מיעוט" מוציא שם רע לעם ישראל. איזה מיעוט? ערוץ 2, על כל מיליון צופיו, שופר הזרם המרכזי בישראל, התייצב שלשום במלוא עוצמתו מאחורי המיעוט הזה, חיבק אותו, הפך אותו לבשר מבשרו של עם ישראל. זרהום לא יכול היה לדבר כי "רק כולו טפטף דם, טפטף" וזה היה "כיף לראות". כיף לא רק לרוצחים בבאר שבע. כיף לערוץ 2 ולצופיו.

הראיון המדובר ב-29:45

ערוץ 2 שידר שלשום בשעה שמונה וחצי בערב לינץ' בשידור חי מהתחנה המרכזית בבאר שבע. "תפסתי אותו, הבאתי לו כמה אגרופים בפנים", אמר אדם בשם יעקב לכתב תמיר סטיינמן. "הנה, כולי דם, ממש כולי דם", התרברב. סטיינמן שאל את יעקב האם המחבל אמר משהו. "הוא לא אמר כלום", השיב יעקב, והסביר, "רק כולו טפטף דם, טפטף". 

כמה שעות לאחר מכן התחוור כי האדם שלא מסוגל היה להוציא הגה מפיו כי "כולו טפטף דם", היה זרהום, מבקש המקלט מאריתריאה. אדם נוסף מהאספסוף אמר לסטיינמן כי ראה ש"כולם דורכים לו על הפרצוף... והיה כיף לראות שהוא על הרצפה ומבקש את העזרה". אבל למה שרק לאספסוף יהיה כיף? מדוע לא ייהנו מהכיף הזה גם הצופים בבית? בשביל זה יש מצלמות אבטחה. בזכותן, כל מיליון צופי ערוץ 2 היו שותפים לכיף.

סטיינמן החריש. לא אמר מלת גנאי אחת. והרי לינץ' הוא רצח, גם כשהקורבן הוא מחבל שלא נשקפת ממנו כל סכנה. רצח, בלי אבל. במדינת חוק, אזרחים אינם תליינים מטעם עצמם. את זה לא הבין סטיינמן. ברגע האמת, כשזה הכי חשוב, הוא פשוט נתן במה לאנשים שנהפכו לחיות טרף, לבהמות צמאות דם, לציידים שחווים את אקסטזת ההרג. "כולי דם, ממש כולי דם": זו היתה המקבילה הישראלית של הלינץ' ברמאללה. וסטיינמן לא קלט (ואמש שידר כתבה מבאר שבע כאילו הוא לא היה שותף לאותו שידור מביש שלשום). גם דני קושמרו באולפן לא הבין. גם העורכים שלהם והבמאי שלהם לא הבינו. ברגע האמת נתקף ערוץ 2 ליקוי מאורות מוחלט. ואיבד כל מצפון, כל מצפן מוסרי. הוא העניק ללינץ' חותמת הכשר של כלי התקשורת הכי ממלכתי ולאומי במדינה.

ה-18 באוקטובר 2015 הוא יום ראשון השחור של ערוץ 2. סנדיי, בלאדי סנדיי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ