The Voice סוף סוף מצליחה להפתיע

ההדחות כבר לא צפויות ואפילו התחרות עצמה מעניינת, כנראה בזכות קו התפר החמקמק הזה שהעונה מתקשה לאחוז בו בהתלבטותה בין מוזיקה לריאליטי: קוראים לו "אישיות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צופים נכבדים, ובמיוחד את, מסעודה, הכל בגללכם. השאננות שלכם, אחוזי ההצבעה הנמוכים, האדישות כלפי עצם האקט הדמוקרטי, גישת ה'סמוך' המכוערת הזו שלכם. כן. הצלחתם לעשות את זה. הפצצה של העונה נפלה, עטרת ראשנו אכלה כאפה, אנאל ולנזי עפה. וזה לא יכול להיות קשור לזה שהיא באמת הייתה מתמודדת בינונית למדי, שצעקה כל הדרך אל רבע הגמר וקטפה יותר מדי נקודות בזכות ההתרגשות הבתולית והדיבור המתיילד, עור הבדולח והעיניים החתוליות. ועם כל התום המצועף הזה איפשהו היה ברור שהיא חשה פייבוריטית. אולי בגלל זה גם הדחתה לא נתפסה כטרגדיה בשום צורה שהיא. »  The Voice 2 - כל הכתבות והביקורות»  כשהמנטורים מעלים את הטורים»  אביב גפן הוא הטלוויזיה במיטבה

היא באה אתמול עם כל הארטילריה האפשרית שעשויה לעזור לה להסתער על מעמד הנינט המובטח לה: תסרוקת חדשה – 'פּונַאֶל', כמובן, שיר גלגלצי אוטומטי, שמלה אדומה שצועקת יותר ממנה, וידוי אנונימי למחצה על ההוא ששבר את  ליבה הצעיר, הבתולי והמתרגש. גם המתמודדים שמולה היו גמלוניים יחסית, לא משהו שאי אפשר לגבור עליו. לא עזר: בהפתעה הראשונה מאז תחילת העונה אי שם בדצמבר, ניב מנצור ולינה מח'ול עלו לחצי הגמר, ושלומי שבת שוב לא ייקח את העונה של The Voice – למרות שתכל'ס הוא המנטור הכי טוב בעבודת האחד-על-אחד שלו עם הזאטוטים העילגים הללו.

מכיוון שלשרית יש רק מתמודדת אחת שיודעת לשיר וגם זה בגוון אחד ויחיד, התחרות עברה סופית למגרש הצהוב – משינה וחביבי המיינסטרים הפוטנציאליים שלה  מול אביב עם ילדי האנטיתזה החוסים תחת כנפי הצפרדע שלו. לא שמגיע למישהו מהם: משינה הפגינו נעבעכיות מוזיקלית קשה עד שלבים מאוחרים מאוד של העונה, ואילו החזון המוזיקלי והאישיותי של אביב הולך ומתפורר לנגד עינינו. התפרקותו כמחולל עניין טלוויזיוני השבוע, כשהרים דרמת טינאייג' קולנית ומיותרת סביב הדחתה הברורה לגמרי של מאי כהן, לוותה גם בקאברים מאולצים ועייפים – עד לנקודת שיא בה שרית חדד, אחת שלא בדיוק אומרת דברים חוץ מ"מדהים" ו"התרגשתי", מעקמת את האף מול ביצוע אנרגטי להחשיד של אופיר ל"כשהלב בוכה" ומסבירה שזה על הלינץ' ברמאללה ולא מתאים לקפצוצים – פריווילגיה אמנותית שאביב לא חשד כי היא מגיעה למישהו חוץ ממנו.מוצר עם ביקוש מוצדק. רודי ביינסין (צילום מסך)

בשולי החדשות, לדניאלה מילוא טיפלו בתקרית הביטחונית הפתלתלה שהתרחשה על ראשה בשבוע שעבר, וזה הספיק כדי להביא אותה בדיוק עד רבע הגמר עם קאבר רפה לבוב מארלי, פלוס ביקורת מפרגנת לייב מאחד מצאצאיו של המנוח שבדיוק נקלע לאולפן וגילה אקדח מוצמד לרקתו. אבל בשלב הזה הביצועים עצמם כבר פחות משנים, הנאמברים הטובים יותר של דן סלומון חלפו מזמן, התמונה מגובשת דיה לשפוט את המתמודדים ככוח מוזיקלי עתידי בשוק הלא-קיים שלנו, וככאלה רודי ודן שניהם מוצר עם ביקוש מוצדק, ודניאלה מחזיקה גג השקה וחצי פלוס השתתפות במשדר של ערוץ 24 להתרמות לקראת פסח.

החדשות המוזרות באמת הן שיש עוד חודש שלם עד הגמר, ולא ברור איך הולכים להעביר את הזמן הזה. אם הכוונה היא לייצר עוד ביצועים משותפים מרושלים ו/או קקופוניים כמו אלה ששמענו השבוע לשמוליק קראוס (המנטורים בפתיחה אתמול) ולריהאנה (המתמודדים ביום רביעי האחרון), זה הזמן לשים פרוסות מלפפון על העפעפיים ולהניח לדונג להצטבר באפרכסות. ייטב לכולנו אם הזמן יוקדש לפיתוחה של הדינמיקה בין המנטורים, שקצת קרטעה לאחרונה. אמש שרית סנטה באביב שהוא לא מחמיא לה מספיק, אביב החזיר לה שהיא הזמרת המזרחית הכי פולניה בארץ. היה חיבוק, זה היה הרבה יותר מעניין מההיא עם האדום שעשתה נטלי אימברוליה בלי שמץ של ייחוד.

בשבוע הבא שוב יש תחרות אחת לא מעניינת ותחרות אחת צמודה ומותחת במונחי ריאליטי, אבל מסיבות הפוכות: גם שרית חדד לא משלה את עצמה שמישה סוחינין או עתליה פירס הם באמת זמרים, מעבר להיותם פרסונות סימפטיות תמות-מבע, והתמודדותם מול דנה צלח צפויה להוות שיח חירשים תמוה שיוציא משרית את השקרים הרגילים שלה. מצד שני אצל אביב יש תימני מוזהב, פצצת דת וחשק ערמומית, ובוצ'ה עם פצע בגודל של שלומי שבת פלוס אחותו בנשמה. מה שהופך אותם לתחרות מעניינת הוא בדיוק קו התפר החמקמק הזה שהעונה מתקשה לאחוז בו בהתלבטותה בין מוזיקה לריאליטי: קוראים לו "אישיות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ