גמר "The Voice": תוצאה מפתיעה לשידור מתיש

חוץ מתוכן שיווקי, קידום תוכניות של רשת ושאלות עומק של מיכאל אלוני ("אתה מתרגש? ועכשיו? ועכשיו?"), גם למנטורים ולמתמודדים היה חלק במלחמת ההתשה עם הצופים. מזל שלינה מחול זכתה והספיקה להודות שהיא מקבלת הערות גזעניות כתזכורת למלחמת התשה אחרת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מה יש בו, בהיכל נוקיה, שכל מי שנכנס בשעריו הופך ברגע לשילוב לא מאופס בין מירי רגב, ליידי גאגא וטוני מונטנה? מדוע כולם, מדנה צלח ועד רון שחר, מאבדים על בימתו פוקוס, צועקים שלא לעניין ומתפזרים לרסיסי קובי פרץ צווחניים? וגם: מיכאל אלוני. מה עבר לך בראש כשהנחית את ערב הגמר של "The Voice" בהיכל נוקיה? התרגשת? ועכשיו, אתה מתרגש? שאלות רבות העלה גמר העונה השנייה, והתשובה לכולן אחת היא: דיאט קוקה קולה. לא, לא האינטרנט האלחוטי של בזק. מי הוא בכלל? אלן דלון? השתלטות מערך השיווק של המשקה המגעיל על עריכת התוכן של "The Voice"ראויה לכל דוז פואה אפשרי. שברתם אותם לגמרי, חבר'ה! רשת לא תוכל ללכת עכשיו חודשיים!» The Voice - כל הכתבות והביקורות» מופע שיא (חוסר) החשק» איך לומר ערבייה בלי להגיד ערבייה?

גם בגמר, הפתעה הפתעה, הקפידו על מיגור המתח במידת האפשר, ולפזר אותו כל אימת שהצטבר, בעזרת סיור מזמר במפעל הסביבתי של שרי אריסון, בהתפרצות מזעזעת לקידום עונת "המירוץ למיליון" המתקרבת וזוגות האלירנים שלה, וכמובן במיכאל אלוני מתגלח על חשבון הפריים טיים. הנפילה הגדולה של השלב הראשון הייתה של אביב ואופיר – הבחירה העגומה ב"אם ננעלו" לא רק נצמדה לגרסת הדאנס האייטיזית של יזהר אשדות, אלא גם הדגישה את מגבלותיה של אופיר כמבצעת ואת חוסר השליטה של גפן בתחומים כאלה ואחרים. השלב השני כבר היה יותר מוזר, עם גרסאות משותפות של המנטורים ומתמודדיהם לריהאנה (מרושל), נורית גלרון (קורקטי) וסיסטם אוף א דאון (נשמע סביר. יובל גמור). רק שלומי ולינה צלחו נכון את הדבר הזה, כשכיסו שיר של בתו של שלומי, שאיש לא מכיר כך שאי אפשר היה ללכת לאיבוד. דווקא הימרנו על רודי. רביעיית הגמר רגע לפני פרסום התוצאות (צילום מסך)

לא שכל זה שינה למישהו: רודי ביינסין, ההימור הדיפולטיבי לגמר הגדול, נותרה מאחור עם דנה צלח, והסופראניות הצנומות לינה ואופיר עלו לשלב הראש בראש עם קאברים יותר נדושים מכל, דבר אחר שראיתם או ששמעתם השנה בטלוויזיה: הללויה של לאונרד כהן והקיץ האחרון של שפיות זמנית. זה עבר בסדר יחסית, חוץ מהברייק הנינטי המאולץ-פלוס-המודולציה של אופיר, אבל בשלב הזה תופעת לינה מחול כבר הייתה בלתי ניתנת לעצירה בכל מקרה. ברגע טלוויזיוני כמעט אמיץ, היא הודתה בלייב שהיא מקבלת גם מעט תגובות גזעניות ומרושעות, אך לרוב זוכה לתמיכה ואהבה. והאמת שחובבי תיאוריות קונספירציה חנין-זועביות יוכלו למצוא כמה לידים לפוש רציני של ההפקה בכיוונה, אם נביא בחשבון את חשיפת אחוזי ההצבעה שהציגה פער מוחץ לטובתה בחצי הגמר, צעד לא מאוד שגרתי בריאליטי מקומי. הניצחון הוכרע.

בדרך לשם, כמעט כולם איבדו את עשתונותיהם מעט בשידור חי. שרית חדד היחידה שיודעת לצאת מזה, תמיד כשהיא מתבלבלת היא נותנת איזה "שבוע טוב!" או "חג שמח!" או משהו מנומס אחר שמרים את העם, ואז היא גם יכולה להגיד "איזה אנרגיות" ומשם זה כבר זורם. שלומי ברכה, דיקט מנוסה שכמותו, היחיד שנותר קר רוח, בעוד אביב פטפט כמו בת 11 מאוהבת שהוא "לא מתרגש בכלל'. זה לא בא טוב למיכאל אלוני, שנורא רצה שכולם יתרגשו עוד יותר, אז הוא לחץ עליהם להתרגש, ושאל אם הן מתרגשות, ואז אמר שהן נורא מתרגשות, וזה היה נכון, הן התרגשו. ניצחת, מיכאל אלוני. אתה בטח יכול לנחש מה אני הולך לשאול אותך עכשיו. אבל מעבר לזאת, דנה צלח כל כך זרמה עם ההתרגשות שלך שהיא התחילה להריץ  בצרחות תודות גם לויקי ציפורניים וכל החבר'ה האלופים בפלאפל חכימי.

בקיצור. ברגע שהגרף של לינה בלע את זה של אופיר, הכול התפרק לסופת אבק במיטב המסורת של רשת ואף יד לא ידעה מה עושה הרגל המחוברת אליה. לשווא מנסה מיכאל אלוני לחלץ את הזוכה הטרייה מידיהם של מודחי-עבר שזינקו לבמה. ברקע, הרגעים הכי טובים ויזואלית של העונה מתפספסים להם – אביב ושרית רוקדים ואלס עם סיבובים והכל, ואז גם יובל ושלומי עושים אותו דבר. משפחות מסתערות על הבמה. איפה שלומי שבת? הנה הוא. חיבוקים, דמעות, מנסים להוציא ללינה את הקונפטי מהשיער. ביצוע הפוסט-זכייה מרוט כמו תרנגולת בבוקר יום כיפור, אך נשמע נחוש יותר מכל ביצועיה האחרים של לינה לאורך העונה.

גם הפאוזה הדרמטית א-לה נינט בכוכב נולד לא עזרה לה. בן שטרית (צילום מסך)מילות סיכום? אהמ, אהמ. זה לא היה כ-זה נורא כמו שהתבכיינו כאן שלושה וחצי חודשים, פשוט משעמם ובלי הרבה ביצועים טובים. וקצת חיוור. וחנפני ולקקני. וזהיר ונטול אמירה. אה, וקצת מאולץ הרבה פעמים, ולוחץ על בלוטות מגונות ואז מתחרט ונרגע. והבמה הייתה מוגזמת והסטייליסט בסרט. ואביב צודק שזה קיצור דרך ממש עקום להביא את הילדים האלה לנוקיה, הם באמת לא בשלים לזה בשום רמה וזו לא הפקה מספיק חלקלקה כדי ליישר את הפערים האלה. לא יודע אם הייתי הולך על עונה נוספת. כל הילדות שהגיעו לגמר – והאמת, גם חבריהן וחברותיהן שהגיעו לחצי הגמר – מקסימות במיוחד, נשמעות נהדר וניחנו בקולות מוצלחים מאוד. אף אחת מהן עדיין איננה זמרת, וחוזה ב"הליקון" כמו שלינה מקבלת, כבר ברור היום, הוא לא מה שיעשה ממך אחת כזאת. שורה תחתונה: תודה לנוי אלוש על הרמיקס. אתה נשמה ענקית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ