"משחקי הכס": כל כלב בא יומו

הפרק התשיעי והמצופה של העונה התרכז כמובן בקרב על ווינטרפל, וסיפק לנו את הקרב המצופה שבסופו נפל רמזי בולטון לידיו של ג'ון סנואו. ד"ש לכלבים - מעקב שבועי

גל סידס, עכבר העיר .| צילומים: באדיבות yes
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גל סידס, עכבר העיר .| צילומים: באדיבות yes

פרק שעונה על כל הציפיות. רמזי בולטון מוביל את ריקון

רבותיי, יש תמורה לאגרה (במקרה הזה, המתח שהעבירו אותנו כל העונה). כמו בכל שנה "משחקי הכס" מפגיזה עם פרק לפני סיום קטלני במיוחד. אחרי שהפעם הקדימו והבטיחו לנו ב-HBO  שנזכה סוף סוף לחזות בקרב הגדול ביותר שידענו בתולדות הסדרה, קיבלנו פרק מותח, דרמטי ומספק במיוחד, אולי אפילו טיפה יותר מדי מספק, וכזה שמעלה קצת שאלות לגבי פרק סיום העונה. אבל צעד צעד.

» משחקי הכס 6 - כל הביקורות» בפרק האחרון: מוכנים לפיצוץ הגדול?» ג'ון סנואו מגיע לבמת הסטנד אפ פקטורי» "גיבורים": שוטרים זה השחור החדש» "UnREAL": האם הבשורה התפוגגה?» מדור טלוויזיה - כל הכתבות והראיונות

Earth, wind & fire

בניגוד לרוב פרקי העונה השישית שהיו ברובם עמוסים מכל טוב, ורוויים בקווי עלילה שונים שהלכו והתפתחו עוד מהעונות הקודמות, השבוע קיבלנו פרק סופר מרוכז, שלמעשה כלל שני קווים מרכזיים שנסגרו בדיוק כפי שציפינו. בראש ובראשונה דאני, הכובשת החביבה על כולנו, שבה למירין בשבוע שעבר בדיוק כשהבלאגן התחיל, והצליחה לחסל את ההתנגדות בדרכה הדרמטית. למרבה השמחה, גם ויסריון וראגאל, שני הדרקונים החביבים והכלואים (ששוחררו לאחרונה) הצטרפו לחגיגה, וגם החאלאסר במלוא הדרו הסתער על העיר ועל בני ההרפייה וסגר חשבון ישן. בקיצור, נראה שדאני חזרה בגדול, והצליחה לנקות את העיר מכל אויביה.

השתלטות קלה. דאיינריז טארגריין

כבונוס על נצחונה חאליסי מקבלת גם את האחים גרייג'וי (שצריך להודות, הגיעו לשם די מהר פלוס חניה). זאת הפעם הראשונה בה אנחנו רואים את דאני מפעילה (כמעט) את כל עוצמתה, דבר שלא ראינו עד היום, ובכלל נראה שהיא הדמות היחידה בסדרה שמעונה לעונה רק הולכת וצוברת עוד ועוד כוח (ולא מאבדת אותו כמו חלק מהדמויות). לקראת סגירת העונה (ולפי דעתנו, הפעם האחרונה שבה כייפנו עם דאני העונה), הנה ספירת מלאי אחרונה של צבאה של חאליסי: בגזרת הכוח יש לנו את הבנים השניים (שכירי חרב חסרי רחמים עם לב זהב, איכשהו), הבלתי טמאים (שכירי חרב חסרי אשכים עם לב זהב) את דותראק (דאני עכשיו שולטת על כל השבט שכבר לא מחולק לחאלאסרים), ויחד עם הצי של האחים גרייג'וי, פלוס האניות של אדוני מפרץ העבדים שנלקחו שלל, יש לה כעת גם את האמצעים לנייד את כל הכוח האדיר הזה אל מעבר לים הצר. כל זה מעלה את שאלת השאלות - מה יהיה עם דאני? האם היא תגיע לווסטרוז, תכבוש את שבע הממלכות וכך הכל ייגמר בכיף ובחיוך? כנראה שתשובה לשאלה הזאת נקבל רק בעונה הבאה.

מלכת הקרח

הזכרנו לא פעם במהלך העונה את התור שבו עומדים רבים וטובים בדרכם אל הקבר. חלקם נכנסים לרשימת המתים המפוארת במחי פרק, אחרים מתבשלים טוב טוב במשך כמה עונות, ורק מעטים זוכים להיכנס לפנתיאון ולהפוך עוד בחייהם לאגדה כש-100% מצופי הסדרה מקווים למותם. רמזי, הו רמזי, סוטה וסדיסט שכמותך. כמה אהבנו לשנוא אותך. כן, מדובר בהספד ליקיר המדור, זה שלא בחל ולא מחל, זה שהוענק לנו כמנחה במיקום הסופר מכובד - סצנת הסיום של פרק תשע. נתגעגע ונוקיר את זכרך לעד.

ממצבת את עצמה כשליטה החדשה? סנסה סטארק

בפרק הנוכחי הובטח לנו אחד הקרבות האפיים ביותר בתולדות הסדרה, כך שלא פלא שמדובר בחלק הארי של הפרק. אחרי שהרגיעו אותנו עם הניצחון הקליל של דאני, זה הזמן למאבק לחיים ולמוות. עונה שלמה חיכינו לקרב הגדול, זה שיכריע את עתיד הצפון - השבוע זה סוף סוף קרה, ואפילו באופן שלו ציפינו. צריך להודות שמאז שחזר מהמתים, ג'ון סנואו היה, איך לומר, קצת מת. הממזר שחזר לחיים לא ממש הזכיר לנו את הלוחם חדור המטרה ורוח הקרב שהוא היה בעבר. למעשה במשך רוב העונה הוא הסתובב מלנכולי בטירת שחור וחטף צעקות מסנסה. כנראה שכל מה שהיה צריך כדי לגרום לו לחזור לעצמו זה קרב טוב. כבר עוד לפני הקרב התרגשנו לראות אותו מציע לרמזי לסיים את זה כאן ועכשיו, גבר לגבר אבל כמובן שזה לא קרה – רמזי לא טיפש ואנחנו צריכים לקבל את מנת הכאוס שלנו.

בניגוד לג'ון, סנסה הפכה את עורה לכיוון ההפוך אחרי התקופה שלה אצל בולטון - היא הפכה למהירת חימה ואגרסיבית, אבל גם לבת אדם קרה. כה קרה, עד שהכריזה שהיא מוותרת על ריקון הצעיר כיוון שהיא מבינה שלמרות שמדובר באחיה, כרגע הוא משמש רק עוד טריק בשרוול של רמזי, ואין שום דבר שהיא יכולה לעשות כדי למנוע זאת. צריך גם לציין שבמידה והצבא של סנסה באמת ינצח בקרב על הצפון, ריקון יהיה שליט הצפון לפניה, ומוות שלו אומר שלא נותר אף אחד אחר מלבדה לשלוט. אבל אין סיכוי שזה מה שהוביל אותה, סנסה בחיים לא תעשה דבר כזה. נכון?

מניין ההרוגים עדיין בבדיקה. הקרב על ווינטרפל

אחד על אחד

כך או כך, ריקון הקטן באמת לא שרד הרבה זמן, הודות לאחד התעלולים המותחים, האכזריים והמרושעים האחרונים שרמזי סיפק לנו (אם כי היה ברור לאן הסיפור הזה הולך). סנסה לא נראית באופק, אבל ג'ון לא מוכן לוותר כל כך מהיר על אחיו הקטן. בניסיון אחרון הוא נותן את דהירת חייו לעברו של ריקון, שברגע האחרון מקבל חץ הישר לתוך הלב באדיבות רמזי. זהו מבחינתו של ג'ון האות לפצוח בכאוס וליפול לתוך התכנית הגאונית של רמזי – שני המחנות יילחמו זה בזה ואז הקשתים שלו ירו בשניהם (גם באנשיו שלו) ויצרו חומת גופות. יתר חייליו יקיפו את החיילים של ג'ון ויהדפו אותם בקיר של מגנים וחניתות מצד אחד, וגופות מצד שני.

אין מה לומר, רמזי. אתה באמת נוכל והמצב באמת לא נראה טוב מבחינת ג'ון וחבורתו, ההולכת ומצטמקת מרגע לרגע. ג'ון שלנו כמעט שנקבר בחיים תחת ספק גופות ספק לוחמים, טורמונד חוטף חזק ואפילו הענק ידידנו מתקשה לעזור. אלא שאז, כמובן, כמו בקרב טוב - מגיע סוף סוף חיל הפרשים. ליטרלי. זוכרים את הפתק הקטן שסנסה שלחה לפני כמה פרקים? כפי ששיערנו, הפתק נשלח ללא אחר מאשר בייליש שכינס את אבירי הבקעה ונענה לקריאה לעזור. סנסה עומדת מהצד וצופה בקרב, ונראה שלמרות השמחה על שעלה בידיה להציל את ג'ון וחבורתו וכמובן להביס את צבא בולטון, היא מודעת היטב להשלכות של צעדה האחרון - פיטר בייליש הוא כעת האיש החזק ביותר בצפון (וזאת כנראה הסיבה בגינה היא נמנעה מלקרוא לו עד הרגע האחרון). אממה, אנחנו בטוחים שהיא תדע לטפל גם בו ביום מן הימים. לסיכום הקרב: סטארק - 1 בולטון – 0. זה הזמן להתפנק.

פייר, לא האמנו שהיום שלך יגיע. רמזי בולטון

מכירים את הביטוי "עין הנמר"? הוא מתאר נפלא את הרגע בו ג'ון הצליח לשלוף את עצמו מתוך בליל הגפיים והמעיים, ויצר קשר עין עם רמזי כאומר "עכשיו אתה שלי". הקרב האפי (שכלל ענק קשוח, רק מזכירים) בין השניים מתכנס לתוך הרגע לו ציפינו במשך העונה כולה, האחד על אחד, ג'ון סנואו נגד רמזי בולטון. כאילו לא היה די בסימפוניית הבוקסים של ג'ון (רמזי, אתה מחייך שם?), מבט אחד בפניה של סנסה הבהיר לג'ון שהעונג הסופי צריך להיות שלה, ואנחנו קיבלנו את סגירת החשבון המושלמת שעה שרמזי נזלל על ידי הכלבים הרצחניים אותם אהב וטיפח. זה סופו של כל בלון. רק דבר אחד קטן ומטריד - שניה לפני מותו רמזי אמר לסנסה: "את לא יכולה להרוג אותי, אני חלק ממך עכשיו". הייתכן שיש לנו עוד תינוק בדרך?

אנחנו עדיין מתאוששים מעריפת הראש במגל. אבירי הבקעה

עוד קצת נקמה

היות ונותרנו עם פרק אחרון אחד (שיהיה ארוך מהרגיל) וכל כך הרבה פינות נותרו פתוחות, קבלו רשימה קטנה של דברים שהיינו רוצים לראות בשבוע הבא:

-נקמתה של אם - אנחנו מחכים לראות את המשפט של סרסיי, שכזכור לא יתרחש בקרב, ומצפים לראות אותה מצליחה להתחמק מהגרדום בדרך יצירתית ביותר.

-נקמתו של בן - סם טארלי צריך להרוג את אבא שלו. זה עצוב, אבל נכון. אנחנו מוכנים לעשות את זה במקומו.

-נקמתו של נכה - אם בפרק הבא בראן לא יסיים את החיזיון שלו על מה קרה באותו היום במגדל האושר, נצא להפגנה מול משרדי HBO.

-נקמה ללא סמל - לא סתם החזירו אלינו את סנדור קליגיין ואת האחווה ללא סמל. משהו מאוד מעניין כנראה יקרה שם. סמכו עלינו.

"משחקי הכס - עונה 6", יום שני ב-22:00, yes Oh

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ