עד טיפת הדם האחרונה: "דם אמיתי" מסרבת לסגור את הבאסטה

ההד התקשורתי סביב "דם אמיתי" הלך ודעך ובכל זאת קהל המעריצים הנאמן ממשיך לקוות. האם העונה השביעית והאחרונה תציל את מעמדה?

חן חדד, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד, עכבר העיר

קל אולי לשכוח, אבל לא מזמן הייתה "דם אמיתי" הדרמה הפרובוקטיבית, הנצפית והמדוברת ביותר ברשת HBO. למי שעוד זוכר, בתחילת הדרך "דם אמיתי" הציגה עולם שבו הערפדים מתערים בחברה ומתקיימים על דם סינתטי, השפריצה סקס לכל עבר ושתלה מסרים פוליטים על זכויות הקהילה הגאה, פמיניזם וקבלת האחר. מאז, העלילה קרסה תחת הרבה יותר מדי יצורים מיתולוגים ופיתולי עלילה לא משכנעים, החליפה שואו-ראנרים, זנחה את סדרת הספרים המצליחה עליה היא מבוססת ומיצתה עד פיהוק את המשולש הרומנטי בין ביל סוקי ואריק.» דם אמיתי - כל הכתבות

ובכל זאת, ב-HBO  יודעים כמה דברים על מכורי טלוויזיה, ובראשם את העובדה שלצופים של ימינו קשה להתנתק מסדרות גם בימיהן הפחות הטובים. הסיבות לכך רבות, וכוללות את הנטייה לשמור להן חסד נעורים, את התחושה שאחרי שהקדשנו זמן רב כל כך בצפייה בעונה אחר עונה מגיע לנו לראות את הסוף ומאחר שפשוט מדובר בכוחו של הרגל. ואכן, למרות שההד התקשורתי סביב "דם אמיתי" הלך ודעך, ועל אף שסף הסבלנות נשחק כבר מזמן עם אינספור אנשי זאב, פיות, קוראי מחשבות, משני צורה, כהני וודי, וכמובן, הסיפור ההזוי עם לילית, מרבית מעריציה הנאמנים של הסדרה שבו אליה עונה אחר עונה, וסיפקו לה רייטינג יציב.

אדם לערפד זאב

למרות הצקצוקים, חייבים להודות שמי ששרד עד לעונה השישית גילה ש"דם אמיתי" הצליחה להשיב לעצמה מתח ועניין עם עלילה מהודקת יותר סביב מחנה הניסויים בערפדים, ומערכת היחסים בין וורלו וסוקי. בפרק סיום העונה הקודמת נדמה היה שב"דם אמיתי" פזלו לעבר AMC  והכינו את הקרקע לקו עלילה אפוקליפטי א-לה "המתים המהלכים", או בגרסה שלהם, ערפדים צמאי דם שנדבקו ב-HEP-V והופכים את בון טמפ למקום שבו אדם לערפד זאב.

על פני השטח, הבאזז החיובי סביב העונה השישית לצד הקונספט החדש היו אמורים להפוך את פרק הבכורה של העונה השביעית  לסוחף במיוחד. אבל, עם השקתו של הפרק בתחילת השבוע ב-HBO  האמריקאית, נחשפה עלילה מתישה, ממוחזרת ובעיקר לא מעניינת, שהתאמצה מדי לחזור לימיה הטובים של "דם אמיתי". נדמה שהעלילה ניסתה לתבל את הדיאלוגים המשמימים עם הרג דמות מפתח, וסצינות פורנוגרפיות שלא ירגשו את מי שראה פרק אחד של "משחקי הכס".כל מה שקרה ב"דם אמיתי" בפחות מעשר דקות:

סאם, שהתמנה לראש העיר, מחליט שהדרך הטובה ביותר להתמודד עם המגיפה ("הערפדים הרעים") היא שכל בן אדם יתחבר לערפד שאינו נגוע ("הערפדים הטובים"), כך שלערפדים תהיה אספקת דם בריא ולבני האדם שומר ראש שיגן עליהם. כבר בדקות הראשונות של הפרק מתברר שלא מדובר בתוכנית אפקטיבית במיוחד, ולאחר סצינת אקשן קצרה, הערפדים הנגועים חוטפים את ניקול, אשתו של סאם, ואת ארלין והולי והורגים – כנראה – דמות מרכזית. בינתיים, סוקי מזכירה לכולם ולצופים שהיא טלפתית, ולא מסוגלת להתמודד עם כמות ה"פאקינג זונת ערפדים" שהיא שומעת מתושבי העיירה בכל פעם כשהם מביטים בה. אפילו בן הזוג הנוכחי, אלסיד, מאשים אותה בכל מה שקורה להם. מהר מאוד מתברר שסוקי גם מאשימה את עצמה, אבל היא מנסה להזכיר הן לתושבים והן לצופים שהיא "הנבחרת" ונואמת נאום לא משכנע על כמה שהיא מבינה ערפדים.צפו בטריילר להמשך העונה:

עם כל סצינה משמימה שחולפת מתברר שהשואו-ראנר, בריאן באקנר, שומר את הקלף החזק שלו קרוב לחזה, והקלף הזה הוא אריק נורת'מן. בסוף העונה הקודמת אריק עשה כותרות בזכות עירום פרונטלי וגורל לא ברור – לאחר שעלה בלהבות בעקבות מותו של וורלו – והותיר את הצופים האדוקים חרדים לגורלו של השבדי המסוקס. רגע לאחר סיום העונה השישית כבר נודע שאריק ישוב לעונה החדשה, אבל הפרק הראשון מתיר את הרושם שבאקנר מתכנן לסחוט את קו העלילה הזה עד הרגע האחרון, ולשלוח את פאם אל כל קצוות תבל בחיפושים אחריו. את ההבדל בין "דם אמיתי" עם ובלי אריק אפשר לראות בקלות במסע יחסי הציבור של העונה, שהפכה את צילום השער המפורסם של שלישית ביל סוקי ואריק בעירום מלא נוטף דם וסקס אפיל, לצילום שער משעמם וקריר של סוקי וביל (הזוג הנשוי וההורים הטריים אנה פאקווין וסטיבן מוייר).

הפרק הראשון של העונה האחרונה מרמז לעלילה צפויה שתאחד את כל בני האנוש, הערפדים ושאר היצורים שבסביבה כנגד אויב אחד, עם סוקי כמי שתוביל אותם לקרב. אמנם קשה להאמין שמי שזנח את הסדרה ישוב פתאום לעונה החדשה, אבל עם הרגל, כבר אמרנו, לא מתווכחים, ואין ספק שמי שליווה את "דם אמיתי" ימשיך איתה עד טיפת הדם האחרונה. לעוד כתבות וביקורות של חן חדד בואו לעקוב אחריה  בפייסבוק

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ