דנה שמש, עכבר העיר

משימות אקסטרים? יש. מריחות אקסטרים? גם. "המירוץ למיליון" (צילום מסך)

העונה החדשה של "המירוץ למיליון" ניצבת בפני משימה לא קלה בכלל. אחרי שקודמתה הצטיינה בליהוק משובח ביותר, כזה שהביא לעולם את וובה ואלה, וטום ואוריאל, יהיה לא פשוט למצוא את ביצת הזהב החדשה, שגם תצליח לרגש את הצופים וגם תוליד קאצ' פרייזים למכביר ("איזה גובה יש לוובה" אומר לכם משהו?). אמנם בפרק הראשון אמש (שלישי) נחשפנו רק למחצית מהמתמודדים (הודות להחלטה המובנת, לחלק את המירוץ הראשון לשני מקצים ושתי קבוצות), אולם כבר כעת נדמה כי בעונה הנוכחית ישנם כמה ליהוקים מיותרים. גם הפעם, כמיטב המסורת, ישנם מתמודדים קלישאתיים (אהלן מונדה ואדריאנו), אך לא שם נעוצה הבעיה, כי אם דווקא בליהוקים המודעים לעצמם יתר על המידה.

» "המירוץ למיליון 5": הכירו את המתמודדים» חוזרים לרוץ: טריילר ראשון לחידוש של "נמלטים"» "משחקי הכס": המלחמה שוב בדרך?» מה טל טלמון למדה מ"מחוברים"? ראיון» מדור טלוויזיה - כל הכתבות והראיונות

נראה שככל שהעונות מתקדמות, כך רמת המודעות של המתמודדים בתכניות הריאליטי השונות עולה (כפי שקרה למשתתפי העונה האחרונה של "מחוברים פלוס"). כך, למשל, בני הדודים יעל ויוסיאל מבקשים למצב את עצמם כמרימי מצב הרוח הרשמיים בכל מחיר, ומשום מה זה לא מרגיש אותנטי לחלוטין, אלא יותר כמו מילוי תפקיד והתוצאה מטרחנת למדי. גם אבי ואבי, חברי הילדות שהכירו בגיל שבע בחוג הריקודים הגרוזיניים והודחו ראשונים (אה, כן: זהירות, ספוילר), נכנסו במטרה ברורה למצב את עצמם כטילטילים החדשים.

ד"ש לטילטיל. יעל ויוסיאל (צילום מסך)

זה חבל כי ליהוק מודע הוא אפילו גרוע יותר מליהוק קלישאתי. אנחנו הרי לא רוצים מתמודדים שיכנסו לנעלי מתמודדים אחרים, אלא כאלה שיביאו נעליים משל עצמם, נכון? עם זאת, ישנן גם כמה הברקות העונה: ג'וזי ואלכס הצרפתים העולצים שהם סוג של זוג , אבל לא בקטע גיי (כפי שהם טורחים להזכיר); רז ועמית, אב שובה לב בחביבותו ובן ציניקן וחתיך; נעמי וחן, גיסות שמוכיחות שאפשר גם אחרת ומביאות קצת רצינות ובגרות למסך, ודור וספיר, שזוכים לטייטל המשונה אי פעם:"הכירו באפליקציית היכרויות" (שרק בהמשך התוכנית משתדרג ל"ברמן ויח"צנית"). עדיין קשה לחרוץ אם "המירוץ למיליון" עברה בהצלחה את משוכת הליהוק, אך הסימנים מבשרים טובות.

זה לא יהיה "המירוץ למיליון", ללא תסמונת "המריחה" הקבועה והמוכרת של התכנית. גם הפעם העניין מורגש, אם כי עריכה נכונה וקפיצה מרובה לקטעי הטסטמוני (עדויות) של המתמודדים מאזנת את העניין. כנראה שאין מה לעשות, חלק מפורמט התכנית בגרסה הישראלית פשוט נמרח ("ועכשיו תראו איך הזוג הזה עשה את המשימה", "ועכשיו הזוג הזה"), בכל זאת, צריך למשוך 30 פרקים עד שנגיע לסוף. מזל שיש לתכנית דברים אחרים להציע כמו לוקיישנים (רגע, תכף הם יצאו מהארץ), ליהוק מעניין ומשימות.

אגב, המשימות בתכנית הזכירו ל"הישרדות" וליתר אחיותיה לז'אנר איך צריך לעשות את זה - פתחנו במשימה שהתרחשה הרחק מהקרקע, המשכנו למשימה שכללה פח מיחזור ומודעות סביבתית (מסר בטלוויזיה? לא!), דילגנו למשימת "דרך השלום" של פאר טסי (התכנית צולמה לפני מספר חודשים, כשהשיר עוד היה באופנה) וחתמנו עם משימת הקולנוע החביבה. מרוב פאזלים ב"הישרדות" כבר שכחנו מהן משימות שוות באמת.

ליהוקים שמבשרים טוב. אלכס וג'וזי הצרפתיים (צילום מסך)

נכון, אין הרבה חדש תחת השמש, אבל אחרי שבישלנו עם כל תכנית בישול אפשרית, אפינו, זיגגנו וציפינו, הגיע הזמן לקום מהספה עם "המירוץ למיליון" (תאורטית, תרגיעו). נכון, יש לה את רגעיה הטובים יותר ופחות, אבל תכנית ריאליטי נטולת ארס כמרכיב ראשי, ועוד כזאת שמתהדרת בקונספט אמיתי, היא כבר ממש מצרך נדיר בימינו.

"המירוץ למיליון", ראשון ושלישי, 21:00, ערוץ 2 - רשת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ