מאסטר שף: איך מבשלים זוגיות

משחק ה"טלפון שבור" בין המתמודדים עורר סוף סוף את האקשן הדרוש לריאליטי. אבל כשהמתמודדים מתחילים להיות מעניינים, נדמה שהשופטים הולכים לאיבוד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בשלב כלשהוא נראה היה שמישהו הולך לחייג למוקד 106. הצעקות הלכו והתגברו ככל שהתקדם הפרק, ובשלב כלשהוא כללו גם טפיחות חזקות על הפדחת, הלקוחות מעולם המקוננות. היה זה בשיאו של הפרק, קצת אחרי שמסרט דקרה באכזריות את הלפתות, ובדיוק ברגע בו העבירה צילה למחבת הלוחשת פאפיה ירוקה, ואיחדה אותה עם כרפס, תפוח אדמה, בצל, נענע, כוסברה ושום. בין אם אתם משתייכים לזן האדישים ובין אם האינסטגרם שלכם מתעדכן בגחמה היומית של אייל שני, סביר להניח שבמהלך הפרק האחד העשר של מאסטר שף, גם אתם ישבתם וצעקתם לעבר הטלוויזיה הנחיות ופקודות, משל היה זה משחק גורלי של בית"ר ירושלים. עושה רושם שהחל מהפרק העשירי ומשימת המיקרוגל המאתגרת, עורכי מאסטר שף הבינו איך לעשות משהו טוב: קחו בשלנים שונים בעלי תפיסות קולינארית שונות, אגו ויכולות ביצוע ברמות משתנות, הצמידו אותם למשימה משותפת בה כל אחד מבני הזוג מבשל חלק אחר של המנה בפרק זמן נתון מבלי שהמבשל הקודם שצופה במתרחש בחדר הצמוד יכול לתדרך או להסביר לו למה התכוון המשורר – והרי לכם משימה שתחילתה אולי ברורה, אך סופה הלא וודאי יכול להיות מבריק וגאוני או כישלון חרוץ. זוכרים את משחק הילדים בו כותבים שורה ועוד מילה נוספת שחורגת מהשורה, מקפלים את הנייר ומעבירים לשחקן הבא שצריך להשלים את הסיפור וכך חוזר חלילה? אז בדיוק כך. » מאסטר שף - לכל הכתבות» שיח הטוסיקים הגדול» כאן מבשלים דמעות» רושפלד עושה אמבוש» סרט כחול ושמו נוקלעך» אלוהים נותן אגוזים» מי גאון של רושפלד?

לצלות ציפורים במעופן

כיאה ליצרני רייטינג, בחרו אנשי מאסטר שף לשדך בין מתמודדים בעלי תפיסה קולינרית שונה ואף מתנגשת. כך למשל, צוותה צילה שמגיעה מסגנון בישול ביתי ועדתי, לאיתן חובב האתגרים והתעוזה, וג'וש- איש הטכניקה המעודן, שודך לעידו חובב הצלייה הקרניבורית הגסה, או כפי שהשכיל להגדיר זאת המשורר א.שני "אני במקומך, בשביל לזקק את עצמי עד הסוף, הייתי קונה להביור ענק, מכוון לשמיים וצולה ציפורים במעופן".מרגע הפעלת שעון העצר והזינוק לעבר המזווה לבחירת המוצרים שיובילו וישפיעו על מהלך וסיום המשימה, זה הרגיש כמו סרט פעולה ומתח, עם נגיעות קומיות פה ושם. אשר, למשל, הדגים חשיבה אסטרטגית נכונה אך אפס יצירתיות, כשבחר מרכיבים המיועדים לצ'יקן מסאלה, מנה שזוגתו הקולינרית סרנדה יכולה להכין גם מתוך שינה. בכך הוא הסיר מעצמו אחריות לחלוטין וכיוון את התייחסות השופטים למטבח ההודי ממנו סרנדה מגיעה. צילה לעומתו, שיחקה במגרש לבדה ולקחה חציל, אנשובי, סינטה, פאפיה ושאר ירקות, מתוך אמונה בלתי הגיונית בעליל שאיתן – המגיע לבשל אחריה, יוכל לקרוא את מחשבותיה הסבוכות ולהבין שהמנה המתוכננת היא סינטה ממולאת באנשובי ובצד פירה חציל וסלט פפאיה. בזמן הזה הסתובב לו שלמה האמן במזווה וקטף מכל הבא ליד הכל כולל הכל וגם צלעות טלה ודג- שני חומרי גלם המהווים כל אחד מנה בפני עצמה. כל זאת במטרה ששי, בן זוגו האמנותי גם הוא, יקח על עצמו את הבחירה ויחליט על איזו מנה ילכו. מכבדים נשים, אבל באמת. גורי אלפי וליאור שליין (צילום מסך)

על כמה אלמנטים מעוררי עניין עמדה משימת ה"טלפון השבור". בראש בראשונה היא לימדה על היצירתיות והמחשבה מחוץ לקופסא של כל מתמודד ומתמודד, ועל יכולתו ליצור מנה באיכות גבוהה גם כאשר לא מדובר בחומרי גלם הקרובים אל ליבו. הדבר השני והחכם במשימה מעין זו, הוא היותה מעוררת מתח ותחושת תחרותיות- מצרך נדרש וחיוני לאחר משימת עוגת אגרטל הפרחים אשר נועדה ליצור סינון טבעי של המתמודדים, ובמקום זאת התאפיינה בפירגון ועזרה בין המתמודדים.כאן נפתחה הזדמנות מצויינת להתנגשויות אגו ו"אני מאמין": זה שבחר את המוצרים מהמזווה לצורך הכנת מנה שהוא בחר, הוגדר כמוביל. למתמודד שהגיע אחריו ניתנה הזדמנות להחליף חלק מחומרי הגלם באחרים, ובכך גם לקחת לכיוון שונה לגמרי את המשימה וגם ליטול את שרביט ההובלה. סרנדה למשל, הצילה את המנה משיעמום טוטאלי כשהחליפה את העוף שבחר אשר בבשר שהפך לקציצות שסחפו מחמאות מהשופטים ואפילו "זו מנה טובה מאוד" מרושפלד המאופק והיבש כפכסם. איתן ביטל כלאחר יד את החציל של צילה, החליף את האנשובי ברכז דובדבנים ובכך יצר עבורו ועבורה מציאות קולינארית חדשה, שהוגדרה על ידי האחרונה כאכזבה גדולה. הסיר שתקע אותי. מאסטר שף:

צער בעלי חיים מרגע שהחלה הכנת המנות, מעניין ומשעשע היה לראות את התקשורת וחוסר התקשורת הקולינארית בין בני הזוג. בעוד נוף השליכה לפח חלק נכבד מהמרכיבים עליהם החלה לעבוד זוגתה ליאור, ובכך קבעה עובדות בשטח, מסרט בחרה בצורה מושכלת לוותר על מושכות השליטה ולתפקד על תקן ביצועיסטית של מנה מסקרנת של ריקי - לפת ממולאת בשקדי עגל, כבד ובשר כבש טחון. ג'וש בתורו קרא תיגר על הגרטן של בן זוגו עידו, והעביר את תפוחי האדמה מהכלי היעודי של עידו לכלי אחר. אווירת האקדוחנים הלכה והתלהטה כאשר עידו חזר לעמדת ההכנה, החזיר את תפוחי האדמה לכלי המקורי שבחר, וגם הדיר מצלחת ההגשה הסופית את הסביצ'ה של ג'וש. התוצאה היתה מנה מבולבלת ולא מהודקת בתוספת מיתוגו של עידו כזכר השולט בתא הכלא. סליחה, במעמד המשימה.והיו גם שופטים שקיבלו קצת זמן מסך לקראת סוף הפרק. אייל שני חשף סיפור ילדות הזוי נוסף על חיבה עזה לצבי גלאפגוס (הייתי מגיע, מלטף להם את הראש ומשתגע בקרבי כמה שהם נפלאים), חיים כרגיל נראה עייף וחסר עניין. רושפלד, שדבריו תמיד ממוצים ומדוייקים, נתן זווית דידקטית לכל מנה ומנה ואף תרם טיפ מעולה להכנת המבורגר ביתי - הסוד הוא בלישה. מיכל נתלתה על אילן גבוה וחזרה על מה שאמר לפניה רושפלד כששפט את המנה של סרנדה ואשר ודיבר על "מעשה רוקחות". לפני ואחרי היא הקפידה להוסיף קרוב לשישה "טעים לי, טעים לייייייי" כדי להקנות אותנטיות לעניין. עכשיו רק נשאר לקוות שבהמשך לרוח החיה שהחלה לנשב ולהחיות את המשימות, גם בשופטים עצמם נצליח למצוא עניין.

חידה לתחילת שבוע מי יודע, ילדים, לאן נעלם אייל שני שכבר שני פרקים משאיר לבד את רושפלד וכהן כשהם משוטטים בין עמדות ההכנה במהלך המשימות ותורמים מנסיונם המקצועי? האם יתכן שמדובר בביקור השבועי בפינת הצבים?

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ