כשגם הרגעים המדהימים ב”The Voice” מזוייפים

עתליה פירס אולי מרגשת, אבל קשה לייצר רגע של אמת כשהכל מסביב פשוט לא אמין: שרית פוקר מוחלט, אביב מכור לאימאג', שלומי משתפך כמדיניות ולמשינה אין מספיק מילים להוציא את המעט שיש להם להגיד גם ככה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כמו קשיש שירד על חבילת ויאגרה, או גרושה אחרי ניתוח פלסטי, The Voice יצאה לשלב השלישי של העונה בשיא ההתלהבות, נחושה להשיל מעל עצמה את כל העיזים שגרמו לעונה הזאת לזחול בייסורים עד עתה. פתאום התוכנית טסה על טורבו: 12 שירים, קיצוצים כואבים בתוכן השיווקי, אין אפילו זמן לדימעה גידמת של שומרת משקל, למיכאל אלוני אשכרה יש עבודה ללכת אליה. זו ממש לא התוכנית שהכרנו.»  The Voice 2 - כל הכתבות והביקורות»  האנדרגוד שמחזיק בכל הקלפים »  שרית חדד היא מודדת הנשמות הלאומית

אבל הכל זה לטובה, כמו ששרה מזי חליבה דקה לפני שעפה אמש. שהרי שלב הדו-קרב היה חתיכת סיוט גם למנטורים סבלניים כמו שרית חדד. הדואטים הסריחו מטקסי סיום של חטיבות ביניים, הדמעות חולצו במלקחיים, מנטורים סבלניים ישבו חודשיים עם בננה משונה על הראש. הנבחרות נחשפו במלוא בושתן: לשרית אין שום אס להציע לשולחן, לאביב יש רק את יעל שושנה כהן שכבר קיבלה את השער שלה ב"לאישה", כך שהתחרות היא פחות או יותר בין אנאל ואדם של שלומי לבין דן ורודי של משינה. אבל הפורמט הזה עוד יתקע לנו את חי אילון או משהו עד הגמר.

כמו תמיד, כשזה מגיע לעניינים רציניים, פתאום הקטע המזרחי נשכח לו מאחור, ואצל שרית חדד כל העולם איימי ויינהאוס ובריטני ספירס. יהודה מימרן מוכה בצ'לו. אביב נחנט בחליפת ניאון ירוקה, לחיזוק תדמית הלטאה. היה לא קל, אבל בסוף הצליחו להיפטר מהטינאייג'רים הקשים ביותר בנבחרות, ועכשיו יש רק 22 מתמודדים ולא 24. וו-הו! הרי אפילו שלומי שבת, שהוא אלוף בשכנוע עצמי, כבר לא מאמין לעצמו כשהוא מסביר לאיזה פקאצה שהיא שעון קרטייה או סיר גונדי. העונה הזאת שברה כל שיא חוסר אמינות אפשרי, למקרה שבקודקוד מחפשים הסבר רשמי להיעדר הבאזז.

האמת חייבת להיאמר: כמעט כל מה שלא נקנה ישירות עם הפורמט – שזה בעיקר הבמה , צריך ללכת הביתה. רשימת המפוטרים אחרי העונה הזאת צריכה לכלול בראש ובראשונה את כותבת הטקסטים שלפני העלייה לבמה ("היא הגיעה  מראש-פינה עם מלא כוונות, אבל הערב היא מתכוונת להגיע למקום אחר לגמרי, בפינה הימנית - אביטל גזיזי!"), אבל גם שפע של סטייליסטים אגו-מניאקים, מנהלים מוזיקליים מקדמי-תנומה, אחראיות-שת"פ פאסיביות-אגרסיביות, עורכי פס-קול פעורים עד אימה, ואנשי תוכן שממחישים את המימרה האיינשטיינית המפורסמת, "אי־שפיות זה לעשות אותו דבר פעם אחר פעם ולצפות לתוצאות שונות". אה, וגם כל מי שהיה מעורב בהכנת הקליפים המשותפים של כל המתמודדים. זה לא כל כך נעים לראות רוקנ'רול מנומנם. שלומי ברכה ויובל בנאי (צילום מסך)"The Voice" ממש לא מציעה מפגש בלתי אמצעי בין קולות צעירים ומפתיעים למבצעים-יוצרים ותיקים ואהודים. היא מציעה תסריט חבוט, נוקשה ופיסח של קלישאת-ריאליטי בודדת בלופ אינסופי, ולא נהנית לרגע מאף צליל שנוצר בה ומאף צימוד מעושה ומאולץ, ערוך בייאוש, שהיא מגישה לנו מחומם במיקרו מדי פרק. שרית חדד והחבר'ה בקומזיץ בחוף חדרה? גיב מי א ברייק, היא עוד שנייה מטביעה אותם, ובצדק. עתליה פירס 'הדהימה' אתכם? יה, רייט.  כל הדמעות, כל השיחות, כל החיבוקים, כל התהליכים – כולם תפורים בגסות, רוויים במונוסודיום גלוטומט, מדקלמים שטאנץ שאבד עליו הכלח בעונה האחרונה של "כוכב נולד" שמישהו זוכר. רגע אחד של אמת לא נקבל כאן: שרית פוקר מוחלט, אביב מכור לאימאג', שלומי משתפך כמדיניות ולמשינה אין מספיק מילים להוציא את המעט שיש להם להגיד גם ככה. ובלי הרגע הזה, איך אפשר להאמין לשקר כמו שצריך?

אבל למה לבאס, הכי חשוב זה לפרגן, שמעתם מה הקהל צעק לאביב. איזה שיקית דניאלה מילוא! (היא שרה נורא). ואיך אסף גד-חנון שר דומה לברנדון פלאוורס, וגם מתעוות פחות מהרגיל כשהוא עושה את זה! (קצת פחות). שלא לדבר על מישה סוחינין - זו היא כריזמה, אלו הן אוזניים, ככה 'טוקסיק' צריך להישמע! (בסיביר, בעתיד הרחוק). ולוסיל המחבלת באמת דומה לנינט, אפילו אביב אמר, ואביב פעם היה מסתובב עם נינט מלא! (היא תעוף במוצ"ש הבא אנד יו נואו איט). איזה באסה שחייבים להיפרד ממישהו! (לא.) איזה מזל שזה מייק סלע, זה מה-זה לא נעים לשמוע את משינה נוהמים מנומנמות "רוק נ' רול" ממעבה הספה! (אמת.) בשבוע הבא, יתחרו גם הנבחרות של שלומי ואביב, אז כנראה שנאבד לפחות ערביה אחת ולא יהיה סיכוי לגוש חוסם עם הזועבי'ז! (אנחנו על דרך המלך). אתם מתרגשים? אני מאוד מתרגש, זה היה ביצוע ממש יפה ומרגש, באתם מוכנים ומרגישים את זה. אה-הא. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ