יעל רייף, עכבר העיר

לו ידעו עוגיות העבאדי של המתמודדת ריקי, שהן הולכות לככב בתוכנית ששמה מאסטר שף ושעוסקת בבישול גורמה, הן היו וודאי מתהפכות באריזתן בגאווה. בכל זאת, לא בכל תכנית ריאליטי-פוד נבחרות עוגיות יום יומיות, המשויכות בדרך כלל לאספות הורים, מאנצ'יז רציני או ימי שבעה לככב במשימת הדחה, ועל אחת כמה וכמה בפרק כה מתקדם. לרגעים נראה הפרק ה-17 של מאסטר שף כתוכנית בישול ארוכה, שמקומה הוא בלוח השידורים של יום שבת בשעה חמש אחר הצהריים, ושנועדה ללמד את עם ישראל מתכונים קלים לעוגיות ביתיות. לא משהו שהוא בגדר יציאה או הברקה. נתחיל מהסוף: בתום פרק עתיר בצק מלוח ומתוק, המודחת הנוכחית היא סרנדה. מידע זה מוקדש לכל מי שהתייאש לאחר 20 דקות והדיר עצמו מהמסך אל עבר תוכניות מרתקות יותר או לסירוגין לצורך בהייה בקיר. אל דאגה רמת העניין שהתחוללה בכל אחת מהבחירות היתה זהה.

» מאסטר שף - לכל הכתבות» לא בוכים על רוטב שנשבר

הפרק דווקא התחיל לא רע. כבר בהתחלה הודיעו השופטים חמורי הסבר שמעתה כל משימה היא משימת הדחה. בזמן שהמתמודדים החווירו בפחד, הצופים בבית דווקא שמחו על ההזדמנות להרים את הרמה בתוכנית בחסות האיום המרחף בכל אחת מהמשימות, מעל ראשי המתמודדים. רגע אחרי הבשורה הטובה הגיעה הבשורה הרעה: המשימה הפעם היא להכין עוגייה - אחת מתוקה ואחת מלוחה. מוצאי שבת, 21:00 בערב וכולנו צריכים לעבוד מחר. האם זה הגיוני לכנס את כולנו במיוחד לשעה וחצי כדי לראות תשעה אנשים מכינים עוגיות עם עגבניות מיובשות או ריבה? כמה גאונות ויצירתיות אפשר כבר לצקת לתוך פחמימה על טהרת קמח, שומנים ומלח או סוכר - וגם אם כן, האם זהו השלב המתאים ביותר לאתגר את התשיעייה עם כזו משימה כאשר אף אחד מהם לא הוכיח עדיין את כשרונו במנות גורמה? הגיוני הרבה יותר שתוכנית אוכל ששואפת ללמד את מתמודדיה ואת הצופים בבית דבר או שניים על מטבח מתקדם, תעסוק יותר בטכניקת הכנת מקרון ולא בעוגיות עם ריבה.עוגיות עם נגיעות

לאייל שני

וידויים כואבים זה טעים. ריקי והעוגיות במעמד השיפוט (צילום מסך)

אז בהיעדר ציפור שיר או אפילו איזו עוגיית שוקולד מושחתת ומפתה, פנינו לנוף הידועה בשמה "ההבטחה הגדולה של העונה". והנה, 17 תוכניות פנימה, הדוקטורית לחיידקים הכינה עוגיות ערביות שאוכלים בתום הרמאדן, ולצידן כיסונים מטוגנים במילוי גבינה ערבית שנראו אומנם טעימים, אך העידו על אפס אחוזי למידה, התפתחות או מחשבה יצירתית. נכון שהשופטים עודדו אותה למצוא את המקום שלה בתוך המקורות שלה, אבל עוגיית תמרים, טעימה ככל שתהיה, היא עדיין עוגיית תמרים. כן, גם אם היא מגובה בעיטור תחרה מרשים ובתבלינים שהשוכן הממוצע בגוש דן לא מכיר.

סרנדה לסרנדה

על תופעת ה"שלמה ושברו" אין צורך להרחיב. כנ"ל על עידו שהתחבר לצד העוגייתי שלו, ויצר עוגיה חרוכה - בדיוק כמו שהוא אוהב את הבשרים שלו, שעברה למרבה ההפתעה את חך השופטים. ריקי, לעומתם, סיפקה רגע אחד לא נעים במיוחד כשבמעמד השיפוט, רגע אחרי ששיתפה את השופטים בכך שהפעם ממש לא הצליח לה, סיפרה על שאיפתה למצויינות ורגע אחר כך חשפה שהתגברה על מחלת הסרטן. מדוע וידויים כואבים מעיין אלו חייבים תמיד לקחת חלק בפורמט המורכב מתחרות. לא רצוי וראוי יותר להסתמך על הכישרון והמקצועיות יותר מאשר על מעוררי אמפתיה למיניהם?

רגע לפני סיומו של פרק פרווה ואמירת ביי ביי לסרנדה שגם הפעם לא יצאה מגבולות מטבחה ההודי, הספקנו לשמוע כמה פניני אייל שני על מימדים שונים של עוגיות, להתרשם מהבחירה האופנתית של אנסקי וללמוד שעגבניות מבושלות חלקית בלי שומנים זה לא טעים. בפרק הבא נלמד ככל הנראה איזה תבשיל ערבי אפשר להוציא מקופסאות שימורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ