האח הגדול: מיקי חוזר לצייר לו שפם

גם דיירי האח הגדול מצאו לנכון לבקר השבוע את ההתנהלות הלא אותנטית בתוכנית. בזמן שמיקיאגי שוחרר לעולם החיצון והענוג יותר - בירין כץ מתעוררת האימה: נשארנו עם בובליל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

השבוע הביקורת על האח הגדול הגיעה דווקא מבפנים, מהדיירים. במסגרת התוכנית "דברים שנשארים בחדר האח" נערך הדיאלוג הבא בין עינב בובליל לאח הגדול:

עינב: "תגיד, זאת העונה האחרונה של האח הגדול?"האח הגדול: "למה?"עינב: "כי אני חושבת שהמשחק איבד את זה"האח הגדול: "מה זאת אומרת?"עינב: "כי אין כבר אותנטיות, אין כבר אמיתיות, הכל פה זה רק למצלמות, זה רק 'איך יחשבו עליי', 'מה יגידו עליי', 'איך אני אצא', 'איך אני אראה'. לא יודעת מה חשבתי לעצמי".

האח הגדול 6 - כל הפרטיםהאח הגדול - כל הכתבות

מילים כדורבנות (ואכן בובליל היא בתו של מי שידוע בכינויו "הדורבן"). אני לא בטוח כמה אותנטיות ואמיתיות היו בעונות הקודמות של האח הגדול, אבל אין ספק שבעונה הזאת המודעות למצלמות ולקהל בחוץ גבוהה במיוחד. הדבר כולל כמובן את עינב בובליל עצמה, שבאחת התוכניות הקודמות בכתה על כך שהיא ודאי מאכזבת את אבא שלה כי היא לא "מייצרת" (ריבים/ויכוחים/צחוקים), ולכן היא ודאי לא נכנסת לתוכנית הערוכה בערוץ 2. בתוכנית ששודרה אתמול היא דיברה עם נופר על כך שהיא רוצה לבקש מהאח הגדול שיעשה להם מסיבת על-האש (כחלק מפרס שמגיע להם ממשימת החתונה), אבל היא חוששת שהאח יערוך את התוכנית ככה שהיא תצא הרעה שמתעללת בחיות בזמן שטל תהיה מסכנה ותבכה.

אליאב, לעומת זאת, תהה בחדר האח הגדול כיצד הוא מצליח לשרוד את ההדחות אחרי הדברים הנוראים שהוא עושה (עליהם ידובר בהמשך), והוא תלה זאת בבחירת הקטעים לשידור בערוץ 2, שככל הנראה מוציאים אותו טוב. הוא כמובן טועה – הוא יוצא רע מאוד, אבל נראה שזו לא התנהגות מספיק רעה בשביל שאוהביו יפסיקו להצביע לו.

קיטש מהחלל החיצון

זה הטור השלישי ברצף בו אני צריך לכתוב על משימת החייזר, כי מסתבר שהאח הגדול התאהב בה ולא מוכן לשחרר ממנה. השבוע זיגי החייזר הראה לדיירים קליפים של משפחותיהם בארוחות שישי, ועורר עקב כך בכי וזעקות שבר (לגיטימיות ברובן, מלבד עינב שנשמעה כאילו קיבלה בשורת איוב באשר למשפחתה). אחר כך ערך להם זיגי מסיבת פרידה לכבוד עזיבתו, ובה ביקש מאליאב טיפים כיצד להתחיל עם לינור ("לינור עושה לי עיניים. אני רוצה לקחת אותה לחללית שלי, נראה לך שהיא תזרום?").

לכאורה מדובר במהלך תמים ומשעשע, אבל לכל אורכו הייתה הנחה סמויה שלינור היא בחורה "זורמת". אליאב הסביר לו איך לעשות לה עיניים, וכשהיא שיתפה פעולה (כי היא חשבה שמדובר במשחק משעשע עם בובת חייזר בגובה מטר וקצת), זיגי הציע לה לבוא איתו לחללית, כשתוך כדי הוא שולח כל מיני רמזים מיניים. במובן מסוים הבדיחה הייתה על חשבונה של לינור, תוך ניצול הכמיהה שלה לתשומת לב - כמיהה שאופיינית לה מתחילת התוכנית (האח הגדול ניסה לשחק על הנושא הזה בעבר, כשהכניס לבית את בני גולדשטיין שחיזר אחרי לינור באובססיביות). שיעור בחיזור מהמאסטר. אליאב אוזן (צילום: יריב פיין וגיא כושי)

כשזיגי החליט סופסוף שהוא צריך להמריא הביתה, הוא ביקש את עזרת הדיירים בתיקון החללית שלו. איך מתקנים את החללית אתם ודאי שואלים? כמובן שבמשחק "זיכרון-צלילים" שבו כל דייר עומד ליד תו מוסיקלי אחד, וביחד הם צריכים לחזור אחרי המנגינה שמשמיעה החללית, עד שהם מצליחים לנגן מנגינה שלמה (שהיא המנגינה המפורסמת של האח הגדול).

המשימה הזאת, שמצריכה עבודת צוות וריכוז (ההצלחה של כולם תלויה גם בחוליה הכי חלשה), היא משימה מאתגרת ומגבשת, אבל כמו כל דבר אחר שהיה קשור בשהותו של זיגי בבית – היא הייתה משעממת טלוויזיונית. אפילו כשהאח הגדול ערך שעה וחצי של משחק זיכרון מוסיקלי לכדי כמה דקות שידור, הן היו כמה דקות יותר מידי. בסופו של דבר המשימה הצליחה, ואחרי שבוע וחצי בבית האח הגדול, זיגי טס לו חזרה לביתו שלו, לא לפני שהוא חילק לדיירים תמונות שלהם איתו וסיפר לכל אחד מהם על "הדברים שהוא לוקח ממנו". להוציא את הסטטוסים של יאיר וליהיא לפיד, זה ללא ספק היה הרגע הכי קיטשי שהתרחש כאן השבוע.

עלילות אליאב ודנית

אם משימת החייזר הייתה דביקה, ונמרחה על פני יותר מידי זמן, קשה למצוא הגדרה מתאימה שתתאר את המשולש הרומנטי הנמתח, הבלתי נגמר וחסר התוחלת שמתקיים מזה שבועות בין נופר, אליאב ודנית (נא"ד). השבוע נופר החליטה להקטין את תפקידה במשולש, וכך נשארנו בעיקר עם ציר דנית–אליאב, ציר שהתעלה על עצמו בכל מה שקשור לפתטיות מחד ואכזריות כוחנית מאידך.

במובן מסוים, מרגע שאנה (חברתה הטובה של דנית) עזבה את הבית, דנית היא בגדר שבויה של אליאב. רוב הזמן מדובר בשבי מרצון, בדומה לתסמונת שטוקהולם הידועה, לפיה השבוי מתאהב בשובה שלו. בזמן שאליאב ודנית לא דיברו (בעקבות היחסים המתחממים שלו עם נופר), דנית פיתחה יחסים עם טל ואלדד שניחמו אותה ועזרו לה להתמודד. כשהם חזרו לדבר, אליאב עשה הכל כדי להרחיק אותה מחבריה החדשים, וכך היא הפסיקה לדבר עם שניהם (עם טל ואלדד).

השבוע ניסתה דנית להפיג את המתח עם טל, והן ערכו שיחת 'סולחה' שבסופה התחבקו וחזרו לדבר. רגע לאחר מכן, אליאב הודיע לדנית שאין לה מה לדבר איתו, ושהיא "גמרה אצלו" (כל זה מבלי לברר מה נאמר בשיחה עם טל). כלומר, אליאב לא מוכן שדנית תדבר עם אנשים שלא עוברים את אישורו, והוא מפעיל את כל כלי הנשק שלו על מנת לבודד אותה בבית. והיא, שבורה וחסרת אונים, חוזרת אליו כל פעם מתוך תחושה שהיא לא יכולה לשרוד בבית בלעדיו (והוא דואג להזכיר לה כמה היא לא יכולה בלעדיו). כך, שבוע אחרי שבוע, היא נשארת תלויה בו לחלוטין. "את אצלי גמרת!". בפעם המיליון. אליאב ודנית (צילום: צילום מסך)

נכון, אי אפשר להסיר מדנית אחריות; היא בנאדם בוגר שצריך להיות אחראי למעשיו. אבל התנהגותה הטיפשית לא מסירה מאליאב את האחריות על התנהגותו שלו. בדיוק כפי שאין לאף אחד זכות לאנוס אישה, גם אם היא מסתובבת בעירום במרכזה של שכונת פשע, כך ההתנהגות הטיפשית והפתטית של דנית לא יכולה להסיר אחריות מההתנהגות האכזרית של אליאב, שהוא בוגר ממנה ויודע שהיא אוהבת אותו (בזמן שהוא, ככל הנראה, לא אוהב אותה, ואפילו סולד ממנה). 

מן הצד השני, דנית הולכת ומאבדת את האמפתיה של הצופים כלפיה (וגם של דיירי הבית האחרים), כשפעם אחר פעם היא חוזרת בתחנונים אל אליאב, מנסה לנשק אותו כשהוא לא רוצה, מנסה להראות באמצעותו לשאר דיירי הבית שהיא לא חסרת עמוד שידרה ושהוא בעצם כן אוהב אותה, מסתובבת בדיכאון מתוך תקווה שכולם יחשבו שהוא האיש הרע וזה יגרום לו להתייחס אליה, ועוד כהנה וכהנה מעשים מניפולטיביים ופתטיים. אבל בעוד שהיא מתנהגת במניפולטיביות כדי להשיג את אליאב, הוא מפעיל מניפולציות ומנצל את רגשותיה על מנת להשאר הדמות החזקה בבית, או "השליט" כפי שהוא כינה את עצמו באוזני נופר ועינב.

אם הייתה תקווה שהצופים בבית יגאלו את המשלוש הזה (נא"ד) מייסוריו, היא התנפצה אתמול בהדחה, כשהצופים בחרו להוציא דווקא את מיקי, והותירו את המשולש על כנו הרעוע. לפחות נוכל להתנחם בכך שנפטרנו ממשימת החייזר המטרחנת, שכמו מהדורת חדשות מתארכת, היה נדמה שלא תעזוב אותנו לעולם.

בזמן שישנתם:

· מרטין שאלה את אליאב (מקעקע במקצועו) אם לא מאוחר מידי בגיל שלה לעשות את הקעקוע של מפת ישראל שהיא תמיד רצתה לעשות. היא נימקה את החשש שלה: "אם יהיו לי קמטים תצא לי בסוף מפת ירדן".

· בפרומואים לתוכנית "דברים שנשארים בחדר האח" הראו שוב ושוב כיצד מיקי (שעוסק בתקשור בתור תחביב) עומד לנחש את שם המבצע הצבאי בעזה, למרות שהוא מנותק מכל המתרחש. ניתנה התחושה שהוא פגע בול, או לפחות היה קרוב. בתוכנית עצמה התברר שהשם שהוא קיבל מהתקשור הוא "מצב שלום" (שהגיוני למבצע צבאי) ושגם אם זה לא בדיוק השם, לטענתו, בטוח יש בו את האותיות ש' ו-מ'. אכן.

· מצד שני, כשמיקי הודח אתמול, הוא אמר ש-88 יום שהוא שהה בבית זה מספר מצוין, כי 7 זה מספר המזל שלו (?!). כנראה שלתורת הנסתר יש גם הגיון נסתר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ