"פצועים בראש 2": ערוץ הילדים זה אנחנו

לסדרת המתח של חנן סביון וגיא עמיר יש פוטנציאל, אבל עם ליהוקים מרכזיים של אנשים יפים וכוכבי ילדים נראה שהיא מעדיפה ללכת על בטוח

דנה שמש, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דנה שמש, עכבר העיר

מה את רוצה להיות? "פצועים בראש 2" (צילום מסך)

קל יהיה להתריס על הליהוק של אגם רודברג, לציין את החלוקה הפשטנית ל"טוב" ו"לרע" או אפילו ללעוג לפתיח הסדרה שלוקח את עצמו ברצינות תהומית (אך בפועל נראה מגוחך), אבל במקרה של "פצועים בראש" נדמה שהתמונה מורכבת יותר. הסדרה, כך נראה, מצדיקה את שמה, שכן בראש ובראשונה כי היא סובלת מסוג של הפרעה דו קוטבית: מצד אחד היא מתיימרת להיות מתוחכמת, אך העלילה קלישאתית לפרקים; מצד שני היא מושקעת, אך גם נראית סופר מלאכותית; ומצד שלישי היא מעניינת מאוד, אך סביר שתסננו לעצמכם "נו, באמת!" כל שלוש דקות. היות ובישראל הפקות מקור שכבר זוכות לעונה שנייה שבות רק אחרי פער של 23 שנה, אז הנה תזכורת לנקודה בה עזבנו את גיבורינו: סער ויקי (חנן סביון וגיא עמיר, היוצרים והתסריטאים) הם חברי עבר שלאחר תקרית בצבא וריב סביב בחורה פנו איש איש לדרכו והפסיקו לדבר. במרוצת השנים יקי הפך לשוטר, אך סער יסד ארגון מחתרתי שנוקם את נקמת הקורבנות באשר הם, על ידי חיסול הפושעים שחמקו מהמשטרה (ד"ש לדקסטר).

» "פצועים בראש 2" - כל החדשות וביקורות» "הישרדות": התרגיל המסוכן של הודא» "תיקים באפלה: התחייה": האמת נמצאת בגעגוע » האם האישה הטובה בדרך ללשכת האבטלה?» מדור טלוויזיה - כל הביקורות, הראיונות והכתבות

למי יש שריטה עמוקה יותר? "פצועים בראש 2" - פרומו:

העונה השנייה נפתחת בירייה שסיימה את העונה הקודמת. מפה לשם, משם לפה – יקי יורה בדודו הנבל של סער (שהתגלה כרוצח מרושע שהרג את הבחורה עליה השניים רבו). הסצנה לא אמינה בעליל, כמו גם חוקרת המח"ש שתכף תצעד פנימה ותראה כמו דוגמנית ספורטס אילוסטרייטד. המהירות שבה נסגרת החקירה (כי סער מצהיר שיקי בעצם פעל מהגנה עצמית) מחשידה גם היא. בתקופה שבה הדרמות שלנו לוקחות לעצמן את כל הזמן שבעולם ומותחות סצנה עלילתית על פני ארבעה פרקים, ראוי לציין לחיוב את הקצב המהיר של "פצועים בראש". עם זאת, כדי שסדרה תישאר מתוחכמת או מסקרנת באמת היא לא יכולה להרשות לעצמה חורים העלילתיים רבים ובעיות אמינות כאלה. אלא אם היא בעצם טלנובלה.

לסדרה יש המון פוטנציאל, שחקני משנה טובים ודיאלוגים מצוינים. לכן חוסר האחידות הזה מעצבן במיוחד העונה, שכן זה היה הצ'אנס של הסדרה להשתפר, לחדד את עצמה ולהחליט ללכת עד הסוף, במקום להגיש לנו ערבוביה של ז'אנרים. בסצנת הפתיחה, למשל, מוצגות לנו גופותיהם המדממות של חבריו לארגון המחתרתי של סער (בדומה ל"הצורף"), מה שאכן מעורר עניין, אך הסדרה מאבדת גובה עם הסצנות הקלישאתיות שמגיעות אחר כך (סצנת הפיצוץ בסוף הפרק היא פחות או יותר הדבר הכי מופרך שראינו השבוע, כולל ההדחה של הודא).

יותר דרמה יומית. "פצועים בראש 2" (צילום מסך)

עניין נוסף ולא ברור הוא מדוע "פצועים בראש", שמתיימרת להיות הסדרה האפלה בשכונה, מתעקשת ללהק בעיקר ילדודס, להלן כוכבי ילדים ונוער. אמנם אגם רודברג משחקת בסדר (יש רגעים שהיא אפילו אמינה), וגם תובל שפיר לא מפריע (הוא הרי על המסך דקה וחצי), אבל נוסף עליהם, באמת יש צורך ללהק את ליבי, דניאל גד, גאיה שליטא-כץ ושירן סנדל? מה זה פה, מסיבת כיתה? ששטוס 2016? בעיית האמינות מרימה את ראשה שוב ושוב, ואי אפשר באמת ללכת עם ולהרגיש בלי.

בשורה התחתונה, ל"פצועים בראש" יש גרעין עלילתי משובח המלווה בצפייה קלילה וזורמת שגורמת לפרק לעוף מעצמו, אבל בסופו של דבר – מדובר בסדרה מלוקקת יתר על המידה עם בעיית אמינות קשה. אבל היי, אל נא תאמרו נואש – שימו על הסדרה תווית של "דרמה יומית" במקום "דרמת מתח" והכל יבוא על מקומו בשלום.

"פצועים בראש 2", HOT3, ימי חמישי 22:15

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ