השקוף האמיתי בעולמו של דרעי הוא דרעי עצמו

דרעי מאמין בכל ליבו שאם מתפוצץ לי הלב לראות את בית הנופש המשפחתי בספסופה, עם מרתף היין, הבריכות, הג'קוזים, המפלסים, החומה ומצלמות האבטחה – זה רק בגלל שהוא לא משלי. נחות

רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרעי עוצם את עיניו ומאחוריו מסך שחור
צילום: צילום מסך מתוך חדשות 10
רוגל אלפר

סיקור פרשת דרעי, חדשות 10, 20:00

אינני יודע, בתור אדם שיושב בבית ורואה טלוויזיה, איך נהפכה משפחת דרעי לאימפריית נדל"ן. יכול להיות שזה קרה באמצעים חוקיים. אולי דרעי איש עסקים ממולח ואחיו שלמה גאון נדל"ן. אבל אני בטוח שאריה דרעי משוכנע, באמת ובתמים, בכנות, שאני מסתכל עליו בעין עקומה כי אני לבן, פריבילגי, אליטיסט. ברור לי שבדימוי העצמי שלו – כפי שבא לידי ביטוי אמש שוב בקטע מראיון שהעניק באחרונה לרפי רשף, וששודר בכתבתו של עקיבא נוביק על הנכסים של משפחת דרעי – לא הוא האליטיסט, אלא אני. הוא מאמין בזה בכל מאודו, אין לי ספק.

דרעי בטוח שאם יש לי ביקורת על ההון שצבר, היא נובעת אך ורק מעמדה גזענית ומתנשאת. כי אני רוצה שהוא יישאר קטן. שיישאר במעמד הנמוך שהוקצה לו במדרג החברתי. כי בראש שלי (לדעתו) רכוש גדול הוא זכותם הטבעית של אשכנזים בלבד. מרוקאי עם רכוש גדול נוגד את חוקי הטבע שאשכנזים הגמונים כמוני ניסחו. ואם אני יושב בבית, ואני רואה את רשימת כל הנכסים האלה, רשימה ארוכה מאוד של נכסים ששווים עשרות מיליוני דולרים, ורואה את צילומי בית הנופש המשפחתי בספסופה, עם מרתף היין, שתי הבריכות, הג'קוזים, המפלסים, החומה ומצלמות האבטחה, ועולה לי הדם לראש – זה רק בגלל שדרעי מרוקאי וחרדי. הוא לא משלי. נחות.

אני אשכנזי שעובד ומשלם מסים ואין בבעלותי אפילו דירה אחת. כנראה שלעולם לא תהיה. וכשאני רואה את הבית הזה בספסופה, בא לי להתפוצץ. האם דרעי צודק? האם זה רק בגלל שאני אשכנזי אליטיסטי ואילו הוא מרוקאי חרדי? האם אני רוצה שאנשים כמו דרעי יישארו עניים קטנים ומרודים, אזרחים סוג ב'? אני בטוח שדרעי חושב כך והוא יחשוב כך עד יום מותו. זה הדלק שלו. זו האש שבוערת לו בקרביים.

זו השכינה ששורה עליו, בצילומי ארכיון ששודרו אתמול, כשהוא עוצם את עיניו ושפתיו ממלמלות תפילה. זו הרוח במפרשיו, בתשדיר "השקופים" המפורסם מהבחירות האחרונות, כשהוא נושא נאום תוכחה כנביא זעם, והנוכחות הטלוויזיונית שלו שם מחשמלת, הוא לגמרי בתוך הסיטואציה, לא מזייף לשנייה, לא יוצא מהדמות לרגע, שחקן גדול.

אבל זה מה שהוא. שחקן. ואם יתברר בהמשך שהוא גם עבריין מועד, זה יהיה לדעתי בגלל אותו דלק. הרצון להראות לי שמגיע לו מעוור אותו. אם החקירה הנוכחית תבשיל בהמשך להרשעה נוספת, דרעי יהיה משוכנע בחפותו. האמונה היוקדת הזו שלו, שעיני צרה בו רק כי אני צבוע, לא תתערער. השקוף האמיתי בעולמו של דרעי הוא דרעי עצמו. הבן אדם לא רואה את עצמו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ