טל לוין, עכבר העיר

בתחילת העונה נדמה היה שמאסטר שף פצחה את הנוסחה. ארבעה שופטים - אחד עממיקו, אחד פלצניקו, אחד רושפלד ואחת מיכל אנסקי, סיפקו פאנל מאוזן, מעניין ורב יצרים; המתמודדים הגיעו מכל קצוות תבל, וסיפקו לפריים טיים של ערוץ 2 את הקטגוריות הרצויות - מרוקאית נמרצת, ערבייה עם מבטא ישראלי, אתיופית עם סיפור חיים מרגש ואפילו אח של אילנית לוי. בעיקר הייתה להם ראשוניות - ריאליטי בישול שכבר שלוש עונות חורך את טבלאות הרייטינג, ואפילו שחרר תחת ידיו את השף של אחת המסעדות המיוחדות של 2013 - "המוציא".» מאסטר שף - כל הכתבות

אבל בישראל כמו בישראל, כשמשהו כל כך טוב זאת כנראה סיבה טובה לשנות אותו. פרק הגמר של "מאסטר שף" הוא כל כולו מאמץ של התוכנית להיות יותר ממה שהיא - יותר גדולה, יותר צעקנית, יותר מותחת ויותר בשידור חי. כן, הגמר הועבר כולו בשידור חי, בפעם הראשונה בחי, בשידור שהוא הכי חי שיכול להיות, חי חי לגמרי השידור, לייב שידוריישנס! כמות הפעמים בהם חזרו השופטים על העובדה הזאת הייתה כנראה אמורה להרשים את הצופה הסביר. אמ-מה, לא בטוח בכלל שלצופה הסביר יש איזו תשוקה לראות גמר תוכנית בישול בשידור חי. אחרי הכל, מה היה לנו רע כשהכל היה ערוך, מהודק, עם קצת טסטמוניאלס נחמדים?

המעבר לשידור חי חייב את השופטים לזנוח את העמדות המוכרות שלהם, ולהפוך להכלאה מלחיצה בין מנחי אירוויזיון, מד"סניקית נלהבת בגולני ופרשני כדורגל. שלושת הטנורים - שני, כהן ורושפלד, עמדו למתמודדים על הראש, וירו עליהם הוראות, שאלות ותהיות על הקשר שבין שקדים לברבוניות. נוף נכנסה כמעט למצב של היפר-ונטילציה נוכח הצרחות של הקואצ'רים. הבחירה שלה בפול, פקוס ושאר ירוקים אביביים הייתה נכונה עבורה, אך חייבה אותה לספק ביצוע חף מטעויות. עידו לעומתה ראה במסגרת האימתנית הזאת הזדמנות להוכיח את גבריותו, והעמיס ישר פורטרהאוס ופטריות - שני חומרי גלם שקשה להרוס, אך מצד שני קשה לספק מהם מנה מקורית. ונכון, שוב שמענו כמה הוא אוהב לבשל נתחים.

ענו על החידה חברים- מה עידו הכי אוהב לבשל? עידו קרוננברג (צילום: צילום מסך)

ערבייה קלה לעיכול

כמו עובדת השידור החי, גם הנטיות הקולינריות של המאסטר שפית החדשה הוזכרו שוב ושוב לאורך הגמר. נוף הייתה ללא ספק אחת המתמודדות הבולטות מתחילת העונה, הן בגלל מנות מושלמות ומקוריות הן בגלל הסיפור האישי שהביאה איתה. במידה רבה נוף היא ערבייה קלה לעיכול - היא נשמעת כמו ישראלית, מתנהגת כמו ישראלית כלפי חוץ ונראית כמו ישראלית. אין כאן דיונים מחרבי מצב רוח על מעמדם של ערביי ישראל או אפילו על היחס האוריינטליסטי שלנו לתרבות הערבית. לזכותה של נוף יאמרו כמה דברים - ראשית היא עצמה לא התיישרה בדיוק לפי כל הקלישאות המוכרות. בשונה מסלמה פיומי, המתמודדת מהעונה הקודמת, שנשארה מוגבלת למטבח המוכר שלה, המנות של נוף כבר סימנו את הדרך למטבח ערבי חדש ומרתק. השילוב בין טכניקות מולקלריות לטעמים שהביאה איתה מהבית, היו שינוי מרענן בז'אנר, שבו מתמודדים ממוצא ערבי מביאים אל השולחן בדרך כלל עגבניות, חריף וחומוס. שנית, היא המתמודדת היחידה שהגיעה מוכנה לתוכנית הזאת - עם רעיונות, עם קונספט ועם תעוזה קולינרית.

לקינוח "אנחנו ליד אשר, חבר טוב של נוף - מה אתה אומר על הבחירה שלה?" - מיכל אנסקי מתרגלת את תפקיד 'נערת החדר האחורי'. מי יודע, אולי זה יסדר לה גיג ב"אח הגדול" המתקרב.

"עכשיו תעזבי הכל ותתרכזי בתנועה!!!!!" - אייל שני שואג הוראות כוריאוגרפיה על הברבוניות של נוף."אני סוס קרבות זקן, להגיע לסוף זה בדי אן איי שלי" - עידו קרוננברג מסרב להיפרד ממטאפורות של רודיאו."ברבוניות זה כאילו קל" - מיכל אנסקי מסבירה לנדב בורשטיין את עובדות החיים."רגע, יש פה טעות - נתתי לך 90 נקודות" - חיים כהן מתקשה עם מתמטיקה בשידור חי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ