ביבי נגד "האומה": ניצחון על חשבון הצופים

שנה אחרי השבעת ממשלתו הגיע ראש הממשלה להחליף עקיצות חברמניות עם גורי אלפי ושות'. התוצאה: "מצב האומה" חיסלה את "ארץ נהדרת", נתניהו חיסל את "מצב האומה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זה לא יכול היה להיגמר אחרת. כמו קרב אגרוף בין מתמודדים במשקלים שונים, כמו נבחרת ישראל בכדורגל במשחק בעל איזשהו ערך תחרותי, כמו התנגשות חזיתית בין רכבת משא לווספה - תוצאות הדו קרב המדובר של השבוע בין ראש הממשלה וצוות "מצב האומה" היו יודעות מראש. בנימין נתניהו, לבוש היטב, מאופר בגווני אופ-ווייט זרחניים, עם חיוך מיליון הדולר שלו, פסע אל האולפן החגיגי לקול תרועות הקהל, כשברקע מתנופפים דגלי ישראל ותזמורת צבאית מנגנת את "מחר" של נעמי שמר, בקטע אירוני, או לא. אם למישהו היה ספק איך זה יגמר, עשר דקות אחר כך כבר היה ברור: זה לא כוחות.

» מצב האומה - כל הכתבות

בסיבוב הראשון הכל עוד היה פתוח: נתניהו נראה אמנם זחוח ומחויך, אבל העקיצות הקטנות על יוקר המחייה וההתבטאויות המביכות של שר הביטחון שלו הצליחו לעורר איזשהו חוסר נחת, שלרגע אפשר היה לדמיין שלא הופיע בתסריט. אבל נתניהו לא בזבז רגע: עשרים שניות לתוך הקרב, הוא שיגר את המסר הראשון: אשת ראש הממשלה היא האישה המוכפשת והמושמצת ביותר במזרח התיכון, אבל ביבי, מה לעשות, אוהב אותה. גורי אלפי לא ויתר: גם הוא אוהב אותה. אבל הדחקות התפלות נענו בהלצה מדויקת על שערוריית מסיבת הרווקים של אלפי, במהלך שמן הראוי שיזכה את תחקירניו של ראש הממשלה בבונוס שמן. אובמה לא היה עושה את זה טוב יותר. 

לסיבוב השני הצטרפה אורנה בנאי, כשהיא מנסה לתקוף על רקע הוצאות בית ראש הממשלה. ליאור שליין איגף בינתיים את האורח מימין, והקניט אותו על האימפוטנציה בסוגיה האיראנית. נתניהו התכופף והלך לחבלים, נתן לזבובונים הקטנים לזמזם סביבו, ואז שיגר מסר נוסף, הפעם לכיוון אורנה: מעתה יום שני הוא יום ללא בשר במעון המלכותי. מה תגידי על זה, מחבקת כלבלבים? חברי הפאנל עוד ניסו את כוחם בכמה מהלומות נואשות לאוויר – לפיד פופוליסט, ליבמרמן משוגע, בוגי דיכאוני. נתניהו חייך מתחת לשפם, נתן לבוץ להתעופף הרחק ממנו.ככה זה התחיל. ביבי וכוכבי "מצב האומה" (צילום: אינסטגרם)עוד לא אבדה תקוותנו

רק בסיבוב השלישי התבהרה התמונה לחלוטין. זה התחיל בסימן מצוקת הדיור - ליאור שליין ניסה לתת מפה, אלפי הכה משם. נתניהו התחמק והתפתל מול יריביו המזיעים, ואז שיגר לעבר שליין את רצף החבטות המסורתי על זוגתו, לקול תשואות הקהל. בעוד הצופים מתמוגגים משליטתו של המנהיג העליון ברזי התרבות הפופולרית, ניצל נתניהו את הרגע כדי להנחית את הנוק אאוט, ולדבר על הסוגיה האיראנית, נושא שכמובן אי אפשר לצחוק עליו. אלפי ניסה בשארית כוחותיו להפיל את היריב המסתער, וירה עוד כמה שורות נואשות על ההפקה התקשורתית של ה"קלוז סי", אבל המנצח כבר הוכרז - נותר לו רק להכתיב את תנאי הכניעה.

הסיבוב האחרון היה כולו סיבוב של כבוד, או חוסר כבוד, תלוי באיזה צד אתם. בנייה בהתנחלויות, תקיעת המשא ומתן המדיני, המשבר ביחסים עם ארצות הברית – נתניהו דילג בקלילות מעל כל הניסיונות להכשיל אותו בדרך לפודיום. בעוד שליין וחבריו מלקקים את הפצעים, ראש הממשלה הספיק לשגר מסר רציני אחרון בשבחי העיתון שלו, "ישראל היום", והשווה בין גביית כסף בעבורו, לגביית כסף עבור שימוש בגוגל או פייסבוק. ואז, רגע לפני שליאור שליין הופך לשרון כידון, הוכיח ראש הממשלה שהוא לא רק וינר, אלא גם וינר שמנצח בכבוד, וקינח בסיסמת ה-"כן, אבל", החותמת של תוכנית הסאטירה של המדינה. הקרב נגמר. נתניהו ניצח את "מצב האומה", "מצב האומה" ניצחה את "ארץ נהדרת", ורק האומה, בלי ראש או זנב שיעקוץ אותו כמו שצריך, הפסידה בגדול.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ